Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Lista życzeń My Galaxy Z Flip 5: Spodziewaj się najbardziej ekscytującej odsłony Samsung Unpacked

Oczekuje się, że Samsung zaprezentuje Galaxy Z Flip 5 w tym tygodniu podczas wydarzenia Galaxy Unpacked, które odbędzie się 26 lipca. Prawdopodobnie dowiemy się, co będzie dalej ze składanymi telefonami Samsunga i będziemy mogli zobaczyć Galaxy Z Fold 5. Nie będziemy niczego pewni aż do środy, ale minął prawie rok, odkąd mamy Galaxy Z Flip 4. To był mały krok naprzód dla kieszonkowego składanego Samsunga, ale teraz ma znakomitych nowych konkurentów w niedawno wprowadzonych na rynek Motor Plus i Raz. Poprzeczka została podniesiona dla najmniejszego składanego urządzenia Samsunga i oto, co myślę, że Galaxy Z Flip 5 musi odnieść sukces.

Ta historia jest częścią Wydarzenie SamsungaZbiór wiadomości CNET, wskazówek i porad dotyczących najpopularniejszych produktów firmy Samsung.

z Galaxy Z Flip 4Samsung dopracował projekt telefonu, dodał kilka nowych sztuczek programowych i ulepszył kluczowe elementy, takie jak zdjęcia nocne i żywotność baterii. Są to mile widziane ulepszenia, które eliminują niedociągnięcia poprzednich modeli. Chciałbym jednak zobaczyć więcej funkcji, które wykorzystują jego składaną konstrukcję w następnej wersji.

TM Roh, prezes i szef działu Mobile Experience Business w firmie Samsung, niedawno opublikował wpis post na blogu Omów znaczenie projektu, jeśli chodzi o składane telefony. Doprowadziło to do dalszych spekulacji, że dowiemy się więcej o przyszłości Z Flip i Z Fold 26 lipca.

Większy ekran okładki

Po recenzji Razr Plusa jestem przekonany, że Galaxy Z Flip 5 potrzebuje większej osłony ekranu. Nowy telefon Motoroli ma 3,6-calowy ekran zewnętrzny w porównaniu do 1,9-calowego ekranu osłonowego Z Flip 4. Z zewnętrznym wyświetlaczem Razr możesz zrobić wiele, od grania w gry po przeglądanie Map Google i pisanie e-maili. Mniejszy ekran Galaxy Z Flip 4 jest minimalistyczny i idealny do krótkich interakcji, takich jak wysłanie gotowej odpowiedzi na wiadomość tekstową lub zerknięcie do kalendarza.

READ  BMW wprowadza limitowaną edycję M4 CSL wywodzącą się ze sportów motorowych w czwartym kwartale

Być może zastanawiasz się, dlaczego większy ekran obudowy jest ważny, jeśli planujesz używać telefonu głównie wtedy, gdy jest otwarty. Chociaż nie korzystałem jeszcze intensywnie z nowego Razra, wydaje się, że ekran osłony może zwiększyć wygodę w podróży. Ponieważ jest na tyle mały, że po zamknięciu mieści się w dłoni, mogę sobie wyobrazić, że przyda się do odpowiadania na SMS-y lub przeglądania skrzynki odbiorczej, gdy mam tylko jedną rękę.

Jeśli plotki są prawdziwe, Samsung może faktycznie dać Galaxy Z Flip 5 większy zewnętrzny wyświetlacz. Konto Twitter lodowy światZ Flip 5, który ma bogatą historię wycieków szczegółów na temat niepublikowanych produktów Samsunga, mówi, że będzie miał 3,4-calowy wyświetlacz.

ekran razr plus

Nowa Motorola Razr Plus ma duży zasięg ekranu.

Johna Kima/CNET

Więcej funkcji trybu Flex

Samsung promuje pomysł wykorzystania składanych telefonów jako wbudowanego statywu do robienia zdjęć i filmów. Samsung nazywa tę funkcję Flex Mode i pozwala Z Flip and Fold dzielić aplikacje między górną i dolną część ekranu po złożeniu do połowy. Samsung rozszerzył tryb Flex od czasu premiery oryginalnego Flipa, dodając nowe funkcje, takie jak możliwość wykorzystania dolnej części ekranu jako mini gładzika.

Chociaż miło jest widzieć, jak Samsung wymyśla nowe sposoby wykorzystania funky kształtu Z Flip, funkcjonalność gładzika nie jest strasznie praktyczna, napisał mój kolega Patrick Holland w swojej recenzji. Wydaje się, że jest to rozwiązanie, które szuka problemu, a nie powód, by chcieć mieć składany telefon.

Chciałbym, aby w Z Flip 5 Samsung dodał więcej funkcji do trybu Flex, który wykorzystuje zdolność telefonu do zginania i składania na różne sposoby. Posiadanie większego ekranu z przodu może otworzyć nowe możliwości w tym zakresie.

Samsung Z Flip 4

Zrzut ekranu / CNET

Samsung może zwrócić uwagę na Google i Motorolę, które wykazały pewne kreatywne zastosowania składanych telefonów. Na przykład nowy Razr może wyświetlać podgląd zrobionego zdjęcia na swoim zewnętrznym ekranie, pozwalając fotografowanej osobie zobaczyć, jak wyglądasz, zanim naciśniesz spust migawki. Pixel Fold będzie mógł używać swoich podwójnych ekranów do wyświetlania przetłumaczonej mowy na zewnętrznym i wewnętrznym ekranie podczas rozmowy, dzięki czemu rzeczywiste spotkania w różnych językach będą mniej zniechęcające.

Z pewnością nie będę wiedział, jak przydatny będzie Tłumacz Google, dopóki ta funkcja nie zostanie uruchomiona z Androidem 14. Ale przypadki użycia oferowane przez Motorolę i Google wydają się raczej praktyczne niż przyciągające wzrok, co wydaje się krokiem we właściwym kierunku dla urządzeń składanych.

Mniej widoczne zmarszczki

Galaxy Z Flip 4 w trybie Flex mieści się w dłoni każdego

Zawias Galaxy Z Flip 4 umożliwia trzymanie go pod różnymi kątami. Kiedy zbliży się do pionu, może aktywować tryb elastyczny oprogramowania.

Patricka Hollanda/CNET

Jednym z największych wyzwań, przed którymi stają dziś urządzenia składane, jest zagięcie biegnące przez środek ekranu. Teraz, gdy Samsung jest w piątej generacji składanych telefonów, chciałbym zobaczyć znacznie mniej zauważalną – jeśli nie niewidoczną – zmarszczkę. Moi koledzy zauważyli, że Oppo i Huawei lepiej poradziły sobie z wygładzeniem fałdowania składanych urządzeń w ostatnich latach, co sprawia, że ​​mam nadzieję, że następne urządzenie Samsunga pokaże podobny postęp.

Jest szansa, że ​​tak. lodowy świat Informuje również, że Z Flip 5 i Fold 5 będą miały nowy zawias, który umożliwi całkowite zamknięcie telefonów po zamknięciu, bez przerwy, zmiana, która może sprawić, że zagniecenie będzie bardziej subtelne.

Dłuższa żywotność baterii

Samsung poprawił żywotność baterii Galaxy Z Flip 4 w stosunku do Z Flip 3 i mam nadzieję, że nadal będą to robić w Galaxy Z Flip 5. Jak wspomniano w recenzji Galaxy Z Flip 4 CNET, bateria telefonu może wytrzymać cały dzień, ale wyczerpuje się szybciej, jeśli oglądasz wideo i prowadzisz rozmowy wideo – dwa zadania, które są dobre dla Z Flip, ponieważ można je łatwo obsługiwać.

Galaxy Z Flip 4 w pozycji rozłożonej

Patricka Hollanda/CNET

Żywotność baterii w telefonie nigdy nie wydaje się wystarczająco długa, więc mam nadzieję, że zobaczę więcej ulepszeń w Z Flip 5. Jeśli Z Flip 5 działa na tym samym procesorze, co seria Galaxy S23, wersja Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, która jest zoptymalizowana dla urządzeń Samsung, możemy zauważyć pewien wzrost wydajności energetycznej.

Najlepsze aparaty

Szerokie i bardzo szerokie 12-megapikselowe aparaty Galaxy Z Flip 4 robią przyzwoite zdjęcia, ale chciałbym zobaczyć, jak Samsung wprowadza aparaty Z Flip 5 na równi z Galaxy S23. Ten telefon Samsung z klapką ma główny aparat 50 MP, ultraszerokokątny aparat 12 MP i teleobiektyw 10 MP.

Galaxy Z Flip 4 z zewnątrz i aparaty

Flip 4 ma dwie zewnętrzne kamery: główną szerokokątną i ultraszerokokątną.

Johna Kima/CNET

Nie spodziewałbym się, że Samsung doda teleobiektyw do Galaxy Z Flip 5, ponieważ utrudniłoby to zwiększenie rozmiaru ekranu osłonowego. Mam jednak nadzieję, że Samsung poprawi aparat w inny sposób, na przykład zwiększając rozdzielczość lub rozmiar piksela. W swojej recenzji Patrick Holland z CNET nazwał aparaty Z Flip 4 klasy B, stwierdzając, że z pewnością jest miejsce na ulepszenia. Ale jeśli Galaxy Z Flip 5 odziedziczy procesor Galaxy S23, prawdopodobnie zobaczymy tylne ulepszenia, które poprawią również sposób przetwarzania obrazu.

Ogólnie rzecz biorąc, mam nadzieję, że Samsung doda więcej funkcji, które wyróżniają Z Flip, jednocześnie redukując kompromisy, które należy poczynić przy wyborze składanego telefonu zamiast standardowego telefonu. Takie zmiany mogą znacznie przyczynić się do uczynienia składanych urządzeń niezwykle atrakcyjnymi, tak jak przewiduje to Samsung.