Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Młody ojciec, który zginął podczas brutalnego zatrzymania w Stanach Zjednoczonych, pochodził z rodziny „dobrych chłopców”.

Tire Nichols był ojcem, człowiekiem kochającym swoją matkę i wolnym duchem, który szukał nowego życia w Memphis w stanie Tennessee.

To życie zostało tragicznie przerwane na początku tego miesiąca po brutalnym aresztowaniu przez pięciu funkcjonariuszy policji z Memphis.

Teraz, zwracając uwagę na możliwe zarzuty zaangażowanych funkcjonariuszy, rodzina Nicholsów chce, aby świat poznał człowieka Nicholsa.

Zdjęcia Nichols zmarł po pobiciu przez policjantów z Memphis, (CNN)

29-latek był dzieckiem swojej rodziny, najmłodszym z czworga rodzeństwa.

Jego matka, Ravon Wells, powiedziała, że ​​był „dobrym chłopcem”, który spędzał niedziele robiąc pranie i przygotowując się do tygodnia.

– Czy to brzmi, jakby ktoś, według policji, dopuścił się tych wszystkich złych rzeczy? Wells powiedział.

„Nikt nie ma racji, ale było blisko”.

„Wiem, że wszyscy mówią, że mają dobrego syna, a każdy syn jest dobry, ale mój syn był naprawdę dobrym chłopcem” – powiedziała.

Przede wszystkim, jak powiedziała jego rodzina, Nichols uwielbiał być ojcem i kochał swojego syna.

„Wszystko, co próbował zrobić, to być lepszym ojcem dla swojego czteroletniego syna” – powiedział adwokat Benjamin Crump na rodzinnej konferencji prasowej.

Nichols był tym, który dawał wszystkim radość.

„Kiedy przechodzi przez drzwi, chce cię przytulić” – powiedział Crump, przemawiając w imieniu rodziny Nicholsów.

Jego matka powiedziała, że ​​Nichols przeprowadził się do Memphis tuż przed pandemią COVID-19 i utknął tam, kiedy sprawy się zamknęły.

Rofugen Wells, matka Tire Nichols, która zmarła po pobiciu przez funkcjonariuszy policji w Memphis, przybywa na konferencję prasową ze swoim ojczymem Rodneyem Wellsem w Memphis.
Rofugen Wells, matka Tire Nichols, która zmarła po pobiciu przez funkcjonariuszy policji w Memphis, przybywa na konferencję prasową ze swoim ojczymem Rodneyem Wellsem w Memphis. (AP)

„Ale nie przeszkadzało mu to, ponieważ kochał swoją matkę” – dodała.

Jego matka powiedziała, że ​​kochał ją „na śmierć” – tak bardzo, że podpisał ją na stałe.

„Miał wytatuowane moje imię na ramieniu i byłem z tego dumny, ponieważ większość dzieci nie nazywa swojej matki, ale on to zrobił” – powiedział Wells ze śmiechem.

„Mój syn był piękną duszą i poruszył wszystkich” – powiedziała.

Kilka razy rano spotykał się ze swoimi przyjaciółmi w Starbucks

Jego przyjaciel Nate Spaats Jr. powiedział, że Nichols zaprzyjaźnił się z nieoczekiwaną grupą ludzi, ponieważ przychodzili do tego samego Starbucksa mniej więcej o tej samej porze rano.

Dwa razy w tygodniu tych pięciu lub sześciu przyjaciół siadało razem, odkładało telefony, aby po prostu tam być i cieszyć się swoim towarzystwem, powiedział Spats, który poznał Nicholsa około rok temu w Starbucks w Germantown, Tennessee.

Grupa nie rozmawiała dużo o swoim życiu osobistym i nigdy nie dotykała polityki.

Ale sport, zwłaszcza piłka nożna, i ulubiona drużyna Nicholsa, San Francisco 49ers, były stałymi tematami.

Spates powiedział CNN, że Nichols był „porywającą osobą, dżentelmenem, który maszerował w rytm własnego bębna”.

„Kochał to, co kocha. Jeśli kochasz to, co on kocha – w porządku. Jeśli nie – w porządku”.

Spaats powiedział, że zobaczył siebie w Nichols i poznał młodego mężczyznę, który próbował znaleźć swoją drogę i nauczyć się wierzyć w siebie.

Spates powiedział, że widział, jak Nichols dorasta i zaczął wierzyć, że może zrobić wszystko, co „postanowił zrobić na tym świecie”.

Ulubionym wspomnieniem Spatsa o Ty, jak go nazywał Nichols, były zeszłoroczne urodziny Spatesa, kiedy Nichols poznał żonę Spatsa i ich trzylatka w ich zwykłym Starbucksie.

Patrzył, jak Nichols bawi się ze swoim synkiem i słodko rozmawia z żoną.

„Kiedy wyszliśmy, moja żona powiedziała:„ Naprawdę podoba mi się jego duch ”- powiedział Spetts. Ma dobrego ducha”.

„Mówienie o czyjejś duszy jest bardzo głębokie” – powiedział.

„Nigdy nie zapomnę, kiedy to powiedziała. Zawsze będę o nim pamiętać”.

Spates dołącza do reszty rodziny Nicholsów i szerszej społeczności Memphis, która jest sfrustrowana brakiem informacji o zatrzymaniu ruchu, które doprowadziło do śmierci Nicholsa.

Powiedział, że musiał przeprowadzić wiele segmentacji, aby móc mówić o swoim przyjacielu.

„Mam tylko nadzieję, że to naprawdę otworzy uczciwy dialog, a nie dialog do następnego dialogu, ale dialog na rzecz zmian” – powiedział.

Aktualizacja czwartkowego popołudnia (czasu amerykańskiego) na temat śledztwa w sprawie śmierci Nicholsa przez fotografię będzie zawierała zapowiedź, że zostaną postawione zarzuty karne, źródło zbliżone do śledztwa powiedziało reporterowi CNN, Donowi Lemonowi.

Źródło powiedziało również CNN, że władze spodziewają się opublikowania wideo z zatrzymania policji w piątek.

Szef policji w Memphis potępił działania funkcjonariuszy zaangażowanych w aresztowanie Nicholsa na początku tego miesiąca jako „porażkę podstawowego człowieczeństwa” przed rychłą publikacją wideo pokazującego incydent.

„To nie jest tylko porażka zawodowa. To fundamentalna ludzka porażka wobec innej osoby” – powiedziała szefowa Serene Davis w filmie na YouTube w środę, w swoim pierwszym komentarzu przed kamerą na temat aresztowania, które poprzedziło śmierć Nicholsa.

„Ten incydent był oburzający, lekkomyślny i nieludzki, a w kontekście przejrzystości, kiedy wideo zostanie opublikowane w najbliższych dniach, sami się przekonacie”.

Łyżwiarze jeżdżą przed ratuszem ku pamięci Nicholsa, który zmarł po pobiciu przez policjantów z Memphis, z których pięciu zostało znokautowanych, w Memphis, USA
Łyżwiarze jeżdżą przed ratuszem ku pamięci Nicholsa, który zmarł po pobiciu przez policjantów z Memphis, z których pięciu zostało znokautowanych, w Memphis, USA (AP)

Pracował, ale żył z pasji

Jego matka, Wells, powiedziała, że ​​codzienne życie Nicholsa było czasami przyziemne, praca i spędzanie czasu z rodziną, ale znajdował też czas na swoje uczucia.

Po sesjach w Starbucks wracał do domu i zdrzemnął się przed wyruszeniem do pracy, powiedział Wells, który z nim mieszka.

Powiedziała, że ​​Nichols pracował na drugiej zmianie w FedEx, gdzie pracował przez około dziewięć miesięcy.

Przyszedł do domu na przerwę, aby zjeść z matką, która miała ugotować obiad.

Wells powiedział, że Nichols lubił domowego kurczaka swojej matki, zrobionego z sezamem, tak jak on.

Kiedy nie pracował, Nichols jeździł na łyżwach do Shelby Farms Park, co robił od szóstego roku życia.

Jego mama powiedziała, że ​​wstawał w soboty, żeby jeździć na nartach, a czasami chodził do parku, żeby podziwiać zachód słońca i robić mu zdjęcia.

„Mój syn chciał każdej nocy iść i patrzeć na zachód słońca, to była jego pasja”.

Fotografia była dla Nickelsa formą autoekspresji, której pisanie nigdy nie było w stanie uchwycić. Na swojej stronie poświęconej fotografii pisze, że pomogło mu to spojrzeć na świat w bardziej kreatywny sposób.

Napisał, że chociaż fotografował wszystko, od ujęć sportowych po zbiorniki wodne, jego ulubionymi fotografiami były krajobrazy.

Napisał: „Mam nadzieję, że pewnego dnia pozwolę ludziom zobaczyć to, co widzę, i mam nadzieję, że będą podziwiać moją pracę opartą na jakości i ideałach mojej pracy”.

Departament Policji w Memphis zwolnił pięciu policjantów w związku ze śmiercią Nicholsa Tyre'a.  Powyżej: Tadarius Bean, Demetrius Haley i Emmett Martin III.  Na dole: Desmond Mills Jr., Justin Smith
Departament Policji w Memphis zwolnił pięciu policjantów w związku ze śmiercią Nicholsa Tyre’a. Powyżej: Tadarius Bean, Demetrius Haley i Emmett Martin III. Na dole: Desmond Mills Jr., Justin Smith (Departament Policji w Memphis/CNN)

Podpisz post: „Twoja dziewczyna – Zdjęcia Dr. Nicholsa”.

Jazda na deskorolce była kolejnym sposobem, w jaki Nichols pokazał światu swoją osobowość.

Montaż wideo Nicholsa na YouTube pokazuje jego twarz z bliska, a słońce świeci za nim, zanim wspina się i schodzi po rampie na swoim snowboardzie.

Grinduje na kolei i robi kilka sztuczek na swojej desce w filmie, który został pokazany na konferencji prasowej przez Crumpa, prawnika jego rodziny.

Zachody słońca, jazda na deskorolce i jego pozytywna natura to wszystko, z czego znany był Nichols, powiedziała wieloletnia przyjaciółka Angelina Paxton. odwołanie handlowelokalna gazeta.

Paxton powiedział, że jazda na łyżwach była dużą częścią jego życia w Sacramento w Kalifornii, gdzie mieszkał przed przeprowadzką do Memphis.

„Był sobą i nie obchodziło go, czy nie pasuje do tradycyjnego czarnego kalifornijskiego faceta. Miał takiego wolnego ducha, a jazda na rolkach dodawała mu skrzydeł” — powiedział Paxton.

W apelu stwierdzono, że Paxton i Nichols poznali się, gdy mieli 11 lat i uczęszczali do grupy młodzieżowej.

„Tyre był kimś, kogo wszyscy znali i wszyscy mieli o nim pozytywny obraz, ponieważ taki właśnie był” — powiedział Paxton.

„Znał go każdy kościół, znała go każda grupa młodzieżowa”.

Kiedy Paxton dowiedziała się o śmierci Nicholsa, załamała się, powiedziała partnerowi CNN WMC.

„Moje kolano się poddało” – powiedziała WMC.

„Po prostu się na to nabrałem, ponieważ nie mogłem uwierzyć, że ktoś z takim światłem został wzięty w tak mroczny sposób”.

Paxton uczestniczył w nabożeństwie żałobnym Nicholsa na początku tego miesiąca w Memphis.

Powiedziała, że ​​reprezentuje ludzi w Kalifornii, którzy go znali i chcieli utrzymać jego rodzinę.

„W tym pokoju byłoby dwa tysiące ludzi” – powiedział Paxton WMC, gdyby pomnik znajdował się w Sacramento.

„Był taką niewinną osobą. Był takim światłem. To mógł być każdy z nas”.

Dla jego rodziny zobaczenie frekwencji i odczucie fali wsparcia wiele znaczyło.

Straszny wypadek w połowie życia Michaela Jacksona

„Mój syn jest osobą społeczną, więc dobrze było zobaczyć ten pomnik” – powiedział WMC ojczym Nicholsa, Rodney Wells.

READ  Wywiad z księciem Harrym Spearem: Jedno zdanie, które dowodzi, że książę Harry jeszcze tego nie rozumie