Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

McCarthy został wybrany przewodniczącym Izby po wielu dniach żmudnych negocjacji i nieudanych głosowaniach

Kevin McCarthy został wybrany na przewodniczącego Izby Reprezentantów we wczesnych godzinach sobotniego poranka – wielkie zwycięstwo republikanina z Kalifornii, które wyniosło go na silną pozycję lidera większości GOP w izbie i wynik, który nastąpił po wielu dniach żmudnych negocjacji i nieudanych głosowaniach.

Aby zabezpieczyć młotek, McCarthy i jego sojusznicy pracowali nad strząśnięciem opozycji, z którą musiał się zmierzyć, ze strony bloku konserwatystów, co ostatecznie stało się najdłuższą walką od 164 lat.

Republikanie mogą teraz skupić się na własnym programie po odzyskaniu kontroli nad Izbą.

Kevin McCarthy został wybrany przewodniczącym Izby Reprezentantów we wczesnych godzinach sobotniego poranka. (GT)

Ale kontrowersyjna walka o prawo głosu grozi pogłębieniem podziałów między konserwatystami a umiarkowanymi.

Walka, z jaką musiał się zmierzyć McCarthy, aby zamknąć głosowanie, może być zapowiedzią wyzwań, przed którymi stanie, próbując zjednoczyć swoją konwencję w przyszłości.

Wydaje się, że zawieranie transakcji przez McCarthy’ego w celu pozyskania krytyków może sprawić, że będzie miał słabszą rękę do gry na nowej pozycji władzy.

Ale McCarthy odrzucił tę propozycję.

„Myślę, że pod koniec dnia będziemy bardziej skuteczni i wydajni, a rząd na pewno będzie działać” – powiedział w piątek.

McCarthy otrzymuje duże wsparcie wśród ustępstw

W wielkim odwrocie McCarthy i jego sojusznicy zdołali obalić kilkanaście głosów GOP w swojej kolumnie w piątek po południu – pierwsza oznaka poważnego rozmachu w poparciu kandydatury jego szefa po serii nieudanych głosów w ciągu kilku dni.

Oto lista głównych ustępstw i obietnic, które McCarthy i jego sojusznicy złożyli w trakcie negocjacji, na podstawie relacji CNN:

 • Każdy poseł może wystąpić z wnioskiem o zwolnienie przewodniczącego – jest to ważne, ponieważ znacznie ułatwi wnioskowanie o wotum nieufności wobec mówcy. Konserwatyści mocno na to naciskali, podczas gdy umiarkowani obawiali się, że osłabi to rękę McCarthy’ego.
 • Super PAC powiązany z McCarthym zgodził się nie grać w otwartych prawyborach republikanów na bezpiecznych miejscach
 • Izba będzie głosować nad kluczowymi konserwatywnymi ustawami, w tym nad zrównoważoną poprawką budżetową, limitami kadencji Kongresu i bezpieczeństwem granic.
 • Wysiłkom zmierzającym do podniesienia pułapu zadłużenia kraju muszą towarzyszyć cięcia wydatków. Może to stać się poważnym problemem w przyszłości, gdy nadejdzie czas podniesienia limitu zadłużenia, aby uniknąć katastrofalnej niewypłacalności, ponieważ Senat Demokraci i Biały Dom prawdopodobnie sprzeciwią się żądaniom cięć wydatków.
 • Przenieś 12 środków na rachunki osobno. Zamiast uchwalać oddzielne rachunki na finansowanie operacji rządowych, Kongres często uchwala ogromny pakiet wydatków pod koniec roku, znany jako „omnibus”, który konsoliduje wszystko w jednym rachunku. Konserwatyści sprzeciwiają się temu, argumentując, że unika się nadzoru i pozwala prawodawcom pozostać przy egzotycznych projektach domowych.
 • Więcej reprezentacji Klubu Wolności w komisjach, w tym w potężnym Komitecie Regulaminowym Izby Reprezentantów
 • Uznaniowy pułap wydatków na poziomie fiskalnym 2022, co oznaczałoby niższe poziomy dla programów obronnych i krajowych
 • Siedemdziesiąt dwie godziny na przejrzenie rachunków, zanim zostaną rzucone na podłogę
 • Daj posłom uprawnienia do wprowadzania większej liczby poprawek w Izbie
 • Utworzenie komisji śledczej do zbadania „uzbrojenia” rządu federalnego
 • Przywróć Regułę Holmana, która może być wykorzystana do obniżenia pensji urzędników państwowych

Czternaście głosów oddanych na korzyść McCarthy’ego w 12. głosowaniu to: przedstawiciele Dan Bishop z Północnej Karoliny, Michael Cloud z Teksasu, Andrew Clyde z Georgii, Byron Donalds z Florydy, Mary Miller z Illinois, Ralph Norman z Południowej Karoliny, Scott. Perry z Pensylwanii, Chip Roy z Teksasu, Victoria Spartz z Indiany (która głosowała obecna i powiedziała, że ​​będzie to robić, dopóki nie zobaczy postępów), Paul Gosar z Arizony, przedstawiciele-elekt Josh Brechin z Oklahomy, Anna Paulina Luna z Florydy , Keith Self z Teksasu i Andy Auglis z Tennessee.

W 13. głosowaniu McCarthy wybrał innego zwolennika: przedstawiciela Andy’ego Harrisa z Maryland.

Nadal jest sześciu Republikanów głosujących przeciwko McCarthy’emu: przedstawiciele Andy Biggs z Arizony, Lauren Boebert z Kolorado, Matt Gaetz z Florydy, Bob Goode z Wirginii, Matt Rosendell z Montany i przedstawiciel-elekt Eli Crane z Arizony.

Dwóch członków, którzy opuścili piątkowe głosowanie — kongresmen Ken Buck z Kolorado i student pierwszego roku Wesley Hunt z Teksasu — ma wrócić w piątek wieczorem. Obaj prawodawcy są zwolennikami McCarthy’ego.

W dwunastej turze głosowania ostateczny wynik wyniósł 213 dla McCarthy’ego, cztery dla przedstawiciela Jima Jordana i trzy dla przedstawiciela Kevina Hearna.

W trzynastej rundzie McCarthy otrzymał 214 głosów, a Jordan sześć.

Końcowy wynik w czternastej rundzie to 216 dla McCarthy’ego, dwa dla Biggsa, dwa dla Jordana i dwóch obecnych.

Strategie McCarthy’ego mające na celu wywarcie presji na pozostałe twierdze

Według kilku źródeł, częścią strategii McCarthy’ego mającej na celu zapewnienie mówcy było „obecne” głosowanie niektórych przeciwników.

To obniżyłoby próg wygranej w wyścigu mówców do mniej niż 218, ponieważ zasady stanowią, że zwycięzca wyścigu potrzebuje większości tych, którzy głosują na konkretnego kandydata.

Jeśli dwa głosy są „obecne”, do zwycięstwa potrzeba 217 głosów.

Jeśli trzy głosy „obecne”, liczba ta spada do 216, aby wygrać.

Jeśli tylko jedna osoba głosuje na „obecnych”, McCarthy musiałby obrócić dezaprobującego członka, aby wygrać.

Częścią strategii zabezpieczenia mówcy McCarthy'ego było skłonienie niektórych przeciwników do głosowania "Teraźniejszość," Według kilku źródeł.
Według kilku źródeł, częścią strategii McCarthy’ego mającej na celu zapewnienie mówcy było „obecne” głosowanie niektórych przeciwników. (AP)

Innym planem sojuszników McCarthy’ego było wybranie po kolei pozostałych emerytów do głosowania marszałka.

Strategia ta obejmowała, według zaangażowanych źródeł, poleganie na byłym prezydencie Donaldzie Trumpie, który pomógłby wywrzeć presję na twierdze.

Ich obozy były w kontakcie i można by pomyśleć, że Trump byłby skłonny wykonać więcej telefonów.

Inne źródło podało, że Trump dzwonił do McCarthy’ego.

Jak dotąd prośby Trumpa nie zmieniły pola, ale on też nie zainwestował w to dużego kapitału.

Teraz Trump ma okazję ogłosić zwycięstwo z rzecznikiem McCarthy’ego już pod ręką.

Przywódcy House GOP pracują nad stłumieniem buntu piwowarskiego w związku z pakietem zasad

Zgodnie ze źródłami GOP, liderzy House GOP aktywnie pracują teraz za kulisami, aby zapobiec rewolucji piwowarskiej nad tym, jaki pakiet zasad przyjąć, aby ustalić standardy działania izby w ciągu najbliższych dwóch lat.

Członkowie są zdenerwowani, że nie dowiedzieli się o ustępstwach, które McCarthy poczynił na skrajnej prawicy, aby zapewnić sobie głosy na marszałka.

Narzekają, że dowiedzieli się więcej o tych ustępstwach w mediach i że według wielu źródeł był tylko jeden telefon od rozpoczęcia wyborów mówców we wtorek.

Pakiet zasad, które mają zostać poddane pod głosowanie po wyznaczeniu mówców, obejmuje niektóre ustępstwa poczynione przez McCarthy’ego wobec alt-right, w tym umożliwienie każdemu członkowi zwołania głosowania w celu usunięcia siedzącego mówcy.

Ale w szeregach narasta narzekanie, że członkowie nie mieli wystarczająco dużo czasu, aby przejrzeć pakiet zasad, a przynajmniej jeden członek – kongresmen Tony Gonzalez z Teksasu – powiedział, że zagłosuje przeciwko.

Starsi republikanie wierzą, że ograniczą dezercję do mniej niż pięciu republikanów.

Ale trudność głosowania końcowego podkreśla, jak trudno jest rządzić w wąsko podzielonej Izbie Reprezentantów.

READ  NSW Pfizer Covid-19 Szczepionki priorytetowe dla młodych ludzi w Sydney – kto się kwalifikuje i jak zarezerwować