Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Lądownik księżycowy Hakuto-R pomyślnie wykonuje manewr

Lądownik księżycowy Hakuto-R pomyślnie wykonuje manewr

Lądownik księżycowy M1 ispace osadzony w owiewce SpaceX Falcon 9. Źródło: ispace

Ibadan, 3 stycznia 2023 r. – ispace, globalna firma zajmująca się eksploracją Księżyca, ogłosiła, że ​​lądownik księżycowy HAKUTO-R Mission 1 pomyślnie wykonał drugi manewr kontroli orbity zgodnie z planem operacyjnym misji. Manewr miał miejsce krótko po północy 2 stycznia 2023 r. (czasu japońskiego), a zarządzanie operacjami odbywało się z Centrum Kontroli Misji ispace w Nihonbashi w Tokio.

Ten manewr kontroli orbity jest drugim manewrem, który ma miejsce, gdy sonda kontynuuje swoją podróż na Księżyc. Lądownik wykonał swój pierwszy manewr kontroli orbitalnej w grudniu. 15 października 2022 r. Drugi manewr odbył się dalej od Ziemi i trwał dłużej niż pierwszy. Według firmy weryfikuje to zdolność firmy do wykonywania manewrów orbitalnych w różnych warunkach.

Na dzień 2 stycznia 2023 roku sonda przebyła około 1,24 miliona km od Ziemi, a do 20 stycznia 2023 roku znajdzie się w najdalszym punkcie około 1,4 miliona km. można wykonać manewr korekty orbity. , w zależności od stanu jego nawigacji.

Od startu 11 grudnia 2022 roku pojazd utrzymuje stabilną nawigację zgodnie z planem misji. Gdy sonda znajdzie się w przestrzeni kosmicznej przez jeden miesiąc, osiągnie Misję 1 Milestone Success 5, w którym to momencie ispace wyda oświadczenie. Firma określiła 10 kamieni milowych pierwszej misji, od startu do lądowania. W rezultacie ispace oceni wyniki pod kątem standardów i włączy je do przyszłych misji, które mają zostać wystrzelone do 2025 roku.

READ  Gemini Southern Telescope obserwuje mgławicę refleksyjną