Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

SpaceX rozpocznie cztery specjalne misje astronautów na stację kosmiczną do 2023 r

SpaceX będzie Zaoszczędź więcej przejazdów Dla prywatnych astronautów do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, oprócz wcześniej ogłoszonej misji zaplanowanej na styczeń przyszłego roku. Wszystkie cztery z tych lotów będą przeznaczone dla Axiom, prywatnej firmy zajmującej się komercyjnymi lotami w kosmos i firmy zajmującej się stacją kosmiczną, i mają się odbyć od początku przyszłego roku do 2023 roku.

Statki kosmiczne Crew Dragon i Falcon 9 firmy SpaceX stanowią pierwszy komercyjny system startowy certyfikowany do zabierania ludzi na Międzynarodową Stację Kosmiczną i dostarczyły już trzy grupy astronautów NASA do orbitującego laboratorium, w tym jedną eksperymentalną załogę do końcowych testów kwalifikacyjnych i dwie na żywo obsługa załóg I praca na stacji. W maju Axiom i NASA ujawniły szczegóły swojej misji AX-1, pierwszego w pełni prywatnego startu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, która zabierze czterech pasażerów na stację na pokładzie Crew Dragon, aby mieszkać i pracować w kosmosie przez osiem dni. W całości.

NASA i SpaceX zapewnią szkolenie dla wszystkich czterech załóg Axiom przydzielonych do odbycia podróży na stację. I chociaż ani SpaceX, ani Axiom nie udostępniły jeszcze więcej szczegółów na temat tego, co będą pociągać za sobą pozostałe trzy misje, lub kiedy zostaną ustawione, cztery misje w ciągu dwóch lat technicznie pochłoną całą obecną pojemność, którą NASA przeznaczyła na specjalne misje astronautów, co jest 2 rocznie, na lata 2022 i 2023.

Podróż prywatnego kosmonauty na Międzynarodową Stację Kosmiczną jest już zaplanowana na 2021 r.: japoński miliarder Yusaku Maezawa zarezerwował podróż do stacji na pokładzie rosyjskiej rakiety Sojuz na początku grudnia. Maezawa zarezerwował go za pośrednictwem Space Adventures, które zapewniło już sporo lotów prywatnym astronautom z głębokimi kieszeniami w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Tymczasem Axiom przewiduje nieco mniej wyspecjalizowaną i bardziej wytrwałą przyszłość komercyjnych stacji kosmicznych na orbitach. Firma już pracuje nad komercyjnym modułem, który ma zostać dodany do istniejącej Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a w przyszłości planuje zbudować całkowicie prywatny następca tej stacji. Zarezerwowanie czterech wyjazdów z wieloma członkami ekipy w ciągu dwóch lat to długa droga do wykazania, że ​​istnieje coś więcej niż tylko nierówne zapotrzebowanie ze strony bardzo bogatych facetów na tego rodzaju show.

READ  Potrzebne są „wielkie wysiłki”, aby osiągnąć cel, jakim jest supresja wirusa u dzieci żyjących z HIV