Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wojna Władimira Putina na Ukrainie idzie tak źle, że lojalni blogerzy zwracają się przeciwko niemu

Podobnie jak pierwszy zielony pożar po niszczycielskim pożarze, we wtorek nad płonącym ratuszem w Izyum podniesiono niebiesko-żółtą flagę ukraińską, zaledwie kilka dni po odbiciu miasta od sił rosyjskich.

Jest to jedno z kilkudziesięciu osiedli w obwodzie charkowskim w północno-wschodniej Ukrainie, które powróciły pod kontrolę Ukrainy po szybkich postępach dokonanych w miniony weekend przez żołnierzy kijowskich.

Porzucone rosyjskie czołgi i pojazdy opancerzone wskazują na chaotyczny odwrót sił okupacyjnych, który Moskwa próbowała postrzegać jako „przegrupowanie”.

Zaplanowany z wielomiesięcznym wyprzedzeniem kontratak z zaskoczenia na wschodzie został okrzyknięty punktem zwrotnym w wojnie.

Ale przychodzi jako osobny atak Rozciąga się na południu kraju, podczas gdy Rosja utrzymuje kontrolę nad rozległym regionem Donbasu.

To, czy Ukraina jest w stanie wykorzystać dynamikę, która zawróciła tysiące kilometrów kwadratowych, zależy od kilku kluczowych czynników, z których nie najmniej ważnym jest ciągłe wsparcie ze strony Zachodu.

Jak Ukraina odniosła największe zwycięstwo od początku wojny

Ukraina potrzebowała zaledwie kilku dni, aby wyzwolić tyle terytorium, które Rosja zajmowała przez kilka miesięcy, ponieważ władza okupacyjna upadła, a następnie wycofała się z Izyum w sobotę.

Wygląda na to, że Ukraina pożyczyła Ulubiona taktyka wojskowa USA podczas wojny w Iraku zwana „Rasem Grzmotów”.

Odważny manewr z dużą prędkością obejmuje konwój wojskowy używający ciężkiej broni i pojazdów opancerzonych do penetracji terytorium wroga i ominięcia zaskakujących sił obronnych.

Ciężarówki jadą pustą drogą otoczoną jałowym polem pokrytym wybojami po bombardowaniu
W ostatnich dniach siły ukraińskie zwiększyły presję na wycofujące się siły rosyjskie, wciskając się jeszcze głębiej w terytoria okupowane.(AFP: Konstantin Lebrov)

Prezydent Ukrainy Od tego czasu Wołodymyr Zełenski twierdził, że odzyskano ponad 6000 kilometrów kwadratowych Na wschodzie i południu od początku września.

READ  Rosja wyłącza gazociąg Nord Stream 1 do Niemiec na 10 dni remontów w obliczu europejskich obaw