Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Lucerne Music Center to siedziba dwóch ukraińskich muzyków – Daily Gazette

Lucerne Music Center to siedziba dwóch ukraińskich muzyków – Daily Gazette

Lucerne Music Centre ożywa w miesiącach letnich, gdy studenci rozpierzchają się po wiejskim kampusie i przez cały dzień ćwiczą swoją muzykę na obozie.

W tym sezonie kampus stał się schronieniem dla ukraińskich muzyków: Siergieja Dworniczenko i Mikity Seleznowa, którzy podczas inwazji Rosji byli mieszkańcami Charkowa.

Seleznov, 14-letni student klarnetu, uczestniczy w sesji LMC Beginners. Dvornichenko, klarnecista, jest trenerem LMC od 2018 roku i jest wieloletnim członkiem Orkiestry Symfonicznej Glens Falls.

Urodzony na Ukrainie Dvornichenko przyjechał do Stanów Zjednoczonych w młodym wieku i studiował w Yale School of Music oraz w Konserwatorium Muzycznym Oberlin. Spędził lata koncertując na północnym wschodzie, a także na Ukrainie. Był także współzałożycielem festiwalu muzycznego Muzichna Maysternya na Ukrainie.

Mieszkał na Ukrainie w czasie pandemii i kiedy w lutym kraj najechały wojska rosyjskie. Jemu i jego rodzinie udało się uciec do Polski w ciągu pierwszych kilku dni. Kierowali także Ukraińską Młodzieżową Orkiestrą Akademicką w Charkowie, którą kieruje również brat Dworniczenko.

Społeczność LMC wystąpiła z pomocą. Elizabeth Pitcairn, skrzypaczka, dyrektor artystyczny i dyrektor generalny LMC, kilkakrotnie grała z orkiestrą w ciągu ostatnich kilku lat i zaczęła zbierać fundusze, aby zapewnić muzykom bezpieczeństwo.

Pomogła zebrać około 10 000 dolarów, aby przewieźć muzyków przez granicę do Polski, co nie jest łatwe, biorąc pod uwagę, że niektórzy muzycy byli mężczyznami w wieku wojskowym. Orkiestra obecnie koncertuje w kraju, grając muzykę ukraińską i zbierając fundusze na pomoc humanitarną.
Patrząc wstecz na doświadczenia związane z opuszczeniem Ukrainy, Dwornczenko powiedział, że proces ten zajął dużo czasu.

„Od wody po jedzenie, masz wielkie miasto, a potem wszystko się kończy w ciągu kilku dni… Właściwie nie zdawałem sobie sprawy po moim przyjeździe do Polski, jak bardzo wpłynąłeś na mnie w tym procesie, ponieważ ty bierz adrenalinę przez całą dobę, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu” – powiedział Dworniczenko. – „Zajęło mi dwa tygodnie, zanim zacząłem normalnie spać”.

READ  Finał sąsiadów: Kylie Minogue i Jason Donovan ponownie wydali A Special For You z 1988 roku

„Emocjonalny wpływ tego… tłumisz to i po prostu idziesz. Po prostu rób to, co chcesz. Ale potem przechodzisz przez rozpakowywanie tego wszystkiego. Myślę, że to dopiero początek. [the] Dzieci, zwłaszcza, że ​​tak wiele z nich właśnie przestało. oni podążają [their] Rodzice, jeśli mają ich przy sobie. Trudno opisać samo danie im takiej okazji, by tu przyjechać, powiedział Dworniczenko.

On i Pitcairn starali się utrzymywać kontakt ze studentami, o których wiedzą, że są zainteresowani aplikowaniem do LMC i zbierają fundusze, aby ich tam dotrzeć. Seleznov, którego rodzina schroniła się we Francji podczas wojny, jest jedynym ukraińskim studentem, który może uczestniczyć w obozie w tym roku, choć w przyszłym roku ma się odbyć kolejny. Dvornichenko i Pitcairn pomogli również sprowadzić kilku polskich i węgierskich muzyków do LMC tego lata.

„To właśnie możemy zrobić” – powiedział Pitcairn.

To wyjątkowy czas w historii LKM. Centrum, które powstało w 1980 roku i zostało założone przez wiolonczelistę Philadelphia Orchestra Berta Phillipsa i pianistę Steinwaya Toby’ego Blumenthala, od dawna gości studentów z całego świata, oferując szerokie warsztaty z profesjonalnymi muzykami, a także zespołami jednosesyjnymi i jednosesyjnymi Imponująca wydajność jednego komponentu. Lato dzieli się na sesję juniorów i sesję seniorów.

„Zawsze mieliśmy stałą filozofię, że wszyscy robią, wszyscy wspierają się nawzajem” – powiedział Pitcairn. „Mają krótki czas, ale przygotowujemy ich na sukces, a potem wszyscy wstają i grają swoje utwory. A ten model jest tutaj od 1980 roku. Nasza wizja i misja nie uległy całkowitej zmianie.”

Jednak kampus zmienił się dramatycznie w ostatnich latach. Nowe rustykalne domki, z wystarczającą ilością miejsca na łazienki, pokój doradcy i ośmiu uczniów każda, zostały zainstalowane od 2020 roku. Zastąpiły one oryginalne kabiny zdobiące tereny, które były w złym stanie.

READ  Były panelista projektu Gorgi Coghlan ujawnia powód swojej rezygnacji

„Tak wielu ludzi lokalnie, praktycznie z całych Stanów Zjednoczonych, a nawet kilku z całego świata, zgłosiło się, aby to umożliwić i to zmienia zasady gry” – powiedział Pitcairn.

„Myślę, że kiedy studenci czują się bardziej komfortowo, kiedy pracownicy czują się bardziej komfortowo, to, co mogą wnieść do programu, również wzrasta, a więc poziom idzie w górę i wzrasta retencja” – powiedziała Emily Dubmayer, dyrektor obozu i festiwalu. „Wielu z naszego wydziału jest tu od ponad pięciu lat, co jest wspaniałe, ponieważ studenci wracają po tym i mogą ponownie zobaczyć swoich nauczycieli i pracować z tymi samymi nauczycielami, a to jest coś, co moim zdaniem jest wyjątkowe”.

Poza domkami znajdują się dwie wioski szkoleniowe, w których znajdują się małe domki, w których uczniowie mogą pracować na swoich działkach. Istnieje również kilka miejsc występów i innych budynków, w których zespoły mogą się gromadzić, aby ćwiczyć.

Przez całe lato LMC zaprasza publiczność do kampusu, z częstymi prezentacjami studentów, a także prezentacjami wydziałów. Ponadto LMC jest również gospodarzem Luzerskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i prezentuje wiele spektakli przez cały sezon.
„Jesteśmy bardzo ambitni, ale taki jest wynik” – powiedział Pitcairn.

Oto kilka następnych pokazów w harmonogramie LMC:

Wystawa studencka: galeria pokoju
Kiedy: 19:00 czwartek
Bilety: bezpłatne

Wprowadzenie do Orkiestry Symfonicznej Fortepianu i Lucerny
Z: chórem i orkiestrą dętą
Kiedy: 13:30 w piątek
Bilety: bezpłatne

impreza studencka
Kiedy: 19:30 piątek, 22 lipca
Bilety: dorośli 25 USD, seniorzy 15 USD, studenci 5 USD za darmo dla 18 lat i poniżej
W rolach głównych: Rina Ismail, Anthony DiLorenzo, Alice Jones, Kevin Potts, Grazina Bassiuez, Antonin Dvorak.

Pokaz studencki: Pokaz solo
Kiedy: 19:30 sobota, 23 lipca
Bilety: bezpłatne

Wprowadzenie do Orkiestry Symfonicznej Fortepianu i Lucerny
Kiedy: 13:30 w niedzielę 24 lipca
Bilety: bezpłatne

READ  Brian McFadden z Westlife jest nie do poznania po użądleniu pszczoły

Wspaniała Filadelfia z Tobym Blumenthalem i Elizabeth Pitcairn
Kiedy: 19:30 poniedziałek, 25 lipca
Bilety: VIP 45 USD, dorośli 35 USD, seniorzy 25 USD, studenci 5 USD i za darmo do 18 lat
Wystąpią: Toby Blumenthal na fortepianie, Amy Oshiro na skrzypcach, Elizabeth Pitcairn na skrzypcach, David Nicastro na altówce, Ricardo Morales na klarnecie

Luzerne Music Center znajduje się przy 203 Lake Tour Road w Lake Luzerne. po więcej informacji odwiedź luzernemusic.org.

Więcej z Gazety Codziennej:

Kategorie: Rozrywka, Życie i Sztuka