Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Książę William oskarża miliarderów w wyścigu kosmicznym za znalezienie „nowego miejsca do życia”, zanim Ziemia zostanie naprawiona

Brytyjski książę William delikatnie zamachnął się na miliarderów biorących udział w wyścigu turystyki kosmicznej, mówiąc, że największe mózgi świata powinny zamiast tego skupić się na rozwiązywaniu problemów środowiskowych, przed którymi stoi Ziemia.

Podczas wywiadu dla BBC w Pałacu Kensington William krytykował założycieli Amazona, Jeffa Bezosa, Elona Muska i brytyjskiego Richarda Bransona, których konkurujące projekty walczą o rozpoczęcie nowej ery prywatnych komercyjnych lotów kosmicznych.

Jego komentarze pojawiły się po tym, jak Musk mówił o misjach na Marsa, a bezos, który w lipcu opisał swój inauguracyjny lot kosmiczny jako część budowania ścieżki do kosmosu, „aby nasze dzieci i ich dzieci mogły budować przyszłość”.

„Musimy to zrobić, aby rozwiązać problemy na Ziemi” – powiedział Bezos, który świętował wysłanie aktora Star Trek Williama Shatnera w kosmos na pokładzie swojego statku kosmicznego New Shepard.

Mówienie o kwestiach ekologicznych stało się główną cechą brytyjskiej rodziny królewskiej.

39-letni William podąża śladami swego zmarłego dziadka, księcia Filipa i swojego ojca, księcia Karola.

Charles, 72-letni spadkobierca tronu, od dziesięcioleci wzywa do podjęcia działań w celu powstrzymania zmian klimatycznych i szkód w środowisku, często spotykając się z pośmiewiskiem.

„To była dla niego trudna droga”, powiedział William. „Miał z tym ciężki okres i myślę, że sprawdził się przed zakrętem”.

„Ale nie powinno teraz nadejść trzecie pokolenie, które musi jeszcze bardziej przyspieszyć”.

Książę William i Sir David Attenborough
Książę William powiedział, że niepodejmowanie działań w sprawie zmian klimatycznych jest jak „plądrowanie przyszłości naszych dzieci”.(AP: Jian Ehrnseller/Keystone)

Książę ostrzegł, że ludzie mogą „ukraść przyszłość naszym dzieciom”, jeśli kryzys klimatyczny nie zostanie rozwiązany na czas.

„Teraz mam też dzieci i rozmawiam z innymi rodzicami, to trochę banał, ale zaczynasz postrzegać świat inaczej.

„Chcę rzeczy, które mi się podobały – życia na świeżym powietrzu, przyrody, środowiska – chcę, aby były tam dla moich dzieci, nie tylko dla moich własnych, ale dla dzieci wszystkich innych.

Powiedział, że kluczem do przeciwdziałania zmianom klimatu jest „przyprowadzenie ze sobą ludzi”.

„Ludzie muszą czuć, że jest nadzieja, jest szansa, aby to naprawić”.

Powtarzając wiadomość swojego ojca na początku tego tygodnia, William powiedział, że zbliżająca się Konferencja Klimatyczna ONZ COP26 w Szkocji powinna załatwić sprawę.

Jego osobistą odpowiedzią na ten problem było stworzenie nagrody Earthshot, której celem jest znalezienie rozwiązań największych problemów środowiskowych planety za pomocą nowych technologii lub polityk.

Reuters

READ  Katolicka grupa protestuje przeciwko Benedicie Paula Verhoevena jako wesoły