Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Moderna współpracuje z Burnet Institute w Melbourne nad trzema nowymi szczepionkami

Powiedział, że zespół zajmujący się opracowywaniem szczepionek Burnet, kierowany przez profesor Heidi Drummer i dr Andy Pomporius, miał plan, aby to zrobić, zmieniając wysokość COVID-19 stosowanego w szczepionce, aby była mniej elastyczna i sztywniejsza.

„Mamy niektóre z naszych technik i naszą wiedzę opisującą, jak sprawić, by ta była super stabilna, o wiele bardziej niż inni byli w stanie zrobić, o ile wiemy… Mamy nadzieję, że skuteczność przeciwciał, które to wytwarza, będzie znacznie wyższa niż u ciebie miałby.”

Naukowcy Burnetta chcą również zastosować swoje badania w zrozumieniu, w jaki sposób układ odpornościowy zwalcza malarię, opracowując skuteczniejszą szczepionkę przeciwko chorobie przenoszonej przez komary, która, jak się uważa, każdego roku zabija setki tysięcy dzieci poniżej piątego roku życia.

Profesor James Besson, szef Laboratorium Szczepionek i Immunologii przeciw malarii Burnetta, powiedział, że opracowanie szczepionki przeciwko malarii było wyzwaniem pod wieloma względami, po części dlatego, że choroba ta występuje częściej w krajach o niskich lub średnich dochodach, które nie mają dużych budżetów na wydatki na opiekę zdrowotną. .

Trudno było też opracować na nią szczepionkę. Powiedział, że chociaż COVID-19 zawiera kilka białek, malaria zawiera prawie 5000.

„To wyewoluowany organizm, który ma w zanadrzu wiele sztuczek” – powiedział Bison.

Podobnie jak COVID-19, wirusowe zapalenie wątroby typu C ma również problem z wariantami, a Bezon powiedział, że naukowcy z Burnett poczynili pewne ważne postępy w opracowywaniu szczepionki obejmującej znane warianty.

Jeśli zostanie opracowana szczepionka, będzie pierwszą na chorobę.

Pobierać

„W badaniach australijskich… jest wiele wspaniałych osiągnięć, odkryć i odkryć, ale próba przejścia do następnego kroku, jakim jest znalezienie partnera z umiejętnościami technicznymi i wiedzą specjalistyczną, aby wyprodukować produkt taki jak szczepionka, i to jest coś, czym Bison jest naprawdę brakuje.

Lekarz chorób zakaźnych, dr Paul Griffin, który pracował nad wieloma próbami szczepionek, oszacował, że w badaniach klinicznych jest około 125 nowych szczepionek na COVID-19.

READ  Pływające akrobacje mogą być najlepszym sposobem na zbadanie wierzchołków chmur Wenus

Powiedział, że szczepionki, które mogą być dostarczane za pomocą sprayu do nosa, okazały się obiecujące wśród kandydatów drugiej generacji i mogą być stosowane wraz z istniejącymi szczepionkami, aby pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się infekcji.

Powiedział, że jest optymistą, że szczepionki mRNA mogą być również szczepionkami przeciw COVID-19 drugiej generacji i przeciwdziałać innym wirusom.

Griffin powiedział, że obecna partia szczepionek COVID-19 przekroczyła oczekiwania, „ale nie są one doskonałe i istnieje wiele pożądanych dodatkowych właściwości, które chcielibyśmy mieć w szczepionce”.

„Oczywiście najważniejszą rzeczą, którą chcielibyśmy, jest szczepionka, która w znacznie większym stopniu zmniejsza prawdopodobieństwo zarażenia ludzi”.

„Jestem pod wrażeniem zakresu badań firmy Burnet, który rozciąga się od laboratorium po teren, i nie mogę się doczekać współpracy z Burnet w celu przyspieszenia rozwoju nowych kandydatów” — powiedział Hamilton Bennett, starszy dyrektor ds. dostępu do szczepionek i współpracy w firmie Moderna. w oświadczeniu.

Bądź na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami związanymi z pandemią dzięki aktualizacji Corona Virus. Zapisz się do naszego cotygodniowego biuletynu.