Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Loty do Indii mogą zostać zakazane z powodu nasilającej się epidemii COVID w tym kraju

Premier Scott Morrison ogłosił w zeszłym tygodniu 30-procentową redukcję lotów z Indii, ale władze australijskie rozważają teraz, czy na jakiś czas potrzebny jest ogólny zakaz.

Rząd obsługiwał loty repatriacyjne przez Qantas i Air India, ale loty te zostałyby wstrzymane zgodnie z propozycją rozpatrzenia przez Komitet Bezpieczeństwa Narodowego Rady Ministrów.

Pacjent z COVID-19 otrzymuje tlen w samochodzie dostarczonym przez Gurdwara, sikhijski dom modlitwy w New Delhi.Przypisuj mu:AP Photo / Altaf Qadri

Minister zdrowia Greg Hunt potwierdził w poniedziałek, że Australia prawdopodobnie zapewni wentylatory i nie wykluczy zakazu lotów.

„Indie dosłownie łapią tlen” – powiedział Hunt. „I chociaż możemy pomóc z krajowymi zapasami medycznymi, ich specjalną prośbą jest pomoc w zakresie fizycznego zaopatrzenia w tlen.

„Jesteśmy w stanie zapewnić nieinwazyjne urządzenia wentylacyjne. Jesteśmy w mocnej pozycji na tym froncie, ponieważ nie będziemy ich potrzebować w tym momencie”.

Stany Zjednoczone, Europa i Wielka Brytania również wyślą w najbliższych dniach dostawy awaryjne do Indii.

Dr Pradeep Tanega, stypendysta Instytutu Australijskiego na Uniwersytecie w Melbourne, powiedział, że członkowie kwartetu, w skład którego wchodzą Australia, Stany Zjednoczone i Japonia, muszą pilnie zapewnić Indiom usługi medyczne.

Kwartet powstał po tsunami w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w 2004 r. Jako sposób na mobilizację zasobów między czterema krajami i koordynację ich dostaw.

„Myślę, że byłoby bardzo zaskakujące, gdyby jutro Australia nie podjęła szybkich decyzji w tej sprawie” – powiedział.

Dr Tenega powiedział, że jego rodzina w Delhi zaraziła się chorobą, ale do tej pory mieli tylko łagodne objawy, podczas gdy jego byli koledzy z uniwersytetu zmarli na COVID-19.

„Niemal codziennie słyszę o jednej lub dwóch osobach, które zmarły w wyniku koronawirusa” – powiedział. „To okropna sytuacja, okropna”.