Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rosja po raz pierwszy pokonuje 1000 zgonów wirusów dziennie

Kraj, w którym wiele osób pozostaje sceptycznie nastawionych do szczepionek, odnotował najwyższą w historii liczbę codziennych zgonów z powodu Covid-19.

W sobotę Rosja odnotowała 1000 zgonów w ciągu 24 godzin po raz pierwszy od początku epidemii koronawirusa, a krajowa kampania szczepień została zatrzymana z kilkoma ograniczeniami.

Oficjalna liczba rządowa wykazała 1002 zgonów i 33 208 nowych infekcji, co jest wysoką liczbą zarówno zgonów, jak i przypadków trzeci dzień z rzędu.

Według oficjalnych statystyk opublikowanych po raz pierwszy w sobotę, tylko 32 procent Rosjan jest w pełni zaszczepionych.

Brak ścisłych ograniczeń pozwolił wirusowi rozprzestrzeniać się bez kontroli, chociaż wiele regionów przywróciło kody QR umożliwiające dostęp do miejsc publicznych.

Kreml uniknął ponownego podjęcia poważnych działań, pomimo określenia wskaźnika szczepień jako „niedopuszczalnie niskiego” i stwierdzenia, że ​​władze muszą zapewnić „kontynuację funkcjonowania gospodarki”.

Powiedziała też, że rosyjski system medyczny nie jest „przytłoczony” i przygotowany na przyjęcie coraz większej liczby pacjentów.

Za narastającą epidemię władze obwiniały Rosjan.

W tym tygodniu minister zdrowia Michaił Muraszko odniósł się do ich „zachowania”, podczas gdy rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że zrobiono wszystko, aby dać społeczeństwu szansę „uratowania życia poprzez szczepienia”.

Chociaż wiele szczepionek opracowanych w Rosji jest dostępnych od miesięcy, wiele osób nadal sceptycznie podchodzi do szczepionki.

Niezależne badania opinii publicznej pokazują, że ponad połowa Rosjan nie planuje mieć szans.

„Głównym środkiem zapobiegawczym, który pomaga chronić człowieka i pomaga uniknąć zgonu, jest szczepienie” – powiedziała w sobotę wicepremier Tatiana Golikova w telewizji krajowej.

W Moskwie mieszkańcy w wywiadach w sobotę kwestionowali skuteczność szczepień.

„Ile osób umiera każdego dnia z powodu grypy, zawału serca lub udaru mózgu?” Aleksiej Kuzniecow, 48-letni biznesmen, dodał, że nie był szczepiony.

„Naprawdę nie rozumiem, dlaczego ta konkretna liczba wywołała tak poważne zamieszanie”. Większość osób, które nie miały do ​​czynienia z wirusem, „nie rozumie potencjalnych powikłań” – powiedziała 25-letnia anestezjolog Anna Nazarova.

READ  Dweeb and Hot Girl: Romans Matta Hancocka należy do filmu z lat 80. | Hadley Freeman

„Musi być lepsza kampania, aby zaszczepić więcej osób” – powiedziała AFP. Liczba zgonów w Rosji z Covid wynosi obecnie 222 315 – najwyższa w Europie – nawet jeśli władze są oskarżane o bagatelizowanie powagi epidemii wirusa w Rosji.

Zgodnie z szerszą definicją zgonów związanych z wirusami agencja statystyczna Rosstat podała, że ​​do końca sierpnia w Rosji z powodu koronawirusa zmarło ponad 400 000 osób.