Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Lasery, krajobrazy i utracone pola magnetyczne

Roger Wiens, planetolog z Purdue University i ekspert od łazików marsjańskich z modelem topograficznym Marsa i zdjęciem Curiosity. (Uniwersytet Purdue/zdjęcie Johna Underwooda)

Niektóre z najnowszych i najbardziej ekscytujących odkryć z Marsa zostaną ci dostarczone z literą L.

WEST LAFAYETTE, chr. – Pierwsza litera wyryta na Marsie to litera L. Daleka od bycia dziełem międzyplanetarnego graffiti, choć istnieje dla celów naukowych. I nie będzie go tam na zawsze — naukowcy planują pewnego dnia przywieźć kultowe skały do ​​domu, aby je zbadać w laboratorium.

Roger Wiens, Profesor Nauk o Ziemi, Atmosfery i Planetarnych at Kolegium Naukowe Na Purdue University był ekspertem w dziedzinie technologii robotyki Marsa, kierował zespołem, który zbudował SuperCam, jedno z najbardziej innowacyjnych i skutecznych narzędzi Mars Rover Perseverance. Niedawno SuperCam użył swojego lasera do wytrawienia inicjału – L – na powierzchni Marsa, aby dowiedzieć się więcej o brakującym polu magnetycznym Marsa.

„Ludzkość miała do zbadania tylko jedno pole magnetyczne planety, jak zarejestrowano w skałach – pole magnetyczne Ziemi” – powiedział Wiens. „Możliwość badania Marsa – który, jak sądzimy, miał i utracił pole magnetyczne podobne do Ziemi – zwiększy naszą wiedzę o zupełnie nowej planecie”.

Naukowcy z zespołu łazika Perseverance zbierają próbki skał — wiercą rdzenie w cylindrycznych rurach — aby sprowadzić je z powrotem na Ziemię podczas następnej misji. Aby jednak zrozumieć pole magnetyczne Marsa, muszą wiedzieć, jak zorientowana była próbka, gdy znajdowała się w skale na Marsie. Litera L to najłatwiejszy sposób – metoda z najmniejszą liczbą pociągnięć – aby zapisać, jak skała układa się na planecie. Naukowcy porównają znaki na samej skale, gdy dotrze ona do Ziemi, ze znakiem, który został umieszczony na zdjęciach wykonanych przez łazik, gdy oznaczał skałę. Porównanie ustawienia próbki skały z biegunami Marsa z charakterystyką samych skał da naukowcom wgląd w historię pola magnetycznego planety, które jest obecnie bardzo słabe w porównaniu z Ziemią.

READ  Obawy przed dalszym rozprzestrzenianiem się potencjalnie śmiertelnego wirusa u małych dzieci

„Nie zrozumieliśmy w pełni naszego pola magnetycznego na Ziemi – jak powstało i jak się zmienia” – powiedział Wiens. „Zrozumienie pola magnetycznego Marsa może pomóc nam zrozumieć nasze pole. Pole magnetyczne planety chroni ją przed promieniowaniem kosmicznym. Utrata pola magnetycznego Marsa przyczyniła się do utraty atmosfery i ciekłej wody powierzchniowej.”

/Ogólne wydanie. Ten materiał z oryginalnej organizacji (organizacji) może mieć charakter określony w czasie, zredagowany dla jasności, stylu i długości. Wyrażone opinie i opinie są opiniami autora(ów). Zobacz w całości tutaj.