Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Microsoft promuje nowe narzędzia do tworzenia oprogramowania sztucznej inteligencji – software

Microsoft promuje nowe narzędzia do tworzenia oprogramowania sztucznej inteligencji – software

We wtorek Microsoft mówił o nowych narzędziach mających zachęcić programistów do wbudowania technologii opartej na sztucznej inteligencji w oprogramowanie Windows, konkurując z Alphabet, Amazon i Apple o kontrolę nad powstającą dziedziną.

Na konferencji programistów w Seattle dyrektor generalny Satya Nadella zachwalał nowe interfejsy API, które ułatwiają programistom korzystanie z technologii sztucznej inteligencji firmy Microsoft.

Firma podała, że ​​1,8 miliona programistów korzysta obecnie z GitHub Copilot, narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji firmy Microsoft, które pomaga programistom zwiększyć produktywność.

„Kiedy patrzę na ubiegły rok, rzuca mi się w oczy to, jak wy, jako programiści, wykorzystaliście cały ten potencjał i, szczerze mówiąc, wykorzystaliście go, aby zmienić otaczający nas świat” – powiedział Nadella podczas swojego przemówienia programowego na konferencji. Konferencja budowlana.

Firma Microsoft szczegółowo opisała nowe funkcje oprogramowania Copilot AI, które pomagają aplikacjom zwiększającym produktywność biznesową, takim jak poczta e-mail oraz produkty Teams do rozmów wideo i tekstowych. W zeszłym tygodniu na konferencji programistów firma Google należąca do Alphabet zaprezentowała podobny zestaw narzędzi AI, które mają pomóc ludziom w aplikacjach biurowych.

W zeszłym tygodniu Microsoft ogłosił szczegóły dotyczące swoich nowych narzędzi programistycznych.

Microsoft, który jest skierowany również do programistów, powiedział w zeszłym tygodniu, że zaoferuje swoim klientom korzystającym z chmury obliczeniowej platformę chipów AMD AI, która będzie konkurować z Nvidią, której procesory graficzne stały się złotym standardem w przetwarzaniu sztucznej inteligencji.

Platforma chipsetów AMD stworzona przez Microsoft wykorzystuje technologię sieciową firmy Nvidia zwaną Infiniband do łączenia procesorów.

Kevin Scott, dyrektor ds. technologii w Microsoft, powiedział, że nowy model GPT4-o OpenAI, który działa w infrastrukturze Microsoftu, jest dla programistów 12 razy tańszy w użyciu w ich oprogramowaniu niż poprzednie wersje tej technologii.

Microsoft jest największym inwestorem w OpenAI i wykorzystuje część swojej zaawansowanej technologii AI we własnych produktach.

READ  LastPass mówi, że żadne hasła nie zostały zhakowane po strachu przed włamaniem