Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dla wszystkich osób udających się do Polski

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dla wszystkich osób udających się do Polski

Wszystkie osoby planujące podróż do Polski otrzymały ostrzeżenie.

Biuro Spraw Zagranicznych, Wspólnoty Narodów i Rozwoju (FCDO) zaktualizowało swoje zalecenia dla osób podróżujących statkiem od 1 marca. Dzieje się tak w kontekście trwających konfliktów, przed którymi stoi sąsiadująca Ukraina.

W aktualizacji zamieszczonej w dziale porad dotyczących podróży rzecznik powiedział: „FCDO odradza wszelkie podróże do zachodnich obwodów (obwodów) Zakarpacia, Iwano-Frankiwska, Tarnopola i Czerniowiec, z wyjątkiem niezbędnych, i w dalszym ciągu odradza wszelkie podróże. reszta Ukrainy znajduje się od polskiej granicy. W odległości 20 km na Ukrainie miały miejsce rosyjskie ataki wojskowe. W 2022 r. w eksplozji w Preswodowie niedaleko granicy z Ukrainą zginęło dwóch obywateli Polski.

Czytaj więcej: Otrzymuj informacje o letnich wydarzeniach bezpośrednio na swój telefon

Czytaj więcej: Europejskie wakacje dla całej rodziny już od 50 £*

„Znajdź główne przejścia graniczne wjazdu do Polski z Ukrainy Strona internetowa ukraińskiego rządu. Bądź przygotowany na duże opóźnienia na przejściach granicznych.

„Wstęp w promieniu 15 metrów od granicy Polski z Ukrainą jest zabroniony. Należy przestrzegać tego ograniczenia przez cały czas poza wyznaczonymi przejściami granicznymi i stosować się do poleceń polskich władz, jeśli przebywasz w tym obszarze.

„Jeżeli przyjeżdżasz do Polski z Ukrainy i potrzebujesz pomocy, zadzwoń pod numer +48 22 311 0000 lub +44 1908 516666 i wybierz opcję „Usługi konsularne dla obywateli Wielkiej Brytanii”. Dzięki temu możesz wysłać zapytanie. Internetowy formularz kontaktowy.”

READ  3 Polaków zwolnionych z więzienia na Białorusi, obecnie Warszawa Józef Borel w Polsce UE Litwa Nazizm