Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Miliarderzy, którzy zostali wysłani w kosmos, nie spodziewali się tak ciężkiej pracy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Jeśli jesteś jedną z niewielu osób, które mają szczęście, że stać ich na bilet kosmiczny o wartości 55 USD (76 USD), są szanse, że nie jesteś przyzwyczajony do ciężkiej pracy. członkowie Całkowicie prywatna załoga na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Ostatnio zastanawiając się nad swoim lotem na niską orbitę okołoziemską, skarżyli się, że mieli dużo pracy na pokładzie laboratorium, gdy krążyło ono wokół naszej planety.

Podczas piątkowej konferencji prasowej czteroosobowa załoga misji Axiom SpaceX przyznała, że ​​starała się zbyt mocno wpasować w swoje harmonogramy, co nadwerężało ich, a także żyjącą już załogę astronautów. i pracy na stacji, Raporty SpaceNews.

Susan Helms, była astronauta NASA i członek Komitetu Doradczego ds. Bezpieczeństwa Kosmicznego, powiedziała podczas czwartkowego spotkania zespołu.

Załoga przybyła na Międzynarodową Stację Kosmiczną 9 kwietnia i zapakowała ze sobą imponujący eksperymentalny ładunek, który obejmował eksperymenty na holoportach, komórkach ludzkich i soczewkach optycznych o wysokiej rozdzielczości. Ale ponieważ był to ich pierwszy pobyt w kosmosie i nie są oni ani profesjonalnymi astronautami, ani naukowcami, niektóre eksperymenty trwały znacznie dłużej niż oczekiwano. Według przedsiębiorcy i inwestora Larry’ego Connora, który był członkiem misji Ax-1, jeden eksperyment, który miał zająć tylko dwie i pół godziny w oparciu o szkolenie przed lotem, zajął dwa razy tyle czasu.

„Nasz harmonogram był bardzo napięty, szczególnie na początku misji” – powiedział Michael Lopez Allegria, były astronauta NASA, który kierował misją. „Na początku tempo było szalone”.

Zadanie początkowo miało trwać osiem nocy, ale ostatecznie okazało się, że oni się rozszerzyli do 15 dni z powodu opóźnienia w niesprzyjającej pogodzie. Nowicjusze na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nie narzekali na spędzanie dodatkowego czasu nad ziemską atmosferą, ponieważ pozwalało im to cieszyć się niezwykłą scenerią (jednej z pewnością oczekiwali za cenę wejścia). „Błogosławieństwo było mieć dodatkowy czas” – powiedział Lopez Allegria. „Myślę, że w ciągu pierwszych 8 lub 10 dni na orbicie byliśmy tak skoncentrowani na badaniach i zasięgu, że potrzebowaliśmy dodatkowego czasu na ukończenie eksperymentu, poświęcając czas na wyjrzenie przez okno, nawiązanie kontaktu z przyjaciółmi i rodziną, aby cieszyć się doznaniem. „

READ  Wiadomości naukowe | Zwyczaje żywieniowe Drogi Mlecznej ujawniają ciemną materię

Jednak ich przedłużony pobyt oznaczał, że Międzynarodowa Stacja Kosmiczna pozostawała ciasna, z 11 astronautami na pokładzie. Niektóre jednostki naukowe pozwalają na prowadzenie eksperymentów tylko czterem lub mniej astronautom w tym samym czasie, co oznacza, że ​​załoga Axiom-1 zakłóciła harmonogramy regularnych astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Firma już przygotowuje się do wystrzelenia drugiej załogi na Międzynarodową Stację Kosmiczną, po tym jak sprzedała trzy fotele, w tym jeden przeznaczony dla astronauty ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, na pokładzie SpaceX Crew Dragon.

Michael Suffredini, prezes Axiom Space Corporation, zwrócił uwagę na te kwestie w ramach dyskusji na temat „lekcji wyciągniętych” z NASA i SpaceX przeprowadzonej przez prywatną firmę kosmiczną po pierwszej prywatnej misji z załogą na Międzynarodową Stację Kosmiczną. „Z czasem zmniejszymy to, co załoga będzie musiała zrobić” – powiedział Suffredini podczas konferencji prasowej.