Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Microsoft naprawia irytujący błąd układu aplikacji w systemie Windows 10

(Zdjęcie: Clint Patterson na Unsplash)

Czy zdarzyło Ci się obudzić komputer z systemem Windows 10 ze stanu uśpienia, aby stwierdzić, że wszystkie okna aplikacji zostały uporządkowane? Microsoft w końcu zaimplementował poprawkę.

Wysłany dnia Blog deweloperów DirectXMichelle Xiong, menedżer programu w zespole graficznym, przyznaje, jak frustrujące może być niechciane przestawianie okien aplikacji. „Musisz ponownie ustawić okna aplikacji z powrotem w ich pierwotnej pozycji przed snem. Może to potencjalnie prowadzić do frustracji, ponieważ dzieje się to prawie za każdym razem, gdy system śpi i zabiera czas produktywności”.

Błąd ma oficjalną nazwę: „Rapid Hot Plug Detect (Rapid HPD)” i dotyczy w szczególności wieloekranowych ustawień DisplayPort, gdy system Windows 10 budzi się ze snu. Albo okna się przesunęły, albo zlepiły się na jednym z ekranów.

Na szczęście potrzeba przeciągnięcia wszystkich okien w wybrane miejsce wkrótce przejdzie do przeszłości. Szybka poprawka HPD została zaimplementowana i jest obecnie dostępna w wersji Windows Insider Preview (21287). Jest on domyślnie włączony w tej wersji, więc nie pozostaje nic innego jak pozwolić ustawieniu wielu monitorów przejść w stan uśpienia i zobaczyć, co się stanie, gdy aktywujesz go ponownie. W idealnym przypadku zmiana układu okien już się nie zdarzy.

Jeśli testy przeprowadzone przez Windows Insiders nie wykryją żadnych błędów ani przypadków skrajnych, w których poprawka się nie powiodła, nie potrwa to długo, zanim zostanie dodana do głównej gałęzi systemu Windows 10, a miliony użytkowników nie będą bały się wrócić do śpiącego urządzenia .

READ  Ridge Racer może powrócić na PS5 jako PlayStation Classic