Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Minister zdrowia Bougainville i jego rodzina zaginęli na morzu po zatonięciu łodzi w Papui Nowej Gwinei | Bougainville

władze w Bougainville Wciąż szukają ministra zdrowia regionu autonomicznego po tym, jak on i jego rodzina zaginęli w szalejących falach w weekend.

Charry Napto, jego żona i syn byli wśród siedmiu osób na bananowej łodzi, która płynęła na wyspę Nissan z Boca, stolicy Bougainville, w. Sobota.

Wciąż brakuje trzech innych osób, w tym technika z Digicel Communications.

Jedynym znanym ocalałym był nauczyciel. Według niego łódź napotkała ulewny deszcz i zaczęła ssać wodę, zanim zatonęła 150 metrów od wyspy Nissan. Następnie dopłynął na wyspę Benipal, 15 kilometrów od Nisan.

Ocalały, który był widziany przez miejscowych w Benipal i uratowany, nie był w stanie dowiedzieć się, co stało się z innymi pasażerami.

Ani policja, ani kierownictwo katastrofy nie zostały poinformowane o wypadku do poniedziałku. Ratownicy wciąż poszukują ocalałych, ale do tej pory nie znaleźli żadnego śladu łodzi.

John Emaka, dyrektor ds. zarządzania katastrofami w Bougainville, powiedział, że żeglarze powinni znać pogodę przed podróżą.

“Ludzie z Bougainville Przed podróżą muszą uzyskać informacje z biura katastrofy o warunkach pogodowych, falach i prądach. „Wszystkie łodzie przeznaczone na atole powinny być usankcjonowane przez biuro ds. katastrof jako środek kontrolny, dopóki nie wprowadzimy systemu, który utrzymuje spotkania poszukiwawcze i ratownicze”.

READ  Chiny przejmują ziemię i podobno budują wioski ponad granicami międzynarodowymi