Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Microsoft przedstawia podstawy odwołania Activision od brytyjskiego regulatora

Microsoft kwestionuje decyzję Wielkiej Brytanii o zablokowaniu przejęcia za 69 miliardów dolarów producenta Call of Duty, Activision Blizzard, z powodu „fundamentalnych błędów” w ocenie usług gier w chmurze firmy Microsoft.

Brytyjski regulator antymonopolowy, Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA), sprzeciwił się umowie w kwietniu, twierdząc, że może ona zaszkodzić konkurencji na wschodzącym rynku gier w chmurze, wywołując wściekły spór.

Microsoft potwierdził w środę, że złożył odwołanie od wyroku do brytyjskiego Trybunału Apelacyjnego ds. Konkurencji (CAT), a podsumowanie jego argumentów zostało opublikowane w piątek.

Według podsumowania wniosek CMA, że umowa znacznie ograniczy konkurencję na brytyjskim rynku gier w chmurze, był błędny.

(Aby otrzymywać najnowsze wiadomości techniczne, zapisz się do biuletynu technicznego Today’s Cache)

CMA „popełniła istotne błędy w swoich obliczeniach i ocenie danych dotyczących udziału w rynku usług gier w chmurze, nie biorąc pod uwagę ograniczeń gier natywnych (gdzie gracze uzyskują dostęp do gier zainstalowanych na ich urządzeniach poprzez cyfrowe pobranie lub fizyczny dysk)” Microsoft powie w Apelacyjnym Sądzie ds. Konkurencji. I

Przedstawił w sumie pięć podstaw do odwołania, a także stwierdził, że podważy zrozumienie przez CMA rynku gier w chmurze i wpływu umowy.

Rima Alili, wiceprezes Microsoftu i zastępca głównego radcy prawnego, powiedział, że decyzja CMA była „błędna z wielu powodów, w tym przeceniania roli transmisji w chmurze na rynku gier i naszej pozycji na nim, a także niechęci do rozważenia rozwiązań które zdobyło poparcie.” Przemysł i przytłaczająca publiczność.

„Jesteśmy przekonani o sile naszej charyzmy i wiążących zobowiązaniach, które podjęliśmy, aby zwiększyć konkurencję i wybór dla graczy dzisiaj i w przyszłości”.

Odwołania od orzeczeń CMA rozpatruje Sąd Apelacyjny ds. Konkurencji, który wydaje orzeczenie co do meritum decyzji i nie jest to dla Microsoftu okazja do nowych środków zaradczych.

Organy ds. konkurencji Unii Europejskiej zatwierdziły umowę na początku tego miesiąca po tym, jak zaakceptowały środki zaradcze oferowane przez Microsoft, które były zasadniczo porównywalne z tymi proponowanymi w Wielkiej Brytanii.

READ  AI niezależnie odkryta w fizyce alternatywnej

Microsoft zakwestionował również działania Federalnej Komisji Handlu Stanów Zjednoczonych, mające na celu zablokowanie transakcji, argumentując, że, jak stwierdziła agencja, zdławiłoby to konkurencję.

CMA powtórzyło swoje stanowisko w piątek, a rzecznik powiedział: „Zablokowaliśmy tę transakcję, ponieważ mamy obawy, że ograniczy ona innowacyjność i wybór na brytyjskim rynku gier w chmurze. Będziemy bronić naszej pozycji w sądzie”.

To jest polecany artykuł dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów. Aby przeczytać ponad 250 artykułów premium każdego miesiąca

Wyczerpałeś limit bezpłatnych artykułów. Prosimy o wsparcie wysokiej jakości dziennikarstwa.

Wyczerpałeś limit bezpłatnych artykułów. Prosimy o wsparcie wysokiej jakości dziennikarstwa.

To jest Twój ostatni bezpłatny artykuł.