Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wprowadza: Kontynuacja wysiłków regeneracyjnych CAPSTONE

Koncepcja artysty pokazuje zaawansowaną przestrzeń zwieńczenie Sonda księżycowa w podróży dookoła Księżyca. Kontrolerzy misji częściowo odzyskali kontrolę nad statkiem po tym, jak zaczął on schodzić po korekcie kursu 8 września 2022 r. Więcej informacji w opisach poniżej. obraz przez zaawansowana przestrzeń.

URUCHAMIANIE: TRWA ODZYSKIWANIE CAPSTONE

Próby odzyskania kontroli nad lądowaniem zwieńczenie (Cislunar Autonomous GPS Technology Operations and Navigation Experience) Statek kosmiczny zmienił się na lepsze po tygodniowym wysiłku, jako kontrolerzy misji w zaawansowana przestrzeń Poprawiona komunikacja z sondą księżycową po anomalii podczas manewru trajektorii w zeszłym tygodniu (8 września 2022 r.) spowodowała jej obrót.

Stworzyłem zespół misyjny Modernizacja O ich postępach w czwartek (15 września 2022 r.), informując o postępach w odzyskiwaniu pojazdu:

Tryb komunikacji znacznie się poprawił, a stan mocy statku kosmicznego wydaje się wystarczać do ciągłego nagrzewania (cyrkulacji pracy) układu napędowego, który spadł poniżej temperatury roboczej. W ciągu ostatnich kilku dni wydaje się, że moc CAPSTONE – choć ograniczona przez orientację sondy w jej obrocie względem Słońca – jest wystarczająca do ogrzania układu napędowego.

Co poszło nie tak z CAPSTONE?

Dwa dni po wypadku firma Advanced Space ogłosiła niepewny status misji i poddała się jej to podsumowanie Wystąpił błąd, który wygląda na:

Sonda CAPSTONE wykonywała zaplanowany manewr korekcji kursu wieczorem w czwartek 8 września. Od tego czasu uzyskaliśmy telemetrię potwierdzającą, że pojazd doświadczył anomalii pod koniec planowanego manewru i jest obecnie w trybie bezpiecznym. Zespół misji CAPSTONE ma dobrą wiedzę na temat stanu i kondycji statku kosmicznego. Rozwiązanie anomalii umożliwiło wyjątkowe wsparcie zespołu w NASA Deep Space Network.

W tej samej aktualizacji było więcej dobrych wiadomości:

Zespół operacyjny misji jest w kontakcie z pojazdem i pracuje nad rozwiązaniem anomalii. W miarę postępu prac nad rozwiązaniem problemu udostępnianych będzie więcej aktualizacji. Statek kosmiczny wciąż znajduje się na zaplanowanym kursie na Księżyc.

Zaawansowana przestrzeń dała więcej szczegółów Raport wydarzeń, które doprowadziły do ​​utraty kontroli nad CAPSTONE.

Wniosek: Kontrolerzy poprawili komunikację ze statkiem kosmicznym CAPSTONE po utracie kontroli 8 września 2022 roku.

READ  Komórki B wytwarzające przeciwciała mogą być „zgubione”

Czytaj więcej: Artemis 1: 27 września (lub później) na kolejną próbę startu