Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna otrzymuje żywność i paliwo: ale gdzie jest załoga SpaceX-7?

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna otrzymuje żywność i paliwo: ale gdzie jest załoga SpaceX-7?

Księżyc i gwiazda Antares są widoczne na niebie na szczycie rakiety SpaceX Falcon 9 wraz ze statkiem kosmicznym Dragon widocznym powyżej na platformie startowej w Launch Complex 39A w czwartek, 24 sierpnia 2023 r., w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego na Florydzie. Źródło zdjęcia: NASA/Joel Kofsky

the Międzynarodowa Stacja Kosmiczna Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) przyjęła w nocy nowy pojazd towarowy, ponieważ kierownicy misji przełożyli wystrzelenie statku kosmicznego SpaceX Misja załogi 7 na 24 godziny. Członkowie załogi Ekspedycji 69 rozpoczynają rozładunek nowego ładunku, jednocześnie utrzymując różnorodny sprzęt naukowy na pokładzie orbitującego laboratorium.

Działania zaopatrzeniowe Roscosmos Progress 85

Kosmonauci Siergiej Prokopiew i Dmitrij Petlin po obserwacjach satelity poszli spać w piątek w środku popołudnia. Roskosmos Statek zaopatrzeniowy Progress 85 zacumował w porcie rufowym jednostki serwisowej Zvezda o godzinie 23:45. EDT Czwartek. Duet sprawdził szczelność i ciśnienie, otworzył właz Progress 85, a następnie spędził kilka następnych godzin na rozładunku prawie trzech ton żywności, paliwa i zapasów, aby uzupełnić zapasy mieszkańców laboratorium.

W międzyczasie, gdy statek zaopatrzeniowy Roscosmos zbliża się do stacji, czterech członków załogi SpaceX Crew-7 na Florydzie zostaje powiadomionych o ich wystrzeleniu, aby dołączyć do załogi Ekspedycji 69, która będzie czekać kolejny dzień. Obecnie statek kosmiczny SpaceX Dragon Endurance ma wystartować na pokładzie należącej do firmy rakiety Falcon 9 o godzinie 3:27 czasu wschodniego w sobotę o godzinie 3:27 czasu wschodniego. NASACentrum Kosmiczne Kennedy’ego. Kierownicy misji postanowili wykorzystać dodatkowy dzień na przegląd systemów bezpieczeństwa i podtrzymywania życia Dragona.

Test przedlotowy statku SpaceX Falcon 9 Crew-7 NASA

Księżyc widoczny na szczycie rakiety SpaceX Falcon 9 wraz ze statkiem kosmicznym Dragon widocznym powyżej na platformie startowej w Launch Complex 39A, czwartek, 24 sierpnia 2023 r., w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego na Florydzie. Misja NASA SpaceX Crew-7 to siódma misja rotacyjna załogi statku kosmicznego SpaceX Crew Dragon i rakiety Falcon 9 na Międzynarodową Stację Kosmiczną w ramach programu Commercial Crew Program. Astronautka NASA Yasmine Mokbeli, astronautka Europejskiej Agencji Kosmicznej Andreas Mogensen, astronauta Japońskiej Agencji Badań Kosmicznych (JAXA) Satoshi Furukawa i astronauta Roscosmos Konstantin Borisov mają wystartować o 3:27 czasu wschodniego w sobotę 26 sierpnia z kompleksu startowego. 39A w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego. Źródło zdjęcia: NASA/Joel Kofsky

Nadchodzący lot Crew-7

Dowódczyni NASA SpaceX Crew-7, Jasmine Mokbeli, będzie dowodzić pilotem Andreasem Mogensenem z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).Europejska Agencja Kosmiczna) i specjaliści misji Satoshi Furukawa z JAXA (Japan Aerospace Exploration Agency) i Konstantin Borisov z Roscosmos podczas lotu na stację. Czterokierunkowa załoga komercyjna na pokładzie Endurance automatycznie dokuje do skierowanego w przestrzeń portu modułu Harmony o 8:39 w niedzielę. Niedługo potem kwartet wejdzie na stację, przywita załogę Ekspedycji 69 i rozpocznie sześciomiesięczną misję badawczą nad mikrograwitacją.

Bieżąca działalność na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Tymczasem siedmiu członków załogi stacji, którzy obecnie krążą wokół Ziemi, jest gotowych powitać czterech nowych członków załogi. Podczas gdy dwaj astronauci kończyli Progress 85 i przygotowywali się do snu, pozostałych pięciu mieszkańców laboratorium pracowało nad zaawansowanym sprzętem badawczym i badało sposoby leczenia chorób serca.

Inżynierowie kosmonautyczni NASA Stephen Bowen i Woody Hoburg pracowali w module Tranquility, aby przygotować śluzę Bishop NanoRacks na nadchodzącą dekompresję i dekompresję. Ramię robota Canadarm2 zacznie chwytać i usunąć Bishopa z Tranquility na początku przyszłego tygodnia na okres próbny Pomiar temperatury, wibracji i promieniowania w zewnętrznych witrynach pobierania.

Astronauta z Emiratów, Sultan Al Neyadi, po dochodzeniu zaopatrzył się w sprzęt i ponownie skonfigurował schowek na rękawiczki do nauki o mikrograwitacji Wytwarzanie doskonałych struktur materiałowych w kosmosie. Inżynier aeronautyki NASA, Frank Rubio, pracował w module Kibo Lab, wymieniając próbki maleńkiej tkanki serca pochodzącej z komórek macierzystych w komorze rękawicowej nauk przyrodniczych. Prace badawcze Rubio mogą pomóc lekarzom w odkryciu nowych sposobów leczenia nieprawidłowości serca wywołanych przestrzenią kosmiczną i chorób serca związanych z Ziemią.

READ  Dzieci kobiet z cukrzycą ciążową i otyłością częściej mają ADHD