Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kryształy działające w czasie rzeczywistym znajdują się w zestawie zabawek TwistedSifter

W dwóch nowych badaniach fizycy nauczyli się właśnie tego kryształy czasu, materię złożoną z atomów ułożonych w powtarzający się wzór w czasie, można szybko i łatwo stworzyć za pomocą zestawów do gry w kryształy. Kryształy czasu, pierwotnie odkryte w 2016 r., różnią się od zwykłych kryształów, których atomy są ułożone w powtarzające się wzory w wymiarach przestrzeni — długości, wysokości i szerokości — a nie w czasie.

Źródło obrazu: piksele

Pokazano eksperymentalne kryształy czasu Łamanie tajnej spójności tłumaczeniaco oznacza, że ​​ich struktury oscylują tylko z ułamkiem częstotliwości siły napędowej.

Dyskretny kryształ czasu (DTC) to stan materii, który ma stały i nieograniczony „ruch bez energii”.

W badaniach opublikowanych w Fizyczne listy przeglądowe I ocena fizyczna bNaukowcy przeanalizowali kryształy, dla których wcześniej wyhodowali kryształy w innym eksperymencie. Znajdują typowe zachowanie DTC w monofosforan amonu; Stosunkowo rozpuszczalny w wodzie, szklisty biały związek stosowany jako nawóz. Odkrycie to myli teorię kryształów czasu, że obiekty te wymagają pewnego „wewnętrznego zamieszania”, aby mogły funkcjonować jako kryształy czasu.

Komputer kwantowy dodaje do mediów kryształów w czasie rzeczywistym, które znajdują się w asortymencie zabawek dla dzieci

Źródło obrazu: pixabay

„Nasza praca wskazuje, że sygnaturę DTC można w zasadzie znaleźć, patrząc na dziecięcą grupę zajmującą się hodowlą kryształów” – powiedział profesor Sean Barrett z Uniwersytetu Yale. stwierdzenie.

Naukowcy uważają, że kryształy czasu mogłyby usprawnić istniejące technologie, takie jak zegary atomowe, magnetometry czy żyroskopy w telefonach komórkowych odpowiedzialne za orientację. Może odgrywać ważną rolę w powstających technologiach kwantowych, być może służąc jako pamięć w kubitach Komputery kwantoweJak krzem, który leży u podstaw tradycyjnych komputerów.

twistedsifter na facebooku Wewnątrz zestawu dla dzieci znajdują się kryształy działające w czasie rzeczywistym