Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Los zwycięzcy lotto o wartości 3 miliardów dolarów „skradziony”

Los zwycięzcy lotto o wartości 3 miliardów dolarów „skradziony”

The US Sun dowiedział się, że zwycięzca Powerball, Edwin Castro, otrzymał dokumenty prawne dotyczące jego nowej rezydencji wartej 40 milionów dolarów, w której ma się toczyć proces sądowy, w którym twierdzi się, że jego zwycięski los na loterię został skradziony.

W pozwie złożonym po raz pierwszy w lutym w Sądzie Najwyższym w Alhambra powód Jose Rivera twierdził, że to on kupił bilet na duże pieniądze.

Twierdzi, że kupił go w Joe’s Service Center w Altadena w Kalifornii, dzień przed loterią o wartości 3 miliardów dolarów 8 listopada, w której Castro otrzymał oszałamiającą kwotę 1,5 miliarda dolarów (AUD) po tym, jak został wybrany do ryczałtu i zapłacił podatki.

Rivera twierdzi, że został skradziony tego samego dnia przez mężczyznę o imieniu „Reggie”, który od tego czasu jest znany jako Urachi F.

Powód twierdzi, że zażądał od Romero zwrotu biletu, ale odmówił, mówiąc mu, że go zgubił, ale gdyby w końcu go znalazł, mógłby podzielić się wygraną.

Rivera twierdzi, że odmówił wymuszenia i zgłosił domniemaną kradzież komisji i organom ścigania.

US Sun skontaktował się z szeryfem hrabstwa Los Angeles i LAPD w celu uzyskania komentarza, ale nie otrzymał odpowiedzi.

Była delegatka California Lottery, Carolyn Baker, stwierdza: „Jeśli chodzi o proces weryfikacji Wielkich Zwycięzców, California Lottery ma pełne zaufanie do swojego procesu.

„Loteria Kalifornijska pozostaje przekonana, że ​​Edwin Castro jest prawowitym zwycięzcą nagrody w wysokości 3 miliardów dolarów wynikającej z losowania Powerball w listopadzie 2022 roku”.

Pomimo tego roszczenia, proces wciąż trwa, ponieważ Rivera próbuje pozwać Castro i Romero, California State Lottery Commission.

Zgodnie z najnowszą aktualizacją, dowód doręczenia został złożony 17 maja, wykazując, że dokumenty sądowe zostały dostarczone Castro do jego nowego domu w Hollywood Hills i odebrane przez niezidentyfikowanego mężczyznę.

Zgodnie z pozwem kopia wezwania, skargi i innych dokumentów związanych ze sprawą została dostarczona 50-letniemu Latynosowi pod wskazany adres Castro nad Sunset Strip.

READ  Księżniczka Mary jest zszokowana najnowszym wydarzeniem królowej

Serwer procesowy odnotował w dokumentach: „Podmiot powiedział, że służymy grzesznemu Edwinowi Castro. Poradziłem Podmiotowi, aby skontaktował się z prawnikiem, jeśli są jakieś pytania lub wątpliwości.”

Konferencja dotycząca zarządzania sprawami i przesłuchanie w ramach dowodu usługi są teraz ustawione na 24 lipca w sali sądowej w Alhambra w Kalifornii, gdzie Rivera będzie reprezentowana przez adwokatów Estelę Richidę i Briana Kramera.

Dokumenty sądowe nie wymieniały jeszcze prawnika Castro, a on odmówił komentarza na temat pozwu i swojego historycznego zwycięstwa – największego w historii – kiedy skontaktował się z nim Sun of America.

Nie ma również adwokata z California Lottery Commission ani Romero, ponieważ US Sun próbuje dotrzeć do oskarżonych.

Castro niedawno wydał 38 milionów dolarów na swój luksusowy dom w pobliżu gwiazdy pop Ariany Grande i prezentera telewizyjnego Jimmy’ego Kimmela.

Bogata posiadłość ma pięć sypialni, siedem łazienek i znajduje się zaledwie rzut kamieniem od słynnego Chateau Marmont.

Posiada wejście w stylu „Jaskini Batmana” z krytym parkingiem na jego nowe samochody, siłownię, piwnicę z winami i basen bez krawędzi.

The US Sun uzyskał w tym miesiącu ekskluzywne zdjęcia Castro w zachodnim Hollywood w Pacific Design Center, patrząc na wysokiej klasy stoły bilardowe, przed zakupem mebli na Melrose Boulevard.

Według doniesień, zgłosił się po nagrodę dopiero w połowie lutego i postanowił nie uczestniczyć w konferencji prasowej na stacji benzynowej, na której kupiono bilet.

Kalifornijska loteria poinformowała wcześniej Inside Edition Digital, że nie jest upoważniona do prowadzenia dochodzeń w sprawie działalności przestępczej.

„Takie zarzuty podlegają dochodzeniu wyłącznie przez lokalne organy ścigania” – czytamy w oświadczeniu.

„W przypadku, gdy lokalny organ ścigania bada takie zarzuty, jedyną rolą Loterii jest pomoc w tej sprawie poprzez odpowiadanie na pytania i/lub dostarczanie dowodów zgodnie z prawem”.

Zespół prawny Rivery powiedział również, że wysłali list do loterii kalifornijskiej z prośbą o zachowanie wszystkich dowodów, w tym wszelkich nagrań wideo ze stacji benzynowej.

READ  Przypadki COVID-19 w Korei Południowej osiągnęły codzienny rekord wraz ze wzrostem presji na szpitale | Korea Południowa

„W celu szybkiego rozwiązania tej sprawy, w tym prawowitego właściciela zwycięskiego biletu Powerball o wartości 3 miliardów dolarów, nasz klient, Jose Rivera, ponownie prosi Loterię o przejrzenie wszystkich filmów przedstawiających zakup zwycięskiego losu” – czytamy w liście.

Rozumiemy, że film został przejęty przez The Lottery wkrótce po ustaleniu, że zwycięski los został sprzedany na stacji Go Service w Altadena w Kalifornii.

Joe Shahid, właściciel Go Service Center, rozmawiał WYŁĄCZNIE z US Sun po tym, jak otrzymał 1 milion dolarów przed opodatkowaniem za sprzedaż biletu.

Skromny biznesmen, który postanowił wrócić do pracy następnego dnia o 6 rano i rozdzielić swoje zarobki rodzinie, utrzymuje, że Castro kupił bilet i był stałym bywalcem jego sklepu.

Powiedział: „Znałem tego faceta, zanim wygrał, przychodził każdego ranka kupować kawę, ciasto, bilety… potem znikał.

„Myślałem, że jest na mnie zły albo coś się stało, ale potem ktoś powiedział mi, że zarobił pieniądze”.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany przez Stany Zjednoczone niedz Reprodukowane za zgodą