Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Milion dawek Pfizera dotarło do Australii z Polski

Wszystkie nowe dawki pochodzą z zakładu firmy Pfizer w Belgii, podczas gdy wszystkie inne dawki w Australii są zatwierdzone przez Administrację Produktów Terapeutycznych.

Premier Scott Morrison nazwał to „bezpośrednią (komercyjną) transakcją” z polskim rządem, która rozpoczęła się kilka tygodni temu.

„To jest milion poziomów ufności” – powiedział.

Morrison powiedział, że dawka wzrośnie do 530 000 dla 12 LGA w NSW, gdzie wariant delta Covit-19 nadal rośnie.

Czytaj więcej

Preferowane będą mieszkańcy LGA w wieku od 20 do 39 lat, którzy kwalifikują się do otrzymywania dawki Pfizera od tego tygodnia.

Inne dawki zostaną udostępnione w całym kraju, a 175 500 zostanie oznaczonych jako Victoria.

Oczekuje się, że w przyszłym tygodniu na Tasmanię pojawi się dodatkowe 17 550 dawek Pfizera.

Szef ACT Andrew Barr z zadowoleniem przyjął dodatkowe 14 000 zastrzyków Pfizera, które region otrzymuje, ale zwrócił uwagę, że jest to równoważne tygodniowej dawce podawanej przez kliniki rządowe ACT.

„Pozwoli nam to zrobić więcej, ale nie jest to dramatyczny wzrost podaży, pozwoli nam robić więcej poważnie” – powiedział dziennikarzom Barr.

Polska ambasada w Canberze powiedziała, że ​​priorytetowo traktuje dystrybucję szczepionek z sąsiadami na Bałkanach, ale zgodziła się na przeniesienie dawki Pfizera do Australii ze względu na dużą liczbę przypadków zmienności delta.

Ambasada poinformowała w oświadczeniu, że decyzja o dodaniu Australii do listy została podjęta po rozmowach między urzędnikami z obu krajów, w tym premierami i ministrami spraw zagranicznych, w związku z obecną szczeliną delta w tym kraju.

Czytaj więcej

„Polska wyraża uznanie dla władz australijskich za doskonałą współpracę w tego rodzaju pierwszej wspólnej operacji i ma nadzieję, że to porozumienie wesprze wysiłki Australii na rzecz zwiększenia produkcji szczepionek w tym krytycznym momencie”.

READ  Najlepsze nagrody bankowe dla Polski i Filipin

Federalny minister zdrowia Greg Hunt powiedział, że nowa dawka pozwoliłaby na znaczne przyspieszenie wydania szczepionki.

„Pozwoli to na szybki wzrost w tym obszarze, co znacząco wpłynie na poziomy” – powiedział w niedzielę.

Pan Hunt ogłosił, że w 50-letniej placówce opieki w Sydney zostanie przeprowadzony szybki test antygenowy.

Ponad 47 procent dorosłych Australijczyków w wieku powyżej 16 lat otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi, a 25 procent otrzymało obie dawki.