Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ludzkie komórki przeszczepione do małpich embrionów wywołały debatę etyczną

Badanie potwierdziło, że małpie embriony zawierają ludzkie komórki, które zostały wytworzone w laboratorium.

Badania przeprowadzone przez zespół amerykańsko-chiński wywołały nową debatę na temat etyki takich eksperymentów.

Naukowcy wstrzyknęli ludzkie komórki macierzyste – komórki, które mają zdolność przekształcania się w wiele różnych tkanek organizmu – w zarodki makaków.

Rozwijające się zarodki badano do 20 dni.

Tak zwane embriony gatunków mieszanych, czyli chimery, były produkowane w przeszłości, a ludzkie komórki wszczepiano do embrionów owiec i świń.

Naukowcom kierował profesor Juan Carlos Ispissoa Belmonte z Salk Institute w Stanach Zjednoczonych, który w 2017 roku pomógł stworzyć pierwszą hybrydę człowieka i świni.

Powiedział, że ich praca może utorować drogę do rozwiązania problemu dotkliwego niedoboru narządów do implantacji, a także pomóc w lepszym zrozumieniu wczesnego rozwoju człowieka, postępu choroby i starzenia się.

„Te chimeryczne metody mogą być naprawdę bardzo przydatne w rozwoju badań biomedycznych nie tylko na bardzo wczesnym etapie życia, ale także na jego ostatnich etapach”.

Potwierdził, że badanie, opublikowane w czasopiśmie Cell, spełnia aktualne wytyczne etyczne i prawne.

„Ostatecznie prowadzimy te badania, aby zrozumieć i poprawić ludzkie zdrowie” – powiedział.

Wyzwania etyczne

Jednak niektórzy naukowcy wyrazili obawy dotyczące eksperymentu, argumentując, że podczas gdy zarodki w tym stanie zostały zniszczone w ciągu 20 dni, inni mogą próbować kontynuować prace.

Wzywają do publicznej debaty na temat implikacji tworzenia części ludzkiej / innej niż ludzka.

Komentując badanie, dr Anna Smagdor, wykładowca i badacz etyki biomedycznej na University of East Anglia School of Medicine w Norwich, stwierdziła, że ​​stanowią one „istotne wyzwania etyczne i prawne”.

Dodała: „Naukowcy stojący za tymi badaniami twierdzą, że te chimeryczne embriony oferują nowe możliwości, ponieważ„ nie jesteśmy w stanie przeprowadzić pewnych typów eksperymentów na ludziach ”. Ale niezależnie od tego, czy te embriony są ludzkie, czy nie.

READ  Szczepienia to jedyne wyjście z „nieokreślonej” blokady

Profesor Julian Savulescu, dyrektor Oxford Uhiro Centre for Business Ethics i współdyrektor Wellcome Center for Ethics and Humanities na Uniwersytecie Oksfordzkim, powiedział, że badanie „otwiera puszkę Pandory dla istot niebędących ludźmi”.

Dodał: „Te embriony zostały zniszczone w ciągu 20 dni rozwoju, ale to tylko kwestia czasu, zanim uda się opracować ludzkie i inne niż ludzkie kamery, być może jako źródło ludzkich narządów. Jest to jeden z długoterminowych celów. tego. Badania ”.

Sarah Norcross, dyrektor Organizacji Postępu Edukacyjnego, powiedziała, że ​​chociaż poczyniono „znaczący postęp” w badaniach nad komórkami macierzystymi i zarodkami, które mogą przynieść równie istotne korzyści, „istnieje wyraźna potrzeba publicznej debaty i debaty na temat etycznych i regulacyjnych aspekty, pojawiły się wyzwania ”.

Podążaj za Helen Na Twitterze.