Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mama ujawnia, w jaki sposób organizacja Starlight Children’s Charity wsparła rodzinę

Matka trójki dzieci ujawniła, jak przytulenie jej najmłodszego dziecka ujawniło guz wielkości arbuza w jej nerce.

Khloe, córka Rosie White, była małą kieszonkową rakietą i zawsze starała się nadążyć za swoimi dwiema starszymi siostrami, kiedy w 2021 roku nagle zaczęła budzić się w środku nocy z potwornym bólem.

Początkowo sądzono, że ma wirusa i przez jakiś czas Chloe, która miała około trzech lat, wykazywała oznaki powrotu do zdrowia.

„Sprawdzasz znajomych swojej mamy i mówią, że ich syn lub córka ma coś podobnego” – powiedziała Rosie news.com.au.

„Ale ten rodzicielski instynkt podpowiadał mi, że coś jest nie w porządku”.

Potem, po pocieszeniu córki uściskiem, Rosie poczuła na jej biodrze guzek wielkości arbuza.

Chloe natychmiast trafiła do szpitala, a rodzina pogrążyła się w świecie wizyt w szpitalu i badań.

Lekarze ustalili, że młoda nerka ma guza Wilmsa, rzadką postać raka nerki zwykle występującą u dzieci poniżej piątego roku życia.

„Jak każdy, kto był w takiej sytuacji, nigdy nie myślisz, że będziesz siedział na krześle, słysząc tego rodzaju wiadomości” – powiedziała Rosie.

„To po prostu nie brzmi jak rzeczywistość. To było doświadczenie poza ciałem, w którym słyszysz słowa, a początkowa rozmowa była nieco mglista.

„To może być prawie fizyczna reakcja. Pamiętam, że moje serce naprawdę boli.”

Powiedziała, że ​​trudno nie pozwolić jej umysłowi udać się w najciemniejsze miejsca, kiedy usłyszała słowo rak.

Khloe nie do końca rozumiała, co się dzieje, biorąc pod uwagę jej wiek, ale wiedziała, że ​​nie znosi chodzenia do szpitala i przebywania z dala od sióstr.

To było w środku pandemii Covid i Chloe mogła przebywać tylko z jedną osobą naraz z powodu ograniczeń, więc Rosie i jej mąż Chris rozdzielili się między szpital, gdzie uczą się w domu i pracują z dwójką starszych dzieci.

READ  Oglądaj Wenus i Marsa w „potrójnej koniunkcji” w ten weekend, gdy planety miłości i wojny rzadko obejmują

Początkowo Khloe musiała przejść pięć tygodni chemioterapii, aby zmniejszyć guz, aby mogła przejść dziewięciogodzinną operację usunięcia go.

Ale to nie poszło zgodnie z oczekiwaniami i Khloe czekała kolejne 34 tygodnie chemioterapii.

Był zepsuty, ale szpitalny pokój Starlight był zawsze sposobem na to, aby Chloe znów poczuła się jak dzieciak, żeby się śmiać i dobrze się bawić, niezależnie od tego, czy chodziło o malowanie, jazdę na rowerze, czy pogoń za kapitanem Starlight.

„Wiem, że brzmi to prawie banalnie, ale nie wyobrażam sobie pójścia do szpitala bez Starlight, zwłaszcza podczas Covid, kiedy nie wolno nam było przyjmować gości” – powiedziała Rosie.

„Dla Chloe, kiedy była w szpitalu, było to bardzo kliniczne i nie zawsze było pozytywne, z powodu mrowienia i szturchania oraz posiadania czegoś takiego jak Starlight, gdzie mogą uciec od tego, to ważna część każdego powrót do zdrowia.”

Rosie ujawniła, kiedy związała się z Krisem w 2009 roku, że w Starlight zaangażowana jest bonbonniere, która rozdaje szpilki i przekazuje darowizny na cele charytatywne.

„To było naprawdę surrealistyczne doświadczenie, a potem w 2021 roku, stojąc w pokoju Starlight i myśląc, że w przeszłości przekazaliśmy na to darowiznę” – powiedziała Rosie.

„Byliśmy stałym kibicem, ale teraz jesteśmy na drugim końcu”.

Rosie powiedziała, że ​​pomoc, jaką otrzymał od Starlight podczas leczenia Chloe, była ogromną częścią powrotu do zdrowia rodziny.

Teraz testy Khloe są pozytywne i czuje się bardziej sobą, jej nieśmiały uśmiech i energia wracają do granic możliwości.

Cieszy się, że mniej czasu spędza w szpitalu, a więcej ze starszymi siostrami w domu.

Rosie dzieli się historią swojej rodziny na poparcie wrześniowego apelu Starlight, Wycieczka D dla dzieci.