Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australia powinna być regionalnym liderem technologicznym: Singapur

Australia powinna być regionalnym liderem technologicznym: Singapur

Australia powinna przewodzić Azji Południowo-Wschodniej Według singapurskiego ministra spraw zagranicznych, dr Vivian Balakrishnan, w dążeniu do wykorzystania technologii ekologicznych, biologicznych i cyfrowych, gdy środowisko międzynarodowe staje się coraz bardziej wielobiegunowe.

Dr Balakrishnan powiedział również, że kraje ASEAN mogą z czasem wyprzedzić UE jako największego partnera handlowego Australii, odzwierciedlając to, co już wydarzyło się w Chinach.

Tymczasem Singapur ma dobrą pozycję do „prowadzenia zaawansowanych operacji produkcyjnych o wysokiej wartości dodanej i działania jako centrum kontroli łańcucha dostaw, logistyki i zaopatrzenia dla australijskich firm obsługujących Azję Południowo-Wschodnią”.

Minister spraw zagranicznych Penny Wong, minister spraw zagranicznych Singapuru dr Vivian Balakrishnan, minister obrony Richard Marlis, minister obrony Singapuru Ng Eng Hen, minister handlu Don Farrell oraz singapurski minister handlu i przemysłu Jan Kim Young.

Będąc w Canberze w ramach 13y Na posiedzeniu Wspólnego Komitetu Ministerialnego Singapur-Australia dr Balakrishnan spędził poranek na przemówieniu na temat aktualizacji geopolitycznej regionu Azji Południowo-Wschodniej na Uniwersytecie Narodowym Australii.

Komitet jest platformą dyskusji na temat wspólnych interesów strategicznych, handlowych i inwestycyjnych, a także współpracy w zakresie obronności i bezpieczeństwa, cyfrowej i zielonej gospodarki, bezpieczeństwa żywnościowego, edukacji, sztuki, nauki i innowacji.

Dr Balakrishnan powiedział, że duże rezerwy minerałów krytycznych Australii potrzebne do wspierania transformacji ekologicznej i cyfrowej uzasadniają jego wezwanie, że „Australia może i powinna przejąć inicjatywę w napędzaniu zielonych, biotechnologicznych i cyfrowych rewolucji w Australii, Azji Południowo-Wschodniej i poza nią”.

Podkreślił również, że rozpoczęcie negocjacji w sprawie umowy ramowej ASEAN dotyczącej gospodarki cyfrowej pomogłoby „zwiększyć interoperacyjność między Azją Południowo-Wschodnią a Australią”.

Podczas gdy Stany Zjednoczone i Chiny pozostają „uwięzione w jednej z najbardziej intensywnych rywalizacji w różnych dziedzinach naszego życia”, powiedział dr Balakrishnan, międzynarodowe środowisko strategiczne zmierza w kierunku coraz bardziej nierównego, wielobiegunowego świata.

„Zarówno Australia, jak i Singapur mają obawy związane z rywalizacją wielkich mocarstw, ponieważ wiemy, że jeśli nie będzie się tego trzymać w ryzach, doprowadzi to do wczesnych oznak bifurkacji, a w rzeczywistości do zbrojenia handlu, łańcuchów dostaw, a nawet pieniędzy” – mówi dr. — powiedział Balakrisnan.

READ  Poznaj australijską pielęgniarkę, która regularnie podróżuje pierwszą klasą.

Zauważył również, że bifurkacja doprowadziłaby do postępu technologicznego w wolniejszym tempie, ponieważ „zamiast całego świata pracować nad ulepszeniem jednego zestawu technologii, który definiuje współczesne społeczeństwo, można teraz podzielić się na konkurujące ze sobą obozy, działające na różnych i… być może niekompatybilne platformy techniczne”.

Singapur może służyć jako „mile widziana bezpieczna przystań dla australijskich firm i start-upów, gdy stawiają pierwszy krok w globalizacji, robiąc ten krok w Azji Południowo-Wschodniej. W rzeczywistości myślę, że mamy około 200 globalnych i lokalnych akceleratorów w Singapurze”, zgodnie z do dr Balakrishnana.

Na konferencji prasowej po wspólnym spotkaniu ministerialnym minister handlu i przemysłu Singapuru, Jan Kim Young, powiedział InnovationAus.com, że „bardzo zależy mu” na zbadaniu większej liczby możliwości zacieśnienia „wzajemnej współpracy w celu lepszego zrozumienia potrzeb rynku i rozwoju produktów”. .

Podkreślił, że Enterprise Singapore stworzył kilka globalnych sojuszy na rzecz innowacji, których celem jest zachęcanie do innowacji wśród małych i średnich przedsiębiorstw oraz promowanie współpracy międzynarodowej, w tym z Australią.

W październiku zeszłego roku Minister Przemysłu i Nauki Ed Hosek spotkał się z panem Ganem, aby pomóc w zawarciu umowy o wykorzystaniu synchrotronu między Narodowym Uniwersytetem Singapuru a Australijską Organizacją Nauki i Technologii Jądrowej.

W tamtym czasie pan Hewesk powiedział, że rząd federalny powinien „głęboko przemyśleć, co możemy zrobić z globalną dyplomacją naukową” i wezwał do większej współpracy innowacyjnej na wczesnym etapie między Singapurczykami i Australijczykami.

W roku podatkowym 2021, ASEAN Był drugim co do wielkości partnerem handlowym Australii z wartością 127,1 mld USD, podczas gdy Trade with Chiny Wyniósł 267 miliardów dolarów. Singapur jest piątym co do wielkości partnerem handlowym Australii.

Oprócz umowy o wolnym handlu między Australią a Singapurem, która liczy łącznie 20y Dla upamiętnienia w tym tygodniu oba kraje podpisały również umowę dotyczącą gospodarki cyfrowej i umowę dotyczącą gospodarki ekologicznej, aby wspierać i przyspieszać rozwój w tych obszarach.

READ  Izrael wzmacnia uścisk w mieście Gaza

„Singapur z niecierpliwością oczekuje na współpracę z Australią w celu wsparcia jej ambicji bycia jednym z trzech największych eksporterów wodoru do Azji do 2030 r. odporność infrastruktury” – powiedział dr Balakrishnan.

Czy wiesz więcej? Skontaktuj się z Jamesem Rileyem przez e-mail.