Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Microsoft wybiera nową domyślną czcionkę na rok 2022 i chce Ci pomóc

Źródło obrazu: Amador Loureiro na Unsplash

Microsoft wybiera nową domyślną czcionkę na rok 2022 i chce, abyś pomógł jej w podjęciu decyzji.

Microsoft poinformował w środę, że firma odchodzi od domyślnej czcionki Calibri, którą przyjęła w 2007 roku, aby zastąpić Times New Roman w pakiecie Microsoft Office. Calibri stało się wszędzie domyślną czcionką Microsoftu, ale firma twierdzi, że nadszedł czas, aby przejść dalej. Microsoft zlecił pięć nowych linii jako potencjalną alternatywę dla Calibri.

Nie martw się: Calibri nadal będzie opcją w menu czcionek w pakiecie Office i innych aplikacjach, a także pięć nowych czcionek o nazwach Tenorite, Bierstadt, Skeena, Seaford i Grandview. Microsoft powiedział, że prosi swoich użytkowników o wskazanie Ich ulubiona nowa linia w mediach społecznościowych.

Oto więcej informacji na temat każdej z nowych czcionek.

Tenoryt jest opisywany jako przypominający „tradycyjny, bez cienkiego kręgosłupa”, ale o cieplejszym odczuciu. „Elementy takie jak duże kropki, akcenty i znaki interpunkcyjne sprawiają, że tenoryt jest wygodny do czytania w małych rozmiarach na ekranie, a wyraźne kształty i pogrubione litery tworzą ogólną otwartość”. Mówi.

Czcionka Microsoft Tenoret Microsoft

Linia tenorytu.

Microsoft nazywa Bierstadt „subtelną, nowoczesną, pozbawioną smukłości czcionką inspirowaną szwajcarską typografią z połowy XX wieku” oraz „wszechstronnym krojem, który wyraża prostotę i racjonalność w bardzo czytelnej formie. strojenie.

READ  Jest tu więcej niż powierzchowne różnice