Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Liczba codziennych zgonów z powodu Covid-19 w Rosji po raz pierwszy przekroczyła 1000 w związku z rosnącymi infekcjami

Dzienna liczba zgonów w Rosji z powodu COVID-19 przekroczyła 1000 po raz pierwszy, ponieważ kraj stoi w obliczu ciągłej fali rosnącej liczby infekcji.

National Coronavirus Task Force w sobotę zgłosiła 1002 zgonów dzień wcześniej, w porównaniu z 999 w piątek, wraz z 33 208 nowymi potwierdzonymi przypadkami COVID-19, ponad 1000 zgonów dzień wcześniej.

Rosyjskie władze próbowały przyspieszyć tempo szczepień poprzez loterie, premie i inne zachęty, ale powszechne podejrzenia dotyczące szczepionek i sprzeczne sygnały ze strony urzędników udaremniły te wysiłki.

Rząd powiedział w tym tygodniu, że około 43 miliony Rosjan, czyli około 29% 146 milionów mieszkańców kraju, zostało w pełni zaszczepionych.

Pomimo rosnących strat Kreml wykluczył kolejne ogólnokrajowe zamknięcie, takie jak to na początku pandemii, która mocno uderzyła w gospodarkę, zmniejszając popularność prezydenta Władimira Putina.

Zamiast tego przekazał uprawnienia do egzekwowania ograniczeń związanych z koronawirusem władzom regionalnym.

Niektóre z 85 regionów Rosji mają ograniczoną frekwencję na dużych imprezach publicznych i ograniczony dostęp do teatrów, restauracji i innych miejsc.

Pracownik medyczny w białym fartuchu i rękawiczkach podaje szczepionkę siedzącemu mężczyźnie w masce.
Około 29 procent ze 146 milionów ludzi w Rosji zostało w pełni zaszczepionych.(Powiązane zdjęcia prasowe: Pavel Golovkin)

Jednak życie codzienne toczy się normalnie w Moskwie, Sankt Petersburgu i wielu innych rosyjskich miastach.

Minister zdrowia Michaił Muraszko przyznał w tym tygodniu, że placówki medyczne znajdują się pod coraz większą presją i powiedział, że władze zaoferowały zaszczepionym emerytowanym lekarzom możliwość powrotu do pracy.

Ogólnie rzecz biorąc, grupa zadaniowa ds. koronawirusa odnotowała ponad 7958 000 potwierdzonych przypadków i 222 315 zgonów – najwyższy wskaźnik zgonów w Europie.

Oficjalny rekord plasuje Rosję na piątym miejscu pod względem liczby zgonów epidemicznych na świecie po Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Indiach i Meksyku.

Jednak państwowa agencja statystyczna Rosstat, która liczy również zgony, dla których wirus nie był główną przyczyną, zgłosiła wyższą liczbę zgonów z powodu pandemii – około 418 000 osób zarażonych COVID-19 w sierpniu.

W oparciu o tę liczbę Rosja będzie czwartym najbardziej dotkniętym krajem na świecie, przed Meksykiem.

AP

Miejsce na odtwarzanie lub pauzę, M dla wyciszenia, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 2 minuty 53 sekundy

Recykling odpadów spowodowanych przez COVID-19(Emilia Tarzon)

Pobierz formularz…

READ  Właściciel anuluje rurociąg Keystone XL kilka miesięcy po cofnięciu zezwolenia przez Biden | Rurociąg Keystone XL