Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Królowa Elżbieta poprosiła o odpoczynek przez co najmniej dwa tygodnie za radą lekarzy

Urzędnicy Pałacu Buckingham powiedzieli, że ich lekarze poradzili królowej Elżbiecie II, aby odpoczęła przez co najmniej dwa tygodnie, unikając oficjalnych wizyt i wykonując w tym czasie tylko lekkie czynności biurowe.

95-latka nie weźmie udziału w festiwalu pamięci zaplanowanym na 13 listopada, ale ma „stanowczą intencję”, by 14 listopada uczestniczyć w narodowej służbie upamiętniającej weteranów.

Wiadomość pojawia się po tym, jak królowa została poinformowana na początku tego tygodnia, że ​​będzie musiała odpocząć przez kilka dni, co spowodowałoby, że nie pojedzie do Glasgow na konferencję klimatyczną COP26.

Pałac powiedział wtedy: „Jej Wysokość Królowa jest rozczarowana, że ​​nie uczestniczy w przyjęciu, ale wyśle ​​list do zgromadzonych delegatów za pośrednictwem nagranej wiadomości wideo”.

Źródło pałacowe powiedziało, że pozostaje w dobrym nastroju i nagrała przemówienie wideo do delegatów COP w piątek po południu.

Źródło dodało, że dalsze pocieszenie królowej było „rozsądnym środkiem ostrożności”.

Polecenia odpoczynku przychodzą po tym, jak królowa spędziła noc w szpitalu króla Edwarda VII w Londynie na „wstępne śledztwo”.

Wróciła do domu w zamku Windsor następnego dnia w porze lunchu.

Nie chodziło o COVID-19.

Wcześniej na polecenie lekarza odwołała zaplanowaną podróż do Irlandii Północnej.

W tym przypadku Pałac Buckingham powiedział, że „niechętnie” przyjął radę, by odpocząć przez kilka dni.

To wytchnienie nadeszło po kilku szalonych dniach, kiedy spotkałem się z dyplomatami, miałem przyjęcie w zamku Windsor dla światowych liderów biznesu i uczestniczyłem w wyścigach w Ascot.

Jej wizyta w szpitalu odbyła się wśród publicznych obaw o jej zdrowie.

Kilka dni wcześniej widziano ją, jak używała laski w Opactwie Westminsterskim podczas obchodów stulecia Królewskiego Legionu Brytyjskiego, organizacji charytatywnej sił zbrojnych.

Chociaż w 2003 roku używała laski, przeszła operację kolana.

Mąż królowej, książę Filip, zmarł w kwietniu w wieku 99 lat.

READ  UE mówi Chinom, że należy zająć się „różnicami”.

Królowa jest najdłużej żyjącym i najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. W przyszłym roku będzie obchodzić jubileusz platyny – 70 lat na tronie.

Reuters/ABC