Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Lista krajów ponownie zablokowanych, od Francji po Polskę

Wraz ze wzrostem liczby przypadków koronawirusa wiele krajów na całym świecie, od Francji po Niemcy, zaczęło ponownie nakładać ograniczenia. Nowe mutacje wirusa w połączeniu z obawami o skutki uboczne szczepionki Oxford-AstraZeneca z pewnością dodatkowo skomplikowały sytuację. Nastąpił wzrost liczby zakażeń pomimo światowego niedoboru szczepionek. Dlatego, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się niebezpiecznego wirusa, kraje takie jak Francja, Belgia i Polska odnowiły częściowe blokady i zintensyfikowały protokoły COVID.

Francja

Na początku tego miesiąca Francja nakazała trzecią lokaut w całym kraju, w tym w Paryżu, w związku z niedawnym wzrostem liczby przypadków koronawirusa. W telewizyjnym przemówieniu z 31 marca prezydent Francji ogłosił natychmiastowe zamknięcie wszystkich szkół i mniej istotnych firm, wydał nakaz aresztowania domowego i przedłużył obowiązujący wcześniej 7-nocny nakaz ciszy nocnej na surowsze ograniczenia. „Nie musimy walczyć o siebie, ale musimy ograniczyć nasze kontakty” – powiedział Macron Francuzom.

„Staraliśmy się tego dnia cofnąć jak najwięcej – ale niestety teraz nadszedł” – kontynuował. „Jeśli nie zaczniemy działać teraz, stracimy kontrolę” – podkreślił Macron.

Niemcy

Według BBC, wraz z przedłużeniem przez Niemcy operacji blokowania do 18 kwietnia, poszczególne stany mogą teraz wprowadzać własne zasady. Niemcy wydają się obecnie trzecią falą wybuchu nowej epidemii koronawirusa z powolną kampanią szczepień. Wielu przywódców stanowych wzywa do zaostrzenia kontroli. Rząd zarządził ciszę nocną i surowe ograniczenia socjalizacji niektórych grup w Berlinie.

Belgia

W obliczu rosnącej liczby przypadków wirusa koronowego Belgia ogłosiła 24 marca odnowioną czterotygodniową blokadę obszaru, a szkoły i niepotrzebne sklepy będą otwierane tylko po wcześniejszym umówieniu się. Ogłaszając ostatnie posunięcie, belgijski premier Alexander de Cruz powiedział, że epidemia była „wielką lekcją” dla polityków i dla całej ludzkości. Według doniesień przyjęcia do szpitala z powodu COVID-19 wzrosły o 27 procent w ciągu ostatniego miesiąca, co doprowadziło do zakazu podróży, które nie są niezbędne.

READ  WTA prowadzi dochodzenie po tym, jak Rosjanka Wiera Zwonariewa otrzymała zakaz wjazdu do Polski

Polska

W Polsce wszystkie szkoły, żłobki i niezbędne firmy są zamknięte. Zabroniona jest również liczba osób wpuszczanych do podstawowych sklepów. Salony i obiekty sportowe zostały zmuszone do zamknięcia ze względu na rosnącą liczbę spraw.

Holandia

Rząd przedłużył blokadę wirusa koronowego do 20 kwietnia. Premier Holandii Mark Rutte poradził wszystkim mieszkańcom, aby nie wyjeżdżali za granicę do 15 maja. Ponadto zabronione są publiczne spotkania więcej niż dwóch osób i tylko restauracje mogą sprzedawać żywność, którą można zabrać.

Argentyna

Prezydent Alberto Fernandes ogłosił trzytygodniową godzinę policyjną na początku tego tygodnia, ponieważ w kraju odnotowano dwa kolejne dni codziennych przypadków. Według doniesień, godzina policyjna będzie obowiązywać codziennie od północy do 6 rano do 30 kwietnia we wszystkich obszarach wysokiego ryzyka w kraju. Bary i restauracje w całym kraju również będą zamknięte do godziny 23:00.

(Zdjęcie: AP / Pixabay)