Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Singapur ponownie nakłada ograniczenia Covid-19 kilka dni po złagodzeniu zasad

Naród, który zadeklarował, że będzie „żyć z Covid-19”, zaostrzył ograniczenia dotyczące koronawirusa zaledwie kilka dni po ich złagodzeniu.

Nagły wzrost liczby zachorowań na wirusy w Singapurze – liczba infekcji wzrosła z ośmiu do prawie 200 w ciągu 10 dni – zaalarmował rząd, który zezwolił na zebranie się tylko większych grup ludzi w poniedziałek.

Minister finansów Lawrence Wong powiedział, że wirus Covid-19 „przybrał gwałtowny obrót na gorsze”, podczas gdy minister handlu Gan Kim Yong dodał, że wdrożenie ograniczeń „wygląda na poważną komplikację” dla miasta-państwa.

We wtorek po wybuchu epidemii na targu rybnym odnotowano 182 nowe lokalne infekcje.

Jednak rząd nadal zamierza w najbliższych miesiącach znacząco wyeliminować środki dystansowania społecznego

Singapurski plan „życia z covid”

W czerwcu liczący około sześć milionów ludzi kraj Azji Południowo-Wschodniej przedstawił strategię, która byłaby: „Nowa normalność” dla „życia z covid”.

„Nie możemy tego wyeliminować, ale możemy zmienić epidemię w coś mniej groźnego, jak grypa czy ospa wietrzna, i żyć dalej” – napisali ministrowie Wong i Jan oraz minister zdrowia Aung Yi Kung w artykule wstępnym w Guardianie. Cieśniny Czasy.

Ministrowie powiedzieli, że Covid-19 można „oswoić”, jeśli nie zostanie pokonany.

Dzień Narodowy Singapuru będzie ważnym wydarzeniem 9 sierpnia, kiedy oczekiwano, że dwie trzecie całej populacji zostanie w pełni zaszczepionych.

Później nastąpi stopniowa zmiana sposobu, w jaki kraj radzi sobie z wirusem.

Zasadniczo poziom obrotu wirusów będzie tolerowany ze względu na ochronę zapewnianą przez szczepionki.

Dozwolone będą duże zgromadzenia, a granice międzynarodowe będą się stopniowo otwierać.

Dużą zmianą byłoby zaniżanie dziennych numerów spraw.

„Zamiast tego skupimy się na wynikach: liczbie osób, które są bardzo chore, liczbie osób na oddziale intensywnej terapii, liczbie osób potrzebujących intubacji w celu uzyskania tlenu itp.”, powiedziało trio tworzących się polityków. w kraju Covid-19. Wieloresortowa grupa robocza.

READ  Single obawiają się ponownego randkowania po zarażeniu wirusem

Ten plan jest uważany za jeden z najbardziej kompleksowych, jakie opracowuje dany kraj, w zakresie zarządzania koronawirusem po szczepieniu.

Ale nie jest tak ekstremalne, jak Wielka Brytania, która usunęła więcej Całkowite środki dystansowania społecznego Mamy nadzieję, że szczepionki doprowadzą do znacznie mniejszej liczby zgonów i hospitalizacji, nawet gdy liczba przypadków wzrośnie.

Związane z: ScoMo ujawnia czteroetapowy plan Australii, aby zakończyć blokady

Ograniczenia zostały złagodzone w poniedziałek, a zaostrzone w czwartek

Zaufanie rosło w Singapurze, zanim program „życia z krukowicą” rozpoczął się od stałego napływu 20 przypadków dziennie przez ostatnie dziewięć miesięcy.

Do tego stopnia, że ​​rząd dwa tygodnie temu ogłosił, że łagodzi ograniczenia.

Od poniedziałku w tym tygodniu, miejscowi, którzy zostali złapani, mogli zjeść obiad w restauracjach w grupach po pięć lub więcej – było to więcej niż wcześniej.

To relaks, który nie trwa długo.

Od czwartku nikt nie będzie mógł jeść w restauracjach z opcją na wynos i z dostawą, a spotkania towarzyskie zostały zredukowane z pięciu do dwóch.

Działania bliskiego kontaktu, takie jak sauny i salony paznokci, będą zamknięte, a śpiewanie, a nawet granie na instrumentach dętych jest zabronione, ponieważ wymagają one wydalania powietrza.

„Sytuacja Covid gwałtownie się pogorszyła” – powiedział Wong we wtorek na Facebooku, ogłaszając nowe ograniczenia.

„Obecna ścieżka infekcji oznacza, że ​​liczba zachorowań może gwałtownie wzrosnąć i o wiele więcej osób zarazi się wirusem”.

Wong powiedział, że ograniczenie aktywności dałoby pracownikom służby zdrowia więcej czasu na szczepienie starszych i słabych Singapurczyków.

Związane z: Carrie Bickmore z projektu reaguje na przerażające wieści z Wielkiej Brytanii dotyczące Covid-19

Nowy wzrost skrzyń z targowisk i sal karaoke

Gdy tylko Singapur ogłosił, że wycofuje pewne ograniczenia, liczba przypadków wirusa zaczęła rosnąć.

Między 13 a 14 lipca liczba infekcji wzrosła z 26 do 60. Średnia siedmiodniowa wynosi teraz 99.

READ  Głęboki smutek po zabiciu znanego działacza LGBT w Tonga | Tonga

Większość tych przypadków była powiązana z Jurong Fish Port, dużym i zatłoczonym rynkiem owoców morza. Jest teraz zamknięty.

Władze spekulowały, że wirus mógł zostać przywieziony do Singapuru na łodziach rybackich z Indonezji, nad Cieśniną Malakka, gdzie choroba rozprzestrzeniła się w całym kraju.

Wiele skrzynek wróciło również do sal karaoke.

„Duża wpadka”, ale planowanie jest na dobrej drodze

„Wiem, że dzisiejsze ogłoszenie wydaje się dla wielu ogromnym niepowodzeniem” – dodał Jean, zgodnie z raportem w: Cieśniny Czasy.

„Kiedy spowolnimy nowe kolekcje i osiągniemy wyższe wskaźniki szczepień, będziemy mogli kontynuować naszą wznowioną podróż”.

To było kluczowe przesłanie od trójki ministerialnej. Chociaż był to wybój na drodze, Singapur nadal zamierzał zmienić kurs zarządzania Covid-19.

„Kiedy przedstawiliśmy nasze plany dotyczące współistnienia z Covid-19, podkreśliliśmy również, że musimy znacznie zwiększyć szczepienia, a jednocześnie nadal musimy kontrolować infekcje, aby chronić nieszczepione” – powiedział Jan.

Rząd zapowiedział, że w ramach planu będzie komfortowo przyjmować do 200 spraw dziennie.

Dane z Wielkiej Brytanii i Izraela, dwóch najbardziej zaszczepionych krajów na świecie, wykazały, że chociaż przypadki mogą nadal zwiększać liczbę zgonów, stanowią one jedną dziesiątą tego, co było przed szczepieniem.

„Jesteśmy bardzo blisko, za kilka tygodni, do punktu, w którym dwie trzecie lub więcej naszej populacji będzie całkowicie odpornych”, powiedział Ong.

„Wtedy będziemy mogli bardziej zdecydowanie przejść do trybu odporności na wirusa Covid-19.

“Teraz nie jest czas, aby ryzykować wszystko. Dlatego musimy wziąć tę kulę, ponownie połączyć się z działaniami społecznymi i wykorzystać ten czas na przyspieszenie wysiłków w zakresie szczepień”.