Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Firma Woolworths poważnie przyłapała klientów na zmianie mielonego mięsa

Firma Woolworths poważnie przyłapała klientów na zmianie mielonego mięsa

Firma Woolworths jest proszona o odpowiedź po tym, jak niezadowolony klient stwierdził, że kupione przez niego 1-kilogramowe opakowanie mielonej wołowiny ważyło zaledwie 784 g – łącznie z opakowaniem.

Klient kupił mięso mielone w swoim lokalnym sklepie Woolies w Delacombe, na północny zachód od Melbourne, w czwartek w zeszłym tygodniu i zważył mięso za pomocą wagi kuchennej. Wtedy właśnie dokonał frustrującego odkrycia, że ​​doszło do znaczących zmian, i za pośrednictwem mediów społecznościowych skrytykował giganta supermarketów za tę rozbieżność.

„Czy istnieje inny rodzaj kilograma, o którym nie wiem?” pytanie. „A może osiągnięcie 20-procentowego zysku w twoim imieniu „w ramach tolerancji”?”

Następnie stwierdził, że nie może ubiegać się o wymianę ani zwrot pieniędzy za mięso, ponieważ potrzebowało go tego wieczoru na kolację, a 70-kilometrowa podróż powrotna do najbliższej lokalizacji była niemożliwa.

Supermarket potwierdził Yahoo News, że bada sprawę i zwrócił się do kupującego o więcej informacji w związku z jego skargą. Namawiała każdego, kto doświadczył tego, aby skontaktował się z supermarketem w celu rozwiązania problemu.

Rzecznik Woolworths powiedział: „Jeśli nasi klienci martwią się wagą produktu, zachęcamy ich do zwrotu go do naszego sklepu”. „Nie tylko pozwala nam to uzyskać zwrot pieniędzy, ale także pomaga uzyskać szczegółowe informacje o produkcie, które potrzebujemy do dalszego zbadania”.

Woolworths, podobnie jak wiele innych supermarketów, przestrzega systemu średniej ilości (AQS), aby masowo produkować produkty w opakowaniach jednostkowych. Oznacza to, że produkty muszą mieścić się w określonej wadze lub zakresie rozmiarów podanym na etykiecie, a ten „dopuszczalny niedobór” gwarantuje, że klient otrzyma to, za co zapłacił, bez konieczności posiadania dużych linii produkcyjnych do produkcji dokładnie określonych ilości.

Symbol „e”, który często pojawia się na etykietach, oznacza, że ​​produkt został zapakowany zgodnie z AQS.

READ  Battlestar Galactica: Jedna z największych kosmicznych oper w telewizji to nic innego jak wariat | cywilizacja

Produkt ważący od 500 g do 1 kg może ważyć zaledwie 15 g mniej niż jego waga na etykiecie, zgodnie z amerykańskimi normami jakości, co oznacza, że ​​mięso mielone, które mężczyzna kupił od Delacombe, wykraczało poza dopuszczalny zakres.

Czy masz wskazówkę dotyczącą historii? e-mail: [email protected].

Możesz nas także śledzić Facebook, Instagrama, TIK Tok, Świergot I youtube.