Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Microsoft Office 2021 zostanie uruchomiony 5 października

Microsoft wprowadza dziś kolejną stałą wersję pakietu Microsoft Office dla klientów komercyjnych i obiecuje udostępnić pakiet Office 2021 konsumentom 5 października. Kanał usług długoterminowych Microsoft Office (LTSC) dla systemów Windows i Mac będzie dostępny dla użytkowników komercyjnych i rządowych już dziś, zapewniając ograniczoną czasowo wersję pakietu Office, która nie wymaga subskrypcji.

Office LTSC jest przeznaczony dla firm w branżach regulowanych, w których procesy i aplikacje nie mogą się zmieniać co miesiąc, lub dla fabryk, które są zależne od pakietu Office i chcą udostępniać na czas. Nie będzie dostarczany z funkcjami obsługującymi sztuczną inteligencję i chmurą dostępnymi na platformie Microsoft 365, a także nie otrzyma nowych funkcji. Microsoft Office będzie wspierał LTSC przez pięć lat, a firma to zrobiła Zobowiązał się również do innej stałej wersji pakietu Office Na przyszłość.

Bezterminowa wersja pakietu Office 2021 dla konsumenta będzie bardzo podobna, oferując wydanie zablokowane na czas bez aktualizacji funkcji. Firma Microsoft wymienia następujące dodatki do pakietu Office LTSC, które powinny również dotyczyć pakietu Office 2021:

  • Koncentracja na linii — podobnie jak w trybie czytania, aby usunąć elementy rozpraszające uwagę i poruszać się po dokumentach programu Word linia po linii.
  • XLOOKUP — pomaga znaleźć elementy w tabeli lub zakresie według wiersza w arkuszu programu Excel.
  • Obsługa tablic dynamicznych — nowe funkcje programu Excel korzystające z tablic dynamicznych.
  • Tryb ciemny — wszystkie aplikacje pakietu Office będą zawierać obsługę trybu ciemnego.

Tryb ciemny w biurze.
Zdjęcie: Microsoft

Microsoft oczywiście nadal poleca Microsoft 365 zarówno firmom, jak i konsumentom, ponieważ firma ma ponad 300 milionów płatnych stanowisk Office 365 po stronie biznesowej. Microsoft ogłosił niedawno plik Pierwsza podwyżka ceny Zarówno dla Microsoft 365, jak i Office 365, który wejdzie w życie w marcu 2022 roku.

Microsoft nie opublikował jeszcze cen pakietu Office 2021, ale firma twierdzi, że będzie on ogólnie dostępny 5 października Windows 11 uruchamia się tego samego dnia. Więcej szczegółów na temat funkcji i cen pakietu Office 2021 pojawi się wkrótce.

READ  Nintendo pozywa ROM serwisu w zapomnienie