Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Księżniczka Mary jest zszokowana najnowszym wydarzeniem królowej

Księżniczka Mary jest zszokowana najnowszym wydarzeniem królowej

Księżniczka Mary odlicza dni do koronacji na królową i robi wrażenie po jej ostatnim publicznym wystąpieniu. Popatrz na obrazki.

14 stycznia księżna koronna Danii, księżna koronna Mary, zostanie pierwszą urodzoną w Australii królową wraz ze swoim mężem Frederikiem, księciem koronnym Danii. Co więc otrzymasz w tym historycznym dniu?

Urodzona w Australii księżniczka dołączyła do swojego męża, duńskiego księcia koronnego Frederika i królowej Małgorzaty w zamku Christiansborg w Kopenhadze podczas wydarzenia mającego na celu wsparcie funkcjonariuszy Sił Zbrojnych i Krajowej Agencji Zarządzania Kryzysowego.

Książę koronny Danii Frederik i księżna koronna Marie z Danii dokonują przeglądu warty honorowej przybywającej na imprezę noworoczną dla funkcjonariuszy Sił Zbrojnych i Krajowej Agencji Zarządzania Kryzysowego. Zdjęcie: Agence France-Presse

Wydarzenie to będzie prawdopodobnie ostatnim ważnym występem pary przed koronacją na króla i królową. Zdjęcie: Agence France-Presse

Po przybyciu na miejsce para została powitana przez straż honorową w Christiansborgu, w którym odbywają się oficjalne uroczystości królewskie i mieści się parlament oraz Kancelaria Premiera, a który znajduje się około kilometra od rezydencji królewskiej w pałacu Amalienborg.

Do udziału w wydarzeniu, które co roku odbywa się w ramach obchodów Nowego Roku w Danii, zaproszono także przedstawicieli najważniejszych organizacji krajowych i patronatów królewskich.

Był to także ostatni publiczny występ królowej Małgorzaty jako królowej. 83-latek podróżował z Amalienborga złotym powozem zaprzężonym w sześć białych koni.

Księżniczka Mary założyła na tę okazję wspaniały naszyjnik z kolczykami. Zdjęcie: Agence France-Presse

Tysiące ludzi zignorowało mroźne warunki, aby obejrzeć ten historyczny moment.

Królowa Małgorzata ustąpi z tronu 14 stycznia po 52 latach na tronie.

Księżniczka Mary miała na sobie czekoladowo-brązową aksamitną bluzkę od Jespera Hovringa z beżową spódnicą od Rachel Gilbertau i naszyjnik z pereł.

Książę koronny Fryderyk miał na sobie czarny mundur wojskowy ozdobiony medalami i odznakami.

READ  Rosja zamyka kolejną prominentną grupę praw człowieka powiązaną z Memorial International

Ładowanie osadzonego…

Koronacja pary królewskiej na króla i królową odbędzie się 14 stycznia.

Gdy 14 stycznia księżna Mary i książę koronny Fryderyk zostaną królem i królową, odziedziczą fortunę w wysokości 60 milionów dolarów australijskich, co będzie siódmą co do wielkości wśród europejskich członków rodziny królewskiej.

W swoim corocznym, transmitowanym w telewizji przemówieniu noworocznym wygłoszonym 31 grudnia królowa Małgorzata stwierdziła, że ​​operacja kręgosłupa przeprowadzona na początku 2023 r. skłoniła ją do „myślenia o przyszłości” i tego, kiedy przekazać synowi obowiązki związane z koroną.

„Zdecydowałam, że teraz jest właściwy moment” – stwierdziła w decyzji, która zszokowała Duńczyków.