Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Lekkoatletyka-Polska wygrywa pierwszą sztafetę mieszaną 4x400m

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 – Lekkoatletyka – Mieszana sztafeta 4 x 400 m – Finał – OLS – Stadion Olimpijski, Tokio, Japonia – 31 lipca 2021 r. REUTERS / Kai Pfaffenach Świętuj z polskim Karolem Salewskim po zdobyciu złotego medalu przez Polskę

TOKIO, 31 lipca (Reuters) – Polska wygrała pierwszą olimpijską sztafetę mieszaną 4×400 m w sobotę, Dominikana zdobyła srebro, a Stany Zjednoczone brąz.

W polskim zespole są Karol Zholevsky, Natalia Kuzmarek, Justina Svity-Erzetic i Kazetan Ducinsky.

To pierwszy medal olimpijski dla czterech kolegów z drużyny, którzy wiwatowali, gdy Dusiński przekroczył linię mety w ciągu trzech minut i 9,87 sekundy.

– Nie mogę w to uwierzyć. To marzenie od dzieciństwa. Spełniło się – powiedział 26-letni Dassinski po zdobyciu pierwszego złotego medalu w Polsce na Igrzyskach w Tokio.

Faworyci Ameryki po wygraniu Mistrzostw Świata 2019. Ale prawie nie dotarli do finału po tym, jak w piątek zostali zdyskwalifikowani za transfer kija poza strefę transferową w pierwszej rundzie. Organizatorzy później je odzyskali, powołując się na błąd oficera. Czytaj więcej

Allison Felix, sześciokrotna złota medalistka olimpijska, nie jest szczególnie na amerykańskiej liście sztafetowej, była częścią zwycięskiej drużyny sztafetowej Amerykanów w 2019 roku i we wtorek weźmie udział w biegu indywidualnym kobiet na 400 m w piątym i ostatnim meczu.

Wydarzenie, w którym w każdej drużynie weźmie udział dwóch mężczyzn i dwie kobiety oraz debiut Mistrzostw Świata w 2019 roku, charakteryzuje się pewnym poziomem nieprzewidywalności, ponieważ nie ma zasad dotyczących płci, które zawodnicy chcą brać udział w zakładach.

W wyścigu o tytuł w Doha Polska sprawdziła kolejność i postawiła mężczyzn na pierwszych dwóch nogach, ale finiszowali na piątym miejscu. Podobnie jak pozostałe osiem drużyn, zespół chciał umieścić swoje dwie rywalki w środkowych etapach sobotniego wyścigu. Czytaj więcej

Raport Amy Tennery w Tokio, pod redakcją Eda Osmonda i Hugh Lawsona

READ  „Co Polska znaczy dla rynku jabłek, Belgia dla rynku gruszek w tym roku”

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.