Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Meteoryty mogły potrzebować tej pierwszej rzeczy, aby pomóc w sprowadzeniu życia na Ziemię: ScienceAlert

Meteoryty mogły potrzebować tej pierwszej rzeczy, aby pomóc w sprowadzeniu życia na Ziemię: ScienceAlert

Ziemia jest jedyną planetą w znanym wszechświecie życie gospodarza, ale na początku było pusto. Około 4 miliardów lat temu wydarzyło się coś, co dało naszej sterylnej skale budulec na całe życie.

Aminokwasy, na przykład, musiał istnieć, zanim Ziemia mogła mieć białka, które są niezbędnym składnikiem wszystkich form życia. Pochodzenie aminokwasów na Ziemi wciąż pozostaje tajemnicą, ale niektórzy naukowcy podejrzewają, że były to związki organiczne Dostarczony z kosmosu przez meteoryty.

w nowy sposób naukanaukowcy ujawniają szczegóły tego, jak to się stało, i popierają ten pomysł Meteoryty pomogły stworzyć życie na Ziemi.

Badanie pokazuje, jak nazwano określoną klasę meteorytów chondryty Mogą wytwarzać własne aminokwasy dzięki reakcjom zasilanym promieniami gamma z samych meteorytów.

Meteoryty to kawałki starożytnego gruzu pozostałe po dzieciństwie Układu Słonecznego, które zderzają się z planetą lub księżycem. Różne rodzaje meteorytów charakteryzują się różnymi materiałami.

Chondryty to kamienne meteoryty osadzone w puszystych kulach zwanych chondrytami. Składa się głównie z minerałów krzemianowych. chondrocyty; Jest to jeden z najstarszych obiektów w Układzie Słonecznym.

Meteoryty bombardowały Ziemię od samego początku i mogły zawierać niektóre z najwcześniejszych pocisków Chondryt węglowy – stosunkowo rzadka podklasa chondrytów Zawiera duże ilości wody i małe cząsteczki, w tym aminokwasy.

Te meteoryty mogły dać Ziemi składniki niezbędne do życia, ale w jaki sposób te składniki się znalazły na meteorycie na pierwszym miejscu?

Nadal nie jesteśmy pewni, ale nowe badanie pokazuje, w jaki sposób chondryty (lub ich macierzyste ciała) są przynajmniej teoretycznie zdolne do syntezy tych związków.

Naukowcy, kierowani przez kosmochemika Yoko Kibukawę z Yokohama National University w Japonii, starali się odpowiedzieć na pytania, kto Poprzednie eksperymenty laboratoryjne Zbadaj potencjał Skład aminokwasów na chondrytach węglowych.

Eksperymenty te wykazały, że proste cząsteczki, takie jak amoniak i formaldehyd, mogą generować aminokwasy, ale tylko w obecności ciepła i ciekłej wody. W nowym badaniu naukowcy badają możliwe źródło ciepła z meteorytu: promienie gamma.

READ  Źródło bloku NT COVID-19 okłamało, tworząc | Przegląd północnych plaż

Wiadomo, że zawierały je chondryty z wczesnego karbonu aluminium 26, pierwiastek radioaktywny, który może emitować promieniowanie gamma, gdy się rozpada. Kebukawa i jej współpracownicy postanowili sprawdzić, czy może to zapewnić ciepło potrzebne do utworzenia aminokwasów.

Naukowcy rozpuścili amoniak i formaldehyd w wodzie, zamknęli powstały roztwór w szklanych probówkach, a następnie wystawili je na działanie wysokoenergetycznych promieni gamma z rozkładającego się kobaltu-60.

Wraz ze wzrostem dawki promieniowania gamma rosła produkcja aminokwasów alfa, takich jak alanina, glicyna, kwas alfa-aminomasłowy i kwas glutaminowy, a także beta-aminokwasy, takie jak alanina i kwas beta-aminomasłowy.

Naukowcy zauważają, że te aminokwasy mogą pomóc wyjaśnić obecność tych aminokwasów na chondrytach węglowych, które spadły na Ziemię, takich jak słynna Australia. Meteoryt Murchisona.

Obładowane cząstkami węglika krzemu „przed-słonecznymi” (co oznacza, że ​​są starszy niż słońce), meteor Murchison eksplodował na niebie nad Murchison w stanie Wiktoria 28 września 1969 r. Było to szeroko obserwowane wydarzenie; Później ludzie zebrali kilka fragmentów z okolicy. Od tego czasu stała się jedną z najlepiej zbadanych skał kosmicznych w historii.

Wśród wielu interesujących odkryć meteoryt Murchison był pełen aminokwasów. Naukowcy zidentyfikowali do tej pory ponad 70 aminokwasów z meteorytu, z których tylko 19 jest znanych z Ziemi. Według Museums Victoria.

Wywołało to powszechną fascynację, sugerując, że życie na chemicznych elementach budulcowych Ziemi może z łatwością powstać gdzie indziej.

Meteoryt z zewnętrznymi bokami, które stopiły się w cieple uderzenia w ziemską atmosferę i jego ziarna bogate w materię organiczną w środku. (Steve Jurvetson/Flickr/CC BY 2.0)

W nowym badaniu Kebukawa i jej współpracownicy zbadali, jak i jak długo może zająć pojawienie się aminokwasów na takim meteorycie.

Na podstawie swoich wyników, a także spodziewanej dawki promieniowania gamma pochodzącego z rozpadu aluminium-26 w meteorytach, szacują, że proces ten zająłby od 1000 do 100 000 lat, aby wytworzyć ilość alaniny i beta-alaniny znalezionej w Murchison meteoryt.

Chociaż jeszcze wiele musimy się nauczyć Pokolenieczyli spontaniczne powstawanie życia, naukowcy twierdzą, że to badanie pokazuje, w jaki sposób reakcje wywołane przez promienie gamma mogą wytwarzać aminokwasy na meteorycie, co mogło przyczynić się do powstania życia na Ziemi.

READ  Dziś wieczorem SpaceX wystrzeli z Florydy 23 satelity Starlink

Badanie zostało opublikowane w Centralna nauka ACS.