Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Minister mówi, że dzięki nowemu programowi gospodarczemu polskie oczy zwiększą inwestycje

WARSZAWA (Reuters) – Polska liczy na zwiększenie inwestycji dzięki programowi gospodarczemu “Porozumienie Polska”, powiedział minister finansów, dodając, że kraj wychodzi z COVID, ponieważ podejmuje działania o wartości 1,5% PKB. 19.

Rząd twierdzi, że „polskie porozumienie” obniży podatki na większości Polaków, jednocześnie podnosząc koszty opieki zdrowotnej i zachęcając firmy do inwestowania. Jednak liderzy biznesu i młodszy partner w rządzącej koalicji sprzeciwili się zmianom w podatku dochodowym, co oznaczało, że osoby o wyższych dochodach musiałyby płacić wyższe opłaty.

„Rozwiązania takie jak wyższa kwota wolna od podatku i niższa efektywna stawka podatkowa w wyniku podniesienia drugiego limitu są bodźcem do konieczności ożywienia gospodarki” – napisał w odpowiedzi na pytania Reutersa minister finansów Tadeusz Koskinski.

„Ale to tylko wierzchołek góry lodowej, którą proponujemy, ponieważ na stole jest tak wiele rozwiązań stymulujących wzrost i inwestycje krajowych firm”.

Kozkinski powiedział, że plan zapewni zachęty do inwestowania kapitału podwyższonego ryzyka i wejścia na giełdę, a inne środki ułatwią transfer aktywów i operacji biznesowych do Polaków za granicą.

Jednak krytycy planu twierdzą, że skomplikuje to system podatkowy i w wyniku zmiany ukarałby klasę średnią, co oznacza, że ​​składki na ubezpieczenie zdrowotne nie będą już podlegały odliczeniu od podatku, zarzuty Koskinski odrzuca.

„Nie komplikujemy systemu podatkowego, my go ułatwiamy… Dzięki reformie polskiej umowy system ten będzie znacznie lepszy”.

Koskinski powiedział, że wstępne szacunki szacują koszt na 1,5% PKB do 2022 roku.

„Poprzez projekt ustawy budżetowej przedstawimy nowe wskaźniki ekonomiczne, które uwzględniają założenia polskiego porozumienia” – powiedział Koskinski.

„Należy jednak zauważyć, że większość efektów ekonomicznych pojawi się od 2022 roku”.

(Raport Pavla Florkievicha i Alana Charlischa; Redakcja Alexa Richardsona)