Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ludzkie komórki przeszczepione do małpich embrionów wywołały debatę etyczną

Badanie potwierdziło, że małpie embriony zawierają ludzkie komórki, które zostały wytworzone w laboratorium.

Badania przeprowadzone przez zespół amerykańsko-chiński wywołały nową debatę na temat etyki takich eksperymentów.

Naukowcy wstrzyknęli ludzkie komórki macierzyste – komórki, które mają zdolność przekształcania się w wiele różnych tkanek organizmu – w zarodki makaków.

Rozwijające się zarodki badano do 20 dni.

Tak zwane embriony gatunków mieszanych, czyli chimery, były produkowane w przeszłości, a ludzkie komórki wszczepiano do embrionów owiec i świń.

Naukowcom kierował profesor Juan Carlos Ispissoa Belmonte z Salk Institute w Stanach Zjednoczonych, który w 2017 roku pomógł stworzyć pierwszą hybrydę człowieka i świni.

Powiedział, że ich praca może utorować drogę do rozwiązania problemu dotkliwego niedoboru narządów do implantacji, a także pomóc w lepszym zrozumieniu wczesnego rozwoju człowieka, postępu choroby i starzenia się.

„Te chimeryczne metody mogą być naprawdę bardzo przydatne w rozwoju badań biomedycznych nie tylko na bardzo wczesnym etapie życia, ale także na jego ostatnich etapach”.

Potwierdził, że badanie, opublikowane w czasopiśmie Cell, spełnia aktualne wytyczne etyczne i prawne.

„Ostatecznie prowadzimy te badania, aby zrozumieć i poprawić ludzkie zdrowie” – powiedział.

Wyzwania etyczne

Jednak niektórzy naukowcy wyrazili obawy dotyczące eksperymentu, argumentując, że podczas gdy zarodki w tym stanie zostały zniszczone w ciągu 20 dni, inni mogą próbować kontynuować prace.

Wzywają do publicznej debaty na temat implikacji tworzenia części ludzkiej / innej niż ludzka.

Komentując badanie, dr Anna Smagdor, wykładowca i badacz etyki biomedycznej na University of East Anglia School of Medicine w Norwich, stwierdziła, że ​​stanowią one „istotne wyzwania etyczne i prawne”.

Dodała: „Naukowcy stojący za tymi badaniami twierdzą, że te chimeryczne embriony oferują nowe możliwości, ponieważ„ nie jesteśmy w stanie przeprowadzić pewnych typów eksperymentów na ludziach ”. Ale niezależnie od tego, czy te embriony są ludzkie, czy nie.

READ  Naukowcy odkrywają nową formę lodu

Profesor Julian Savulescu, dyrektor Oxford Uhiro Centre for Business Ethics i współdyrektor Wellcome Center for Ethics and Humanities na Uniwersytecie Oksfordzkim, powiedział, że badanie „otwiera puszkę Pandory dla istot niebędących ludźmi”.

Dodał: „Te embriony zostały zniszczone w ciągu 20 dni rozwoju, ale to tylko kwestia czasu, zanim uda się opracować ludzkie i inne niż ludzkie kamery, być może jako źródło ludzkich narządów. Jest to jeden z długoterminowych celów. tego. Badania ”.

Sarah Norcross, dyrektor Organizacji Postępu Edukacyjnego, powiedziała, że ​​chociaż poczyniono „znaczący postęp” w badaniach nad komórkami macierzystymi i zarodkami, które mogą przynieść równie istotne korzyści, „istnieje wyraźna potrzeba publicznej debaty i debaty na temat etycznych i regulacyjnych aspekty, pojawiły się wyzwania ”.

Podążaj za Helen Na Twitterze.