Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mistrzostwa Świata Pokémon 2023: wielkie święto

Mistrzostwa Świata Pokémon 2023: wielkie święto

Mistrzostwa Świata Pokémon odbywają się corocznie od 2004 roku, aw tym roku impreza powraca do Japonii. W przeciwieństwie do poprzednich lat, kiedy zawody odbywały się w centrum kongresowym, The Pokémon Company zorganizowało wielkie święto w Yokohama City. Uroczystości wykroczyły poza granice Centrum Wydarzeń, ogarniając całe miasto szaleństwem Pokemonów.

Miejsce zawodów, znajdujące się w Pacifico Yokohama Convention Center, prezentowało typową dekorację upamiętniającą Pokemony, z banerami i możliwościami robienia zdjęć zdobiącymi sale. Scena główna utrzymana była w stylu Jokohamy i ozdobiona słynnymi zabytkami miasta. Wydarzenie wykroczyło jednak daleko poza samo centrum kongresowe.

Jokohama stała się placem zabaw dla fanów Pokemonów. Kultowy diabelski młyn miasta jest oświetlony grafiką Pokémon, a figurki Pokémon i repliki gigantycznych kart Pokémon są rozrzucone po parkach i centrach handlowych. Firma Pokémon dostarczyła nawet mapę wszystkich atrakcji związanych z Pokémonami w mieście, aby pomóc fanom złapać je wszystkie.

Przed głównym wydarzeniem odbyła się wielka symfonia świętująca Pokemony i turnieje. Przez cały tydzień odbywały się spotkania Pikachu, parady, pokazy dronów, występy sceniczne i nie tylko. Jednym z najważniejszych wydarzeń był muzyczny pokaz sceniczny zatytułowany „Imagination”, w którym oprócz ludzkich wykonawców wystąpili Pikachu, Lucario, Sandris, Zerora i Greninja.

W Renko Park odbył się „letni festiwal w japońskim stylu” o nazwie Pokémon Matsuri Park. Fani mogą cieszyć się specjalnymi aranżacjami muzycznymi Pokémon, grać w gry festiwalowe o tematyce Pokémon i oglądać ekstrawaganckie show sceniczne z bębnami taiko, kostiumowymi tancerzami i postaciami Pokémon. Upalne temperatury zostały złagodzone przez pełne namioty regeneracyjne z wentylatorami mgły i zacienionymi ławkami.

Według Chrisa Browna, dyrektora ds. produktów e-sportowych i globalnych wydarzeń w Pokémon Company International, celem było udostępnienie doświadczenia z Mistrzostw Świata Pokémon szerszej publiczności. The Pokémon Company nawiązała współpracę z miastem Yokohama, aby stworzyć różne pokazy i zajęcia Pokémon w całym mieście.

READ  2022 Mercedes-AMG SL: przegląd i jazda próbna

Wydarzenie obejmowało również rejs Trenera Pokémonów na ogromnym statku o nazwie Nippon Maru. Zainspirowany SS Anne z oryginalnych gier Pokémon Red i Pokémon Blue, statek wycieczkowy obejmował określone obszary bitew i handlu. Odwiedzający mogą zbierać znaczki Pokémon, aby ozdobić swoją kartę pokładową, a nawet przeszukiwać kosze na śmieci w poszukiwaniu ukrytych „przedmiotów”.

Podczas gdy dyrektor operacyjny The Pokémon Company, Takato Utsunomiya, przyznał, że w tym roku mogli przerosnąć dodatkowe zajęcia, wyraził podekscytowanie, że w końcu odbędzie się impreza w Japonii. Utsunomiya zasugerował również, że przyszłe wydarzenia można znacznie rozszerzyć, aby pomieścić więcej fanów.

Mistrzostwa Świata Pokémon wciąż się rozwijają, oferując fanom wciągające wrażenia, które wykraczają poza same zawody. Z zaangażowaniem w dostępność i przyjemność fanów, The Pokémon Company przewiduje przyszłość, w której akcja stanie się jeszcze większa, przyciągając fanów Pokémon z całego świata.

źródła:
– Artykuł: Pokémon na Mistrzostwach: Cinnamon Buns, Mega Pidgeots i Sweltering Heat, pokemon.com
Zdjęcie: pokemon.com
Wideo: Oficjalny kanał Pokemon na YouTube