Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kryzys w łańcuchu dostaw powoduje teraz braki na Nintendo Switch, a nie

Nintendo sprzedało o 33% mniej jednostek Switch niż oczekiwano w Japonii w kwartale kwiecień-czerwiec. Wydaje się, że winne są problemy z łańcuchem dostaw, które paraliżują krajowy przemysł elektroniczny. Co gorsza, kryzys może zwiastować rosnący niedobór przełączników w miarę zbliżania się okresu wakacyjnego.

Jak wspomniała Nikki AsiaNintendo sprzedało 840 000 konsol Switch w Japonii w tym kwartale, znacznie poniżej oczekiwań. Koncern Rival Sony przekroczył swoje cele sprzedaży PS5 o 26%, dostarczając około 200 000 sztuk. Pomiędzy nimi wciąż rosną obawy, że obaj producenci sprzętu będą mieli trudności z usunięciem konsol z półek na czas przed pracowitym kwartałem październik-grudzień.

Nintendo zachowało charakterystyczne milczenie na temat problemów związanych z łańcuchem dostaw, chociaż Nikkei Asia uważa, że ​​niedobór Switcha wynika z braku możliwości zakupu komponentów związanych z funkcjonalnością Bluetooth Switcha. Te komponenty znajdują się w głównej jednostce Switch, ale także w jej kontrolerach bezprzewodowych. Brakuje również: chipów analogowych służących do sterowania prądami elektrycznymi.

Chociaż źródło Nikkei zauważa, że ​​Nintendo prowadzi negocjacje w celu zabezpieczenia potrzebnych komponentów, ma do czynienia z gigantami w branży smartfonów i samochodów, którzy również pilnie potrzebują części. To nic nie znaczy o Sony, także w pościgu i Zdeterminowany, aby przyspieszyć produkcję PS5.

Nintendo wcześniej stwierdziło, że jest otwarte na modyfikację podstawowego projektu Switcha, aby wykorzystać jakiekolwiek części, które może zabezpieczyć, ale trudno jest stwierdzić, czy Nintendo jest skłonne kontynuować to w perspektywie średnioterminowej.

Niemożność uzyskania wystarczającej liczby przełączników z półek na czas w czwartym kwartale będzie prawdziwym problemem dla Nintendo, które w końcu w tym roku uruchomi niektóre głośne oprogramowanie. Obie Splatoon 3 i szkarłatny pokemon A Fioletowypodobnie jak dostawcy systemów, przybywają przed końcem roku.

To, co będzie niepokojące dla australijskich graczy, to to, czy te problemy z niedoborem przełączników trafią do nas. PS5 i Xbox Series X są już trudne do zdobycia i prawdopodobnie pozostaną tak przez Boże Narodzenie przez trzeci rok skoku. Dodanie niedoboru przełączników do tej listy tworzy przerażający scenariusz dla sprzedawców detalicznych, którzy będą polegać na sprzedaży sprzętu, aby wypychać oprogramowanie i dodatki peryferyjne podczas szalonego okresu świątecznego.

READ  Tryb współpracy w Halo Infinite pojawi się dopiero w maju 2022 r.

Biorąc pod uwagę naszą względną bliskość do rynku japońskiego, zdecydowanie jest to coś do obejrzenia, jeśli planujesz kupić Switcha w te święta. Może to z łatwością rozciągnąć się również na nasz obszar.

[Nikkei Asia]