Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

MIT ogłasza stypendia Bose 2024

MIT ogłasza stypendia Bose 2024

Dziekan MIT Cynthia Barnhart ogłosił cztery Stypendia profesora Ammara J Badania Bose’a Wspieranie odważnych projektów badawczych w różnych obszarach nauki, w tym sposobu wytwarzania czystego wodoru z głębi Ziemi, budowy ekologicznego domu z bazaltu, projektowania ubrań ciążowych monitorujących zdrowie płodu i wykorzystywania rekinów jako monitorów tlenu w oceanach .

Tegoroczni zwycięzcy to Euntim Abate, adiunkt w dziedzinie nauk o materiałach i inżynierii; Andrew Babin, profesor nadzwyczajny Cecila i Idy Greenów w dziedzinie nauk o Ziemi, atmosferze i planetach; Yoel Fink, profesor nauk i inżynierii materiałowej, elektrotechniki i informatyki; oraz Skylar Tibbetts, profesor nadzwyczajny badań projektowych na Wydziale Architektury.

Nazwa programu pochodzi od wizjonerskiego założyciela Bose Corporation i absolwenta MIT Amara G. Bose ’51, SM ’52, ScD ’56. Po przyjęciu na MIT Bose został czołowym studentem matematyki i stypendystą Fulbrighta. Spędził 46 lat jako profesor na MIT, kierując innowacjami w projektowaniu audio i założycielem Bose Corp. W 1964 r. MIT uruchomił program grantowy Bose 11 lat temu, aby przez trzy lata zapewniać fundusze wykładowcom MIT, którzy proponują oryginalne, interdyscyplinarne i często ryzykowne projekty badawcze, które w przeciwnym razie prawdopodobnie nie byłyby finansowane z innych tradycyjnych źródeł.

„Bose Fellowship obiecuje pomóc odważnym i odważnym pomysłom urzeczywistnić się, a podejście to honoruje dziedzictwo Amara Bose” – mówi Barnhart. „Dzięki wsparciu tego programu nasi utalentowani wykładowcy mogą swobodnie odkrywać swoje śmiałe i innowacyjne pomysły”.

Głęboka, czysta przyszłość wodorowa

Przyszłość zielonej energii będzie zależeć od wykorzystania wodoru jako czystego źródła energii, sekwestracji zanieczyszczającego dwutlenku węgla i wydobywania minerałów niezbędnych do budowy technologii czystej energii, takich jak zaawansowane akumulatory. Unitem Abate wierzy, że ma rozwiązanie wszystkich trzech wyzwań: innowacyjny reaktor wodorowy.

Planuje budowę reaktora wytwarzającego naturalny wodór z ultramaficznych skał mineralnych znajdujących się w skorupie ziemskiej. „Ziemia to dosłownie gigantyczna fabryka wodoru czekająca na wykorzystanie” – wyjaśnia Abbate. „Przybliżone obliczenia dla pierwszych siedmiu kilometrów skorupy ziemskiej szacują, że skał ultramaficznych jest wystarczająco dużo, aby wytwarzać wodór przez 250 000 lat”.

READ  Naukowcy odkrywają sekrety regeneracji roślin

Reaktor zaprojektowany przez Abate wtryskuje wodę w celu wywołania reakcji uwalniającej wodór, a jednocześnie wspomaga wtryskiwanie zmieniającego klimat dwutlenku węgla do skał, zapewniając globalną zdolność produkcyjną węgla wynoszącą 100 bilionów ton. Jednocześnie proces reaktorowy może dostarczyć niezbędnych pierwiastków, takich jak lit, nikiel i kobalt, które są jednymi z najważniejszych surowców stosowanych w bateriach i zaawansowanej elektronice.

„Ostatecznie naszym celem jest zaprojektowanie i opracowanie skalowalnego reaktora, który jednocześnie będzie podłączony do podziemi” – mówi Abate.

Rekiny jako oceanografowie

Jeśli chcemy lepiej zrozumieć, w jaki sposób poziom tlenu w morzach na całym świecie jest zakłócany przez działalność człowieka i zmiany klimatyczne, musimy zwrócić się do platformy sensorycznej „doskonalonej przez 400 milionów lat ewolucji, aby doskonale badać ocean: rekinów”. – mówi Andrzej Babin.

Oczekuje się, że w miarę ocieplania się planety oceany będą zawierać mniej rozpuszczonego tlenu, co będzie miało wpływ na globalną produktywność rybołówstwa, naturalną sekwestrację dwutlenku węgla i przepływ gazów cieplarnianych zmieniających klimat z oceanów do powietrza. Chociaż naukowcy zdają sobie sprawę ze znaczenia rozpuszczonego tlenu, śledzenie go na przestrzeni pór roku i dziesięcioleci oraz na niezbadanych obszarach, zarówno płytkich, jak i głębokich, okazało się trudne.

Celem Babina jest opracowanie niedrogiego czujnika tlenu rozpuszczonego, który można zintegrować z istniejącymi wcześniej elektronicznymi znacznikami rekinów używanymi przez biologów morskich. „Ta flota rekinów… w końcu umożliwi nam zmierzenie zasięgu stref o niskiej zawartości tlenu w oceanie, ich zmian sezonowych i oscylacji El Niño/La Niña oraz tego, jak będą się rozszerzać lub kurczyć w przyszłości”.

Babin twierdzi, że partnerstwo z rekinami uwydatni również znaczenie tych często znajdujących się w niekorzystnej sytuacji zwierząt dla zdrowia mórz i światowego rybołówstwa. „Mamy nadzieję, że kontynuując tę ​​pracę, która łączy życie mikroskopowe i makroskopowe, zainspirujemy przyszłych oceanografów i ekologów oraz doprowadzimy do lepszego zrozumienia chemii leżącej u podstaw globalnego zamieszkiwania”.

READ  Baylor i Narodowe Instytuty Zdrowia w Korei współpracują w celu rozwoju badań nad zdrowiem kosmicznym

Odzież ciążowa monitorująca stan zdrowia płodu

Co roku na świecie dochodzi do dwóch milionów martwych urodzeń, a w samych Stanach Zjednoczonych 21 000 rodzin cierpi z powodu tej straszliwej straty. W wielu przypadkach matki i ich lekarze nie zostali ostrzeżeni o jakichkolwiek nieprawidłowościach lub zmianach w stanie zdrowia płodu, które mogłyby prowadzić do zgonów. Yoel Fink i jego współpracownicy szukają lepszego sposobu monitorowania stanu zdrowia płodu i zapewnienia proaktywnego leczenia.

Fink opiera się na latach badań nad tkaninami akustycznymi, aby zaprojektować niedrogą koszulę dla matek, która będzie monitorować i przekazywać ważne szczegóły dotyczące zdrowia płodu. Inspiracją do oryginalnych badań jego zespołu była funkcja błony bębenkowej i zaprojektowanie włókien, które można wplecić w inne tkaniny, tworząc coś w rodzaju mikrofonu materiałowego.

„Biorąc pod uwagę wrażliwość tkanin akustycznych na wyczuwanie tych wibracji w skali nanometrowej, czy odzież matki może przekroczyć swoją tradycyjną rolę i stać się monitorem zdrowia, wychwytującym sygnały akustyczne i wynikające z nich wibracje wynikające z bicia serca i ruchu płodu?” mówi Fink. „Czy prosty i niedrogi materiał mógłby zapewnić przyszłej matce lepszy sen, wiedząc, że jej płód jest stale podsłuchiwany?”

Mówi, że proponowana koszulka ciążowa będzie w stanie mierzyć tętno i częstość oddechów płodu, a także może wskazywać pozycję ciała płodu. Na końcowych etapach rozwoju on i jego współpracownicy mają nadzieję opracować metody uczenia maszynowego, które będą identyfikować nieprawidłowe tętno i ruchy płodu oraz będą dostarczać powiadomienia w czasie rzeczywistym.

Bazaltowy dom na Islandii

W krainie wulkanów Skylar Tibbetts chce zbudować dom będący studium przypadku prawie w całości ze skał bazaltowych, które tworzą krajobraz Islandii.

Architekci są coraz bardziej zainteresowani budowaniem z jednego naturalnego materiału – tworząc monomateriałową strukturę – którą można łatwo poddać recyklingowi. Obecnie przemysł budowlany odpowiada za 40% emisji dwutlenku węgla na całym świecie i składa się z wielu materiałów i konstrukcji, od metalu, przez plastik, po beton, których nie można łatwo zdemontować ani ponownie wykorzystać.

READ  Mieszkańcy NSW korzystają ze „specjalnego linku”, aby zarezerwować szczepienie Pfizerem przed otrzymaniem powiadomienia

Proponowany dom bazaltowy na Islandii, projekt współprowadzony przez J. Gee, adiunkt na Wydziale Architektury, to „architektura składająca się w całości z otaczającego ją terenu, który pod koniec swojego życia rozpuszcza się z powrotem w otaczającym go terenie i może być poddawany recyklingowi w nieskończoność” – wyjaśnia Tibbetts.

Bazalt, najpowszechniejsza forma skały w skorupie ziemskiej, może być przędzony na włókna służące do izolacji i zbrojenia. W niektórych zastosowaniach włókna bazaltowe sprawdzają się równie dobrze jak włókna szklane i węglowe przy niższych kosztach, chociaż nie są szeroko stosowane w architekturze. W formie formowanej może wykonać odporną na korozję i ciepło instalację wodno-kanalizacyjną, okładziny i podłogi.

„Architektura jednomateriałowa to prosta, radykalna propozycja, która niestety wymyka się tradycyjnym metodom finansowania” – mówi Tibbetts. „Grant Bose to idealny i być może jedyny wybór dla naszych badań, które postrzegamy jako wyjątkowo możliwy do osiągnięcia przełom mający potencjał transformacyjny dla całego środowiska zbudowanego”.