Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mitt Romney ma dla Trumpa krystalicznie jasny komunikat

Mitt Romney ma dla Trumpa krystalicznie jasny komunikat

Grzech. Mitt Romney (R-Utah) powiedział w środę wieczorem, że nie ma szans na oddanie na niego głosu Donalda Trumpa W listopadowych wyborach.

„Nie, nie, nie, zdecydowanie nie” – odpowiedział zapytany przez CNN. Kaitlan Collins Gdyby tylko mógł oddać swój głos na byłego prezydenta.

Powiedział, że przy wyborze „osoby, która będzie przykładem prezydenta dla moich dzieci i wnuków”, bierze pod uwagę politykę i osobowość.

Stanowisko Trumpa w kwestiach politycznych jest mieszane: chociaż Romney zgadza się z większością wewnętrznych programów byłego prezydenta, stwierdził, że nie zgadza się z nim w sprawie polityki zagranicznej.

„Ale poza polityką istnieje jeszcze inny wymiar, a mianowicie osobowość” – powiedział Romney. „I myślę, że Ameryka jako naród pozwoliła nam być najpotężniejszym narodem na Ziemi i przywódcą Ziemi, dzięki charakterowi ludzi, którzy byli naszymi przywódcami, naszymi byłymi prezydentami, ale także matkami i ojcami. Oraz przywódcy kościelni, rektorzy uniwersytetów i tak dalej.

Powiedział, że tutaj Trump zawodzi.

Posiadanie prezydenta tak pozbawionego charakteru miałoby ogromny wpływ na charakter Ameryki. „Dla mnie to jest najważniejsza kwestia.”

Romney nie głosował na Trumpa w wyborach w 2016 i 2020 roku, a w zeszłym roku powiedział, że prawdopodobnie podjąłby tę samą decyzję przy urnie wyborczej w listopadzie, gdyby Trump był kandydatem.

„To bardzo proste. To samo, co robiłem w przeszłości. Zamierzam głosować na Ann Romney, która będzie świetnym prezydentem”. Powiedział w CNBC„, odnosząc się do swojej żony.

Relacje Romneya i Trumpa od lat budzą kontrowersje. Romney, republikański kandydat na prezydenta w 2012 r. Przemówienie W 2016 roku namawiał swoją partię do odrzucenia Trumpa, którego nazwał „fałszywym” i „oszustem”.

„Robi z amerykańskiej opinii publicznej głupców” – powiedział wówczas.

Ale kiedy Trump wygrał, Romney wygrał Usiadłam z nim na niezręczną kolacjęMówi się, że ma nadzieję na nominację na ministra spraw zagranicznych. Gdy to nie pomogło, kandydował do Senatu. Od czasu wygranej w tych wyborach konsekwentnie krytykuje Trumpa i był jednym z zaledwie siedmiu senatorów republikańskich, którzy głosowali za skazaniem Trumpa w procesie impeachmentu w 2021 r.

READ  Mężczyzna zdradza, jak to było po połknięciu przez humbaka

Romney zamierza raczej odejść z Senatu, niż ubiegać się o reelekcję w tym roku.

Powiązany…