Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wiadomości zdrowotne |  Kobiety wykazują większe ryzyko zachorowania na raka w obu piersiach: badania

Wiadomości zdrowotne | Kobiety wykazują większe ryzyko zachorowania na raka w obu piersiach: badania

Nowy Jork [US]22 (ANI): Kobiety z rakiem w jednej piersi mogą być bardziej narażone na rozwój raka w przeciwnej piersi, jeśli mają pewne zmiany genetyczne, które czynią je podatnymi na raka piersi, zgodnie z badaniem Mayo Clinic Comprehensive Cancer Center. Centrum.

Według autorów badania wyniki badania, opublikowane w Journal of Clinical Oncology, pomogą dostosować podejście do badań przesiewowych raka piersi i czynników ryzyka.

Przeczytaj także | Skutki uboczne szczepionki COVID-19: Czułem się, jakbym umierał od wielu dni, mówi dyrektor generalny Twittera, Elon Musk, w wiadomości o wsparciu dla koronawirusa.

W badaniu wykorzystano dane od 15 104 kobiet, które obserwowano retrospektywnie w grupie oceny ryzyka raka związanego z alergią (CARRIERS). Naukowcy odkryli, że pacjenci, którzy są nosicielami mutacji germinalnej w genach BRCA1, BRCA2 lub CHEK2, mają co najmniej dwukrotnie większe ryzyko zachorowania na raka obu piersi, znanego jako rak drugiej piersi.

Natomiast pacjenci z mutacjami ATM w linii zarodkowej nie mieli podwyższonego ryzyka rozwoju raka drugiej piersi. Wśród nosicielek PALB2 ryzyko przeciwległego raka piersi było znacząco podwyższone tylko u osób z chorobą bez receptora estrogenowego.

Przeczytaj także | Nowe badanie ujawnia, że ​​odkrycie nowego białka „Rac1” może zapewnić rzadki wgląd w leczenie raka piersi.

mówi dr Fergus Koch, badacz raka piersi w Mayo Clinic Comprehensive Cancer Center, Zbigniew i Anna Schiller profesorowie badań medycznych oraz dyrektor i badacz badania CARRIERS. „Jest to również jedno z największych badań dostarczających szacunków ryzyka raka drugiej piersi w zależności od wieku w momencie rozpoznania, stanu menopauzy i rasy/pochodzenia etnicznego u nosicielek mutacji germinalnych”.

Większość pacjentek z rakiem piersi, które są nosicielami mutacji germinalnych, zakłada, że ​​istnieje u nich ryzyko zachorowania na przeciwstawnego raka piersi, mówi współautor Siddhartha Yadav, MD, onkolog medyczny, Mayo Clinic Comprehensive Cancer Center. Chociaż dotyczy to nosicielek mutacji BRCA1 / 2 z rakiem piersi, ryzyko raka drugiej piersi u nosicielek mutacji linii zarodkowej ATM, CHEK2 lub PALB2 nie zostało wcześniej określone. Nawet w przypadku nosicielek BRCA1/2 nie przeprowadzono kompleksowej oceny ryzyka raka drugiej piersi w oparciu o wiek, status receptorów estrogenowych, stan menopauzy i efekt pierwotnego leczenia raka piersi.

READ  Zobacz i posłuchaj, jak chiński łazik Zhurong po raz pierwszy wylądował na Marsie • Rejestr

„Wyniki ujawniają ważne informacje, które pomogą w subiektywnej ocenie ryzyka raka drugiej piersi u naszych pacjentek, które są nosicielami mutacji germinalnej” – mówi dr Yadav. „Posiadanie tego poziomu szczegółowości pomoże podejmować decyzje wśród pacjentów i ich zespołów opiekuńczych dotyczące odpowiednich badań przesiewowych i kroków w celu zmniejszenia ryzyka raka drugiej piersi w oparciu o dokładniejsze, zindywidualizowane szacunki ryzyka”.

Naukowcy odkryli, że kobiety przed menopauzą, które są nosicielkami mutacji germinalnych, mają ogólnie zwiększone ryzyko zachorowania na raka drugiej piersi w porównaniu z kobietami po menopauzie w momencie rozpoznania raka piersi. Badanie wykazało, że wśród kobiet z mutacjami zarodkowymi w genach predysponujących do raka piersi, kobiety rasy czarnej i kobiety rasy białej niebędące Latynosami miały podobnie podwyższone ryzyko zachorowania na raka drugiej piersi, co sugeruje, że strategie zarządzania ryzykiem powinny być podobne.

„Wiele kobiet będzie miało obustronną mastektomię, aby zmniejszyć ryzyko rozwoju drugiego raka piersi” – mówi dr Koch. „Teraz mamy dane, na których możemy pracować, podejmując decyzję o usunięciu drugiej piersi, intensywnym monitorowaniu lub przyjmowaniu leków zapobiegawczych”. Ulubiony

(To jest nieedytowana historia automatycznie generowana z konsorcjalnego kanału informacyjnego, personel mógł nie edytować ani nie edytować treści)