Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Amerykańscy prawodawcy osiągnęli porozumienie w sprawie tymczasowego uniknięcia zawieszenia działalności rządu

Amerykańscy prawodawcy osiągnęli porozumienie w sprawie tymczasowego uniknięcia zawieszenia działalności rządu

  • Napisane przez Mike'a Wendlinga i Maxa Matzę
  • wiadomości BBC

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Republikanin Mitch McConnell (po lewej) i Demokrata Chuck Schumer będą widziani we wtorek w Kongresie

Czołowi amerykańscy prawodawcy osiągnęli wstępne porozumienie, aby uniknąć częściowego zawieszenia działalności rządu przed piątkowym terminem zatwierdzenia finansowania.

Cztery ustawy o finansowaniu zostaną teraz przedłużone do 8 marca, a pozostała część budżetu do 22 marca.

„Zgadzamy się, że Kongres musi działać w sposób ponadpartyjny, aby finansować nasz rząd” – stwierdzili we wspólnym oświadczeniu wysocy rangą amerykańscy prawodawcy.

Oczekuje się, że w czwartek Izba Reprezentantów będzie głosować nad tym rozwiązaniem tymczasowym.

Demokraci i Republikanie byli daleko od siebie w negocjacjach budżetowych dotyczących bezpieczeństwa granic i pomocy dla Ukrainy.

Republikanie kontrolują Izbę Reprezentantów niewielką większością, podczas gdy Demokraci kontrolują Senat jednym mandatem. Ustawy o wydatkach mające na celu utrzymanie otwartej działalności rządu USA wymagają zgody obu partii, aby mogły przejść przez obie izby na biurko prezydenta do podpisu.

W ciągu ostatnich czterech dekad w USA doszło do 10 zamknięć lub częściowych zamknięć działalności rządu USA.

Ponadpartyjne porozumienie zostało osiągnięte przez negocjatorów Izby Reprezentantów i Senatu w środę, dzień po udaniu się prawodawców Kongresu do Białego Domu na spotkanie z prezydentem Joe Bidenem.

Jak wynika z oświadczenia wydanego przez spikera Izby Reprezentantów Mike'a Johnsona, przywódcę większości w Senacie Chucka Schumera, przywódcę republikanów w Senacie Mitcha McConnella i przywódcę Demokratów w Izbie Reprezentantów Hakeema Jeffriesa, „zostanie on poddany głosowaniu w Izbie i Senacie w tym tygodniu”.

Przywódcy Kongresu stoją teraz przed trudnym zadaniem przekonania prawodawców publicznych do poparcia porozumienia.

Mówca spotyka się z ostrymi sprzeciwami ze strony prawicowych prawodawców, którzy chcą cięć wydatków i nalegają, aby wszelkie dodatkowe wsparcie dla Ukrainy było powiązane z większymi pieniędzmi na bezpieczeństwo granic USA.

Ci sami członkowie wydalili w październiku byłego spikera Izby Reprezentantów Kevina McCarthy’ego, rozgniewani krótkoterminowym porozumieniem budżetowym McCarthy’ego z Demokratami.

Jeśli porozumienie nie zostanie osiągnięte, około 20% departamentów rządowych, w tym agencje nadzorujące rolnictwo, transport i sprawy weteranów, zostanie tymczasowo zamkniętych do godziny 12:01 w sobotę.

Pozostałe fundusze federalne, w tym wydatki na obronę, budżety Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Departamentu Stanu, wygasną tydzień później. Poprzednie blokady spowodowały zwolnienia pracowników rządowych i zamknięcie parków narodowych.

Wyjaśnienie wideo,

Obejrzyj: Jak zawieszenie działalności rządu wpływa na Stany Zjednoczone?

READ  Rząd Fidżi wzywa starszego dowódcę wojskowego, generała dywizji Johna Kaloniwai, w związku z krytycznym oświadczeniem