Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Marlis uspokaja Singapur o dostawach gazu

Marlis uspokaja Singapur o dostawach gazu

Australijski przegląd finansowy Rozumie, że zamiast mówić otwarcie, singapurscy urzędnicy po cichu poruszyli kwestię gazu z rządem za kulisami.

Gaz ziemny jest największym eksportem Australii do Singapuru, ze sprzedażą na poziomie 7,5 miliarda dolarów w latach 2021-22.

the Ocena finansowa Rozumie, że podczas poniedziałkowych rozmów pan Marlies prewencyjnie poruszył kwestię gazu i zapewnił, że Australia będzie nadal pomagać Singapurowi w zaspokajaniu jego potrzeb energetycznych.

„Chcemy jasno powiedzieć, że uważamy bezpieczeństwo energetyczne Singapuru za bardzo ważne z punktu widzenia interesu narodowego Australii” – powiedział Marlis na późniejszej konferencji prasowej.

Daliśmy jasno do zrozumienia naszym partnerom w Singapurze, że Australia nadal będzie w pełni wiarygodnym partnerem w zakresie dostarczania energii na rynek singapurski, w tym dostarczania gazu. Jest to naprawdę ważne z punktu widzenia naszych stosunków dwustronnych”.

Pan Marlis i minister obrony Singapuru Ng Eng Hien odnotowali również wzmożone działania szkoleniowe w Australii dla armii Singapuru, wzmacniające długoterminowe programy, które wyszkoliły tysiące żołnierzy i lotników w Queensland i Zachodniej Australii.

Poparcie Singapuru dla AUKUS kontrastuje z Malezją i Indonezją, które wyraziły zaniepokojenie umową dotyczącą łodzi podwodnej, która przyczynia się do regionalnego wyścigu zbrojeń.

„Czujemy się komfortowo ze wszystkimi trzema partnerami na uniwersytecie, ponieważ utrzymujemy z nimi długotrwałe relacje i dlatego wierzę, że możemy razem pracować” – powiedział dr Balakrishnan.

Wyraził „poważne zaniepokojenie” kłótniami na Morzu Południowochińskim po bliskim zderzeniu statków chińskich i filipińskich i wezwał Stany Zjednoczone i Chiny do ustabilizowania ich stosunków.

„To dałoby nam wszystkim dużo komfortu i poczucia stabilności” – powiedział.

Jednym z obszarów, w którym Australia i Singapur ostatnio się rozeszły, jest starania Chin o przystąpienie do umowy o wolnym handlu w ramach kompleksowego i progresywnego partnerstwa transpacyficznego.

Przywództwo Singapuru wypowiadało się przychylnie o członkostwie Chin, ale Canberra była bardziej ostrożna po kampanii Pekinu polegającej na przymusie ekonomicznym skierowanym przeciwko australijskim eksporterom.

READ  Brytyjski rząd zatwierdza nowe badanie zmieniające ustawę o dobrostanie zwierząt (Sense)

Minister handlu Singapuru Jan Kim Young powiedział, że dodanie nowych członków wymaga konsensusu wśród sygnatariuszy CPTPP.

„Singapur z zadowoleniem przyjmuje gospodarki, które są w stanie spełnić wysokie standardy wymagane przez CPTPP i wykazały zdolność do przestrzegania zasad określonych przez CPTPP” – powiedział.