Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Lachlan Murdoch dodaje prezesa i dyrektora generalnego Private Media do pozwu Crikey |  Lachlana Murdocha

Lachlan Murdoch dodaje prezesa i dyrektora generalnego Private Media do pozwu Crikey | Lachlana Murdocha

Lachlan Murdoch uzyskał pozwolenie na rozszerzenie swojej działalności Sprawa o zniesławienie przeciwko Kreikia sąd federalny zgodził się dodać swojego szefa prywatnych mediów, Erica Beechera, i jego dyrektora generalnego, Willa Haywarda, jako oskarżonych.

prezes Foxa Rozpoczęło się postępowanie o zniesławienie przeciwko niezależnemu serwisowi informacyjnemu w zeszłym roku w związku z artykułem opublikowanym w czerwcu, który opisał rodzinę Murdochów jako „niepostawionych w stan oskarżenia współspiskowców” w Atak na Kapitol USA. Po powiadomieniu o obawach Murdocha Kreiki usunął artykuł, ale został on przywrócony 15 sierpnia.

W pierwotnym zarzucie Murdocha, Private Media, redaktor polityczny Crikey, Bernard Kane i redaktor naczelny, Peter Fry, byli jedynymi respondentami, a ponownie opublikowany artykuł nie został uznany za osobny artykuł.

Ale sąd orzekł w poniedziałek, że dyrektor generalny News Corp może zmienić pozew, opisać oryginalny artykuł Crikey i przedrukowany artykuł jako oddzielne publikacje i pozwać obie.

Sędzia Michael Wigney orzekł na korzyść Murdocha, choć ostrzegł, że znacznie opóźni to proces – od marca do października – i wydłuży go z dziewięciu dni do trzech tygodni.

Prawnicy Murdocha argumentowali, że począwszy od lipca ubiegłego roku, Private Media, Frey, Becher i Hayward „opracowali schemat niewłaściwego wykorzystania skargi Murdocha w sprawie artykułu do generowania subskrypcji Crikey, a tym samym wejścia do prywatnych mediów pod pozorem obrony dziennikarstwa interesu publicznego. „

Adwokat Sue Crisantho SC powiedziała, że ​​podczas procesu dochodzenia, w którym strony w sprawach cywilnych przekazują odpowiednie dokumenty, prywatne media ujawniły, że mają strategię public relations mającą na celu zwiększenie rozgłosu o tak zwanej bitwie „Dawida i Goliata” między Kreiki i Murdochem .

Crisanthu powiedział, że Kriki wykorzystał spór jako sterownik rejestracji i zebrał „gratkę” w wysokości 500 000 $ za 5000 nowych rejestracji w sierpniu po opublikowaniu listów prawnych od Murdocha.

Chrisanthu powiedział, że kampania w prywatnych mediach obejmowała ponowną publikację artykułu, na który skarżono się i opowieści na jego temat, a także kampanię reklamową w mediach społecznościowych i gazetach, w tym list otwarty w New York Times mający na celu upokorzenie Murdocha.

READ  Operacja wydobywania bitcoinów ujawniona w polskiej komendzie policji

Adwokat ds. prywatnych mediów, Michael Hodge K. CBC powiedziało, że Murdoch nie powinien mieć możliwości rozpoczęcia nowego toku działań pięć miesięcy po rozpoczęciu postępowania o zniesławienie, a to wydłużyłoby proces i zwiększyłoby koszty.

Odrzucił sugestię, że rada firmy public relations Populares „w jakiś sposób kierowała” działaniami Crikey i Private Media, podczas gdy oni czekali, czy Murdoch pozwie.

W swojej obronie Private Media stwierdziło, że artykuł nie sugeruje, że rodzina Murdochów była winna przestępczego spisku.

„Nikt nie przeczytałby tych słów dosłownie, aby sugerować, że Murdochowie są winni zbrodniczego spisku lub zdrady zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych” – powiedziała obrona.

Murdoch argumentował, że jako biznesmen i dyrektor firmy został „poważnie zraniony charakterem, reputacją osobistą i reputacją zawodową oraz cierpiał i nadal będzie cierpieć z powodu wielkiej krzywdy, cierpienia i zażenowania”.

„Przez cały czas byliśmy otwarci na to, za jakimi zasadami się opowiadamy” – powiedziała Hayward. „Jesteśmy tak samo silnie nastawieni do tych zasad i wolni od wypowiedzi, jak wtedy, gdy to się zaczęło. To właśnie robimy w Crikey i nie możemy się doczekać obrony naszych działań w sądzie. „