Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Microsoft i Oracle Boost Alliance w celu zaspokojenia globalnego zapotrzebowania na usługę Azure Database

Microsoft i Oracle Boost Alliance w celu zaspokojenia globalnego zapotrzebowania na usługę Azure Database

Solidna usługa bazy danych w chmurze jest już dostępna w Niemczech, a w sumie ogłoszono utworzenie kolejnych pięciu regionów chmurowych (w sumie 15 planowanych na ten rok).

Redmond, Waszyngton i Austin, Teksas – 14 marca 2024 r. – Microsoft Corp. i Oracle rozszerzają naszą współpracę, aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów Baza danych Oracle@Azure dookoła świata. Oracle Database@Azure rozszerzy się na pięć kolejnych regionów, zwiększając łączny planowany zasięg dostępności wielu chmur do 15 regionów na całym świecie.

„Wprowadzenie Oracle Database@Azure do Europy umożliwi klientom w regionie korzystanie z usług baz danych Oracle lokalnie uruchomionych po raz pierwszy na urządzeniach OCI wdrożonych w centrach danych Azure” – powiedziała Erin Chappell, Microsoft CVP Azure Infrastructure Design and Producer. „Rozszerzenie naszej współpracy z Oracle pokazuje nasze wzajemne zaangażowanie w pomoc klientom w uproszczeniu procesu migracji obciążeń do chmury, aby mogli połączyć to, co najlepsze w Oracle z szeroką gamą usług chmurowych Microsoft, takich jak Azure AI, w celu umożliwienia innowacji biznesowych”.

„Wykorzystaliśmy ogromne zapotrzebowanie klientów na całym świecie na Oracle Database@Azure i ogłaszamy dzisiaj, że do planu działania dołączymy pięć dodatkowych regionów” – powiedział Karan Bhatta, starszy wiceprezes Oracle Cloud Infrastructure. „Motywuje nas 500 firm z całego świata z branży usług finansowych, opieki zdrowotnej, produkcji, ropy i gazu, farmaceutyki i innych, które już korzystają z Oracle Database@Azure. Rosnący wzrost popytu, pojawiające się przypadki użycia oraz ujednolicenie OCI i Microsoft Azure pokazuje, jak ważne są wdrożenia w wielu chmurach.” Do naszych wspólnych klientów.”

Klienci mogą teraz składać zamówienia na Oracle Database@Azure w regionie Microsoft Azure West Central we Frankfurcie. Oznacza to pierwsze pojawienie się Oracle Database@Azure w Europie i drugi region w przyszłości Ogólna dostępność Microsoft Azure East w USA W grudniu 2023 r.

READ  Microsoft potwierdza, że ​​podpisał sterownik rootkita - PC

Aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu klientów w tym roku, usługa będzie dostępna także we wschodniej Australii, południowej Brazylii, środkowej Kanadzie, środkowej Francji, środkowych Indiach, północnych Włoszech, wschodniej Japonii, Azji Południowo-Wschodniej, środkowej Szwecji, południowej Wielkiej Brytanii i środkowych USA. Południowo-środkowe Stany Zjednoczone i Zjednoczone Emiraty Arabskie to północne regiony chmur.

„Organizacje korzystające z ofert wielu dostawców mają trudności z przenoszeniem swoich obciążeń do chmury” – powiedział Holger Mueller, wiceprezes i główny analityk w firmie Constellation Research. „CxO faktycznie muszą wybrać najlepszą ofertę, a następnie pogodzić się z kosztami integracji i ryzykiem w przyszłości. Partnerstwo Microsoft i Oracle stanowi innowacyjne odejście od tego wyzwania, umożliwiając organizacjom nawet oferowanie własnych usług Oracle za pośrednictwem konsoli Azure. To nieprawda”. Ekscytujące. Co zaskakujące, Microsoft i Oracle podwajają obecnie dynamikę klientów i rozszerzają swoją współpracę o kolejne lokalizacje. Dzięki temu więcej organizacji będzie mogło przenieść obciążenia o znaczeniu krytycznym do chmury”.

Dzięki Oracle Database@Azure działającemu na platformie OCI w centrach danych Azure klienci korzystają z:

  • Elastyczne opcje upraszczające i przyspieszające migrację baz danych Oracle do chmury, w tym zgodność ze sprawdzonymi narzędziami do migracji, takimi jak Oracle Zero-Downtime Migration
  • Najwyższy poziom wydajności, skali i dostępności bazy danych Oracle, z funkcjonalnością i ceną zrównaną z OCI
  • Prostota, bezpieczeństwo i opóźnienia w ujednoliconym środowisku operacyjnym (centrum danych) na platformie Azure
  • Dostosuj do lokalnych wdrożeń Oracle Database i Oracle Exadata, aby zmniejszyć potrzebę przeprojektowania lub refaktoryzacji rozwiązań
  • Możliwość tworzenia nowych aplikacji natywnych w chmurze przy użyciu technologii OCI i Azure, w tym bogatego zestawu usług programistycznych Azure i sztucznej inteligencji
  • Ujednolicona obsługa klienta i wsparcie ze strony firm Oracle i Microsoft
  • Uproszczony proces zakupów za pośrednictwem Azure Marketplace oraz możliwość korzystania z licencji, zobowiązań i programów rabatowych Oracle i Microsoft
  • Zapewnij ujednoliconą usługę i architekturę, która jest testowana i obsługiwana przez dwie najbardziej zaufane firmy w chmurze
READ  Hanwha i LEAP w celu zwiększenia cyklu życia Redback dzięki przełomowej aktualizacji

Dodatkowe zasoby

/Wydanie ogólne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk korporacyjnych ani stron, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów. Zobacz całość tutaj.