Przed koronacją króla Karola brytyjska gazeta Guardian zapowiedziała, że opublikuje serię artykułów zadających pytania na temat ukrytego bogactwa rodziny królewskiej.
Gazeta napisała, jak odrzucane są prośby o informacje na temat bogactwa rodziny królewskiej, jak ukrywane są jej finanse, a nawet parlament nie jest w stanie omówić ich zachowania.
W artykule w gazecie napisano: „W nadchodzących tygodniach koszt łańcucha koron będzie stawiał nowemu królowi trudne pytania. Pytania o majątek osobisty jego rodziny i zakres, w jakim czerpią korzyści z pełnienia funkcji publicznych”. .
„Pytania o wątpliwe pochodzenie niektórych z ich fortun. I pytania o to, czy społeczeństwo uzyskuje stosunek jakości do ceny za rekordowe sumy, które przekazują każdego roku na finansowanie Windsoru i ich rozrzutnego stylu życia” – powiedziała.
Pałac Buckingham argumentuje, że ustalenia finansowe członków rodziny królewskiej powinny pozostać „prywatne, jak w przypadku każdego innego członka”. Ale mgła przesłaniająca takie pytania wynika z niejasności co do tego, co można słusznie nazwać prywatnym majątkiem rodziny królewskiej. Co odnosi się do Brytyjczyków, a co się dzieje, jak to często bywa, przebiega niejasno między nimi”.
Powiedziała: „To nie są łatwe tematy dla króla Karola. Może wolałby, abyśmy nie poruszali ich w przeddzień jego koronacji. Ale uważamy, że nadszedł właściwy czas”.
Dzieje się tak, gdy tysiące królewskich fanów kpiło z księcia Harry’ego i Meghan Markle po tym, jak ich zeznania podatkowe ujawniły, że pracowali godzinę tygodniowo dla Archanioła.

„Independent entrepreneur. Communicator. Gamer. Explorer. Pop culture practitioner.”

More Stories
Polsat pokaże dziś hitową komedię romantyczną. „Tylko nie ty” wraca do telewizji
Wyniki Lotto Sprawdź liczby w EkstraPensji, EkstraPremii i Lotto
Powrót „Rancza” budzi emocje. Reżyser wyjaśnia rolę Daniela Olbrychskiego