Matildas wygrywa mecz otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio z Nową Zelandią po przegranej USWNT ze Szwecją خسارة

Matilda rozpoczęła swoją kampanię olimpijską od oszałamiającego zwycięstwa 2:1 nad Nową Zelandią, po tym jak kobieca reprezentacja Stanów Zjednoczonych przegrała ze Szwecją 3:0.

Środowe wyniki plasują Szwecję na czele grupy G, najbardziej zatłoczonej przez kobiety w losowaniu piłki nożnej, z Australią na drugim miejscu, Nową Zelandią na trzecim, zwycięzcami Pucharu Świata i Amerykanami na ostatnim miejscu.

Po kilku mało inspirujących wynikach w przygotowaniu do tego, Matilda złożyła solidną ofertę, aby otworzyć swoje konto w Tokio, na solidnym początku, aby zakończyć z wygraną.

Australijczycy strzelili dwa gole w pierwszej połowie, dzięki Tamice Yallop i Samowi Kerrowi. Drużyna Football Fires pojawiła się na tablicy w 91. minucie, aby ustalić czas doliczony.

Australijska drużyna piłki nożnej kobiet, Matilda, pozuje z flagą Aborygenów przed swoim pierwszym meczem na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.
Australia zajmuje dziewiąte miejsce na świecie, ale znajduje się w tej samej grupie co USA numer jeden, a Szwecja na piątym miejscu.(

AFP: Ricardo nadal

)

Matilda trzymała się, ale nerwowy finisz był daleki od dominującego występu w pierwszej połowie.

Pomyłka defensywna pojawiła się w 20. minucie przed Kyahem Simonem, który potrząsnął piłką do Kerr i po zgrabnym pierwszym kontakcie trafił Yallop w bramkę, potężnym strzałem, który przebił ręce nowozelandzkiej bramkarz Erin Nayler.

W domu były mieszane uczucia, gdy żona Yallop, były piłkarz Fern Kirsty Yallop, oglądała z ich nowym dzieckiem, Harleyem.

Ładowanie

Matilda następnie strzelił gola na 2:0, kiedy Steve Catley z rzutu rożnego wykonał rzut rożny, a Kerr przeskoczył Michaelę Moore i głową w poprzeczkę, kończąc pięciomeczową suszę napastnika.

Australijczycy naciskali, a głównymi zagrożeniami byli Catley, Kaitlin Faure, Emily van Egmond i Kerr, podczas gdy Simon i Ford mieli szanse na zwiększenie prowadzenia w drugiej połowie, ale zostali powstrzymani przez Nielera.

Nowa Zelandia mogła i prawdopodobnie powinna była strzelić gola w 65. minucie po faulu Lydii Williams.

Australijski bramkarz potknął się o krawędź pola karnego, gdy próbowała wepchnąć piłkę do swojej strefy, ale zamiast próbować przebić się przez otwartą bramkę z ekstremalnego kąta, Nowozelandzka Hannah Wilkinson dośrodkowała i została złapana przez Eli stolarz. Poszukuj piłki, aby ominąć zagrożenie.

W końcu Fern wyprzedziła Williamsa, gdy w debiucie olimpijskim zastąpiła Gabe Rainey.

USWNT zaskoczył Szwecję

Kristen Press, amerykańska piłkarka kobiet, dotyka dłonią czoła, gdy odchodzi od świętowania Szwedów.
USWNT był w 44-meczowym niepokonanym biegu przeznaczonym na igrzyska olimpijskie.(

AFP: Ricardo nadal مازال

)

Wcześniej światowy numer jeden pokonał Reprezentację Kobiet Stanów Zjednoczonych (USWNT) 3:0, aby rozpocząć swój turniej olimpijski.

Amerykanie przeszli 44 niepokonane w drodze do Tokio, ich ostatnią porażkę prawie dwa i pół roku temu – 3-1 przeciwko Francji 20 stycznia 2019 r.

Ale ten rekord nie miał większego znaczenia dla Szwedów, zajmujących piąte miejsce na świecie, którzy wyglądali najbardziej elegancko w całym parku.

Stena Blackstein strzelała gole w każdej pierwszej połowie, po czym rezerwowa Lina Hurtig strzeliła trzeciego gola w 72. minucie, aby wyrównać niesamowity wynik.

Było to drugie z rzędu zwycięstwo olimpijskie Szwecji nad Stanami Zjednoczonymi, po wygraniu rzutów karnych w ćwierćfinale w 2016 r., które wyeliminowało ich z Igrzysk w Rio.

Najlepsze dwie drużyny z każdej z trzech grup awansują do ćwierćfinału, a dwie najlepsze drużyny z trzeciego miejsca również awansują.

READ  Ajit Pawar prowadzi w grze liczbowej; W spotkaniu bierze udział 35 z 53 MLA KPK KPK