Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Lokalizacja w centrum uwagi: Piękna Polska | LBBOnline

Góry, plaże, skaliste wybrzeża, architektura, Polska ma coś dla każdego, jeśli chodzi o filmowanie.

Poznaj ukształtowanie terenu i dowiedz się, dlaczego warto zabrać swoją kolejną produkcję do Polski, rozmawiając z Julią Pytakowską-Andren, producentem wykonawczym Tango Productions.

LBB> Jak zareklamowałbyś Polskę firmom produkcyjnym, które chciałyby kręcić w Twoim regionie?

Julia> Teraz? Powiedziałbym, że Polska ma lepsze walory produkcyjne ze względu na korzystniejszy kurs walutowy.

LBB> Jakie są kluczowe cechy Twojego regionu?

Julia> Mamy świetne położenie geograficzne w Europie z niesamowitymi krajobrazami, różnorodnymi obsadami, czterema różnymi porami roku i kilkoma międzynarodowymi lotniskami w całej Polsce. Mamy długą historię filmową, co oznacza, że ​​mamy niesamowitych scenografów, operatorów i talent.

LBB> Jakie są według Ciebie najlepsze miejsca w Polsce?

Julia> Od gór, plaż, po skaliste wybrzeża, po architekturę, w tym florę i faunę oraz populacje. Na tym polega piękno Polski i ogromny atut – mamy to wszystko, ale mało kto wie, co mamy do zaoferowania. Mamy długie piaszczyste plaże na północy, duże i małe jeziora ukryte w pięknych, dzikich lasach, wiejskie krajobrazy i góry jak Alpy. Do tego nowoczesne, tętniące życiem miasta i zabytkowe budynki. Ponieważ Polska nie jest duża, odległość między tymi wszystkimi miejscami nie jest duża.

LBB> Które miejsce jest według Ciebie najpopularniejsze?

Julia> Warszawa. Jest bardzo łatwo dostępny i większość załogi ma tutaj swoją siedzibę, więc zapewnia świetny stosunek jakości do ceny. Lokalizacje – same obszary miejskie i nowoczesne studia sprawiają, że miasto jest idealnym miejscem do fotografowania.

LBB> Wyjaśnij klimat i najlepszy/najgorszy czas na zdjęcia w Polsce?

Julia> Cztery odrębne pory roku, oczywiście w zależności od scenariusza, stwarzają doskonałą okazję do kręcenia tutaj przez cały rok. Mamy piękną, kolorową i łagodną jesień, po której następują nasze zimy, które przynoszą śnieżny krajobraz na południu kraju. Wiosna zaczyna się w połowie marca i przynosi piękną, świeżą przyrodę i łagodne temperatury. Lata są gorące, ale ogólnie bardziej zielone niż w południowej Europie.

READ  Słowenia dała Włochom 12 punktów… Polska wspięła się na trzecie miejsce

LBB> Jakie konkretnie zezwolenia na pracę/wizy są potrzebne do fotografowania w Polsce?

Julia> Większość naszych klientów nie ma żadnego.

LBB> Jak wygląda infrastruktura w Polsce do obsługi dużych produkcji?

Julia> Dostęp do wysokiej klasy kamer i zestawów, castingów, ekip, studiów. Wszystkie duże firmy produkujące sprzęt mają tu swoje wypożyczalnie, a dzięki centralnej lokalizacji nie jest zbyt daleko, aby dostać się z Berlina lub Londynu. Posiadamy nowoczesne pracownie różnej wielkości nie tylko w Warszawie, ale również w innych miastach kraju. Zespół techniczny jest niesamowity i bardzo doświadczony. Kręcono tu szeroką gamę reklam, ale także filmy i seriale Netflix / HBO.

LBB> Jaka jest Twoja największa/najbardziej udana produkcja w Polsce?

Julia> Chcielibyśmy się pochwalić znacznie więcej, ale z najnowszych powiedziałbym świetny przykład lokacji produkcyjnych/konstrukcji scenografii i różnych odlewów dla niemieckiej firmy Evonik. Wszystko kręcone w okolicach Warszawy ze 100% lokalnym talentem, lokalnym scenografem i stylistą garderoby.

Nakazy i zakazy w regionie

LBB> Jako osoby z zewnątrz, co powiedzielibyście, co należy, a czego nie należy robić w regionie? Na przykład: miejsca kultu religijnego, język, strój do noszenia, sposób rozmawiania z lokalną ludnością itp.

Julia> Polacy są bardzo otwarci i hojni, więc nie ma się czym martwić! Daj spokój! ☺

LBB> Jaka jest Twoja najlepsza rada dla osób przyjeżdżających do Polski w celu nakręcenia kampanii/filmu?

Julia> Nawet jeśli nie masz na to ochoty, planując sesję zdjęciową w Polsce, zarezerwuj dodatkowy dzień na relaks, odpoczynek, rozkoszowanie się Warszawą i cieszenie się najbardziej wyluzowanym miastem w Europie.

Skierowania wewnętrzne

LBB> Gdzie trzymacie zagraniczną produkcję, kiedy są w Polsce?

Julia> Mamy fantastyczne hotele, w tym wszystkie główne międzynarodowe sieci, które w porównaniu z innymi krajami są bardzo przystępne cenowo.

LBB> Gdzie są najlepsze bary/restauracje? Czy są jakieś ukryte klejnoty, które możesz polecić?

READ  Polskie strefy wolne od LGPD - francuski minister wzywa UE do podjęcia działań prawnych przeciwko Politico

Julia> Polska scena kulinarna bardzo się rozwinęła w ciągu ostatnich 10 lat, więc nigdy nie jesteś daleko od najlepszego miejsca na jedzenie lub picie. Nasze wypieki są znane na całym świecie! Warszawa znalazła się w pierwszej dziesiątce miast w Europie z największą liczbą wegetariańskich restauracji do wyboru! Kto by pomyślał?

LBB> Jakieś inne propozycje wycieczek?

Julia> Cokolwiek Cię interesuje – czy to historia, sztuka współczesna, muzyka klasyczna lub współczesna czy przyroda, znajdziesz to tutaj!