Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kwarantanna hotelowa powoduje jedną epidemię na każdych 204 zarażonych podróżnych. To jest dalekie od “odpowiedniego do celu”

Gdy Melbourne jest zamknięte na kolejne siedem dni, konsekwencje nieskutecznego i niebezpiecznego systemu kwarantanny w Australii nadal trwają.

Ta epidemia zaczęła się od jednego Wyciek z hotelowej kwarantanny الصحي W Australii Południowej na początku maja. O ile nie nastąpi poważna zmiana w hotelowym systemie kwarantanny – i to szybko – prawdopodobnie zobaczymy więcej epidemii.

Nasz analizowanie Na każde 204 zarażonych podróżnych objętych kwarantanną hotelową w Australii przypada jeden wyciek.

Znamy się od sierpnia 2020, aż do Światowa Organizacja Zdrowia, zagrożeń związanych z kwarantanną w hotelach ze wspólną przestrzenią i nieodpowiednimi systemami wentylacji.

W ciągu ostatnich 10 miesięcy duża liczba epidemiologów, ekspertów ds. zdrowia publicznego, inżynierów i ministrów stanu konsekwentnie zwracała uwagę na niedociągnięcia hotelowego systemu kwarantanny i potrzebę budowy obiektów przeznaczonych do tego celu.

Te zaproszenia zostały w dużej mierze zignorowane przez Rząd federalny, w którym nadal obecny system kwarantanny w hotelach toWystarczyoraz „system, który osiąga 99,99% skuteczności” i „dobrze służy Australii”.

Ale czy to prawda?

Przemyśl dane

Współpracowaliśmy z kolegami z University of Otago, aby przeanalizować dane dotyczące kwarantanny hoteli z Australii i Nowej Zelandii (niektóre z nich są wymienione w tym artykule). papier prepress, co oznacza, że ​​nie została jeszcze zrecenzowana).

Próbowaliśmy zidentyfikować wszystkie epidemie COVID-19 i niepowodzenia kontroli granicznej związane z reżimami kwarantanny oraz oszacować ryzyko niepowodzenia pod względem rozprzestrzeniania się zakażenia COVID-19 w społeczności.Czytaj więcej:
Kolejny dzień, kolejna hotelowa kwarantanna nie powiodła się. Czego więc Australia może się nauczyć od innych krajów?


Zidentyfikowaliśmy 21 awarii, które miały miejsce między kwietniem 2020 a czerwcem 2021 w Australii:

  • Trzy w Queensland
  • Osiem w Nowej Południowej Walii
  • Dwa w Australii Południowej in
  • Pięć w Wiktorii
  • Trzy w Australii Zachodniej.

Jeden z nich spowodował więcej niż 800 zgonów Ten ostatni spowodował obecną blokadę w Victorii.

W kwarantannie wystąpiło 4,9 niepowodzeń na każde 1000 pozytywnych przypadków SARS-CoV-2. Oznacza to, że na każde 204 zarażonych podróżnych przypada jeden wybuch hotelowej kwarantanny.

Od kwietnia 2020 r. do Australii każdego miesiąca przybywa średnio 308 zarażonych podróżnych, co oznacza 1,5 epidemii miesięcznie.

To nie brzmi jak system o wydajności 99,99%.

Każdego miesiąca do Australii przybywa ponad 300 zarażonych podróżników.
James Ross / AAP

Więc co powinno się stać?

Odsetek zarażonych powracających podróżnych wzrasta ze względu na globalną intensyfikację epidemii i wzrost infekcji nowymi wariantami SARS-CoV-2.Czytaj więcej:
Jaki jest wariant „indyjski” odpowiedzialny za wybuch choroby Wiktorii i jak skuteczne są przeciwko niej szczepionki?


Australijski system kwarantanny to nasza pierwsza i najważniejsza linia obrony przed COVID-19. Jeśli się nie poprawi, zwiększy się ryzyko wybuchu epidemii.

Jak możemy ulepszyć system kwarantanny? Na podstawie naszej analizy zalecamy:

1. Zaprzestanie lub czasowe zawieszenie podróży z obszarów wysokiego ryzyka.

Najbardziej oczywistym środkiem jest zmniejszenie liczby przybyszów, a nawet zawieszenie dostępu z miejsc, w których rozprzestrzenia się infekcja.

Australia I Nowa Zelandia Zrobiłem tymczasowo do podróży z Indii w kwietniu 2021 i innych Kraje wysokiego ryzyka na wcześniejszym etapie pandemii .

To jest „czerwone światło”, w które musimy od czasu do czasu trafić.

2. Ustanowić odpowiednie miejsca kwarantanny.

Każdy stan i terytorium powinno być wyposażone w udogodnienia w stylu Howarda Springa, z kabinami skierowanymi na zewnątrz ze swobodnym przepływem powietrza.

Z udogodnień tych mogą korzystać w pierwszej kolejności podróżni z krajów wysokiego ryzyka.

Nie zmniejszy to ryzyka wycieku do zera, chociaż nie widzieliśmy jeszcze żadnych wycieków z Howard Springs.

Dwóch pracowników w środkach ochrony osobistej przechadza się po zakładzie Howard Springs.
Kabiny wychodzące na zewnątrz, takie jak ta w Howard Springs, zapewniają, że powracający podróżni nie korzystają z tych samych systemów wentylacyjnych.
AAP / Glenn Campbell

Rząd wiktoriański niedawno ogłoszone Projekt budowy obiektu z 3000 łóżek dla powracających podróżnych jest wspierany przez rząd federalny i inne stany powinny zrobić to samo.

Z hoteli mogą wówczas korzystać wyłącznie uczestnicy z krajów o niskim ryzyku, takich jak Singapur i Korea Południowa – chociaż klasyfikacja krajów jako „niskiego ryzyka” będzie się zmieniać z czasem.

Kwarantanna niskiego ryzyka w niektórych krajach może nie być wymagana i może narażać powracających podróżnych na zwiększone ryzyko zarażenia się COVID-19 podczas kwarantanny. Tak jest obecnie w przypadku Nowej Zelandii i powinien być rozszerzony توسيع do innych krajów, które spełniają odpowiednie limity.

3. Rozszerzyć stosowanie badań śliny wśród pracowników placówki i podróżnych.

Musimy rozszerzyć codzienne stosowanie testów śliny PCR (reakcja łańcuchowa polimerazy) dla pracowników we wszystkich zakładach.

Jak dotąd, od kwietnia 2021 r., WiktoriaI waI Nowa Południowa Walia I do Zaktualizuj wszystkie swoje zasady testowania, aby codzienne badanie śliny było obowiązkowe dla personelu kwarantanny. Inne kraje powinny pójść w ich ślady.

4. Ochrona i testowanie pracowników granicznych.

Większość awarii systemu kwarantanny w Australii dotyczyła infekcji pracowników kwarantanny.

Szczepienie wszystkich pracowników kwarantanny przeciwko COVID-19 zmniejszy to ryzyko przeniesienia, chociaż nie są dostępne żadne publiczne dane potwierdzające, że wszyscy pracownicy zostali zaszczepieni.

Chociaż szczepienie nie jest obowiązkowe dla pracowników przygranicznych, Pracownicy, którzy odmawiają uderzenia Są usuwani z linii frontu.Czytaj więcej:
Dlaczego ścisła kontrola granic ma kluczowe znaczenie, jeśli chcemy, aby bańka podróżna była bezpieczna?


Nie możemy się doczekać

Awaria systemu kwarantanny może być bardzo kosztowna pod względem zdrowotnym, życiowym i ekonomicznym. Potencjalny koszt ekonomiczny obecnej epidemii w Wiktorii, 1 miliard dolarów australijskich lub więcejwystarczy na wybudowanie dwóch lub więcej nowych obiektów.

Przyjęcie bardziej rygorystycznego reżimu kwarantanny dla przybyszów wysokiego ryzyka, wraz ze skuteczną strategią szczepień, która umożliwia przybyszom niskiego ryzyka (ewentualnie) wjazd bez kwarantanny, jest niezbędną drogą naprzód.

READ  Chińska misja Tianwen-1 przygotowuje się do próby wylądowania sondy Zhurong na Marsie